Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo ti predlaže rešenje problema :D Sad da li se tebi reše sviđa ili ne. Zašto se to desilo ko zna...

Piše da je prsla neka baza podataka (DB was damaged) i da uradiš "factory reset" uređaja. Nakon factory reset naravno krećeš od nule i sve aplikacije moraš ponovo instalirati i podešavati i za aktivaciju Eon app zvati 19900 i diktirati serijski broj uređaja ;)

Pre nego što uzmeš da radiš factory reset možeš eventualno prvo da probaš da uradiš "clear data" za Eon app (eventualno i za ostale UnitedCloud aplikacije) i vidiš da li će to rešiti DB problem ako neće nema druge nego factory reset.
 
Poslednja izmena:
Neko je već pisao o tome; previše aplikacija, falilo je mesta i sada crvc..
 
Hvala Shaman, rafiki, možeš li da vidiš koja je verzija eon-a, ako ti nije problem. SBB podrška na twitteru kaže da i njima izlazi ista poruka. Secam se da je ranije moglo da se azurira. Videcu, kad me uhvati crv pa probam i factory resert [emoji3]

Sent from my 3310 using Tapatalk
Odradio factory reset, povukao update prilikom startovanja i sad piše normalna poruka za update. [emoji2]

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
EON kao uređaj je jedno malo đubre koje je hardverski toliko osakaćeno da može da potera dve tri aplikacije a da ne izazove probleme u radu. Sve preko toga dovodi do prestanka rada i same EON aplikacije.

Pored EON boxa imam AppleTV koji koristim već 4 godine. Taj hardver od pre 4 godine radi savršeno i dalje sa svim novim aplikacijama i OS verzijama. Na EON boxu Kodi radi ko mrtav konj a na AppleTV sve radi trenutno a imam preko 20 instaliranih aplikacija.
 
Poštovani,
Dešava mi se da pri uključivanju EON box-a nemam sliku ali imam ton. Pomaže "ponovo pokreni uređaj" ili čupanje naponskog kabla. Postoji li neki razlog za ovakvo ponašanje box-a i elegantniji oblik njegovog prevazilaženja?
Pozz
 
Na EON box-u imam instaliranu aplikaciju RTS Planeta. Na dnevnom nivou mi se javlja poruka "odbijen pristup RTS planeti", a da u tom trenutku gledam "obične" kanale. Nakon ove poruke više ne mogu da pristupim sadržaju RTS planete a da prethodno ne deinstaliram i ponovo instaliram aplikaciju. Zašto?
 
Poštovani,
Dešava mi se da pri uključivanju EON box-a nemam sliku ali imam ton. Pomaže "ponovo pokreni uređaj" ili čupanje naponskog kabla. Postoji li neki razlog za ovakvo ponašanje box-a i elegantniji oblik njegovog prevazilaženja?
Pozz
Desava se i meni povremeno na jednom pd dva boxa koje imam. Cupanje iz struje pomaze. Na srecu ne desava se cesto, par puta od novembra. Drugi box nikad nine imao tih problema.
 
Ima li neko uputstvo za podesavanje daljinca (za komande televizora). Ranije, na prvom daljincu mi je to uspelo ali sad je onaj video na srpskom obrisan sa YT, a po onom slovenackom ne uspevam.
 
Da li bi uparivanje daljinca sa tv-om uspelo na boxu koji nije od sbb-a?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Slučajno sada video da je omogućena aplikacija i za korisnike van sbb mreže. Jedino što sam primetio jeste kako npr. Obrisati eon smart uređaj jer nigde nema ta opcija pre je postojala.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mogu da obrišem komp i telefon a eon smart box nema opcije.
9ec9f42e8a005e2f928d6ac43fb02d69.jpg
aeecfa3b2c9269afc566fd9577b6fe4a.jpg
d6330fda0b79dedff54e84428df38066.jpg
90ba6c0bb7b366102fb4002ec2681025.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Promenjen je i prikaz kad se logujem preko kompa

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pre sam mogao da koristim i drugi android smart box, sad ne vidim opciju da obrišem Eon smart box.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Imam Eon Premium sa eon box uređajem. Juče sam kupio jis jedan TV za spavaću sobu koji ne podržava Eon app. E sada, ja bi trebao da imam pravo na jos jedan tv box jel tako?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ne. Sleduje ti aplikacija, ne i uređaj.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
D3 mini ili cam

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Gospodo izgubio sam eon daljinski, da li mogu da se povezem na eon box preko telefona? Ili neka druga varijanta?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Gospodo izgubio sam eon daljinski, da li mogu da se povezem na eon box preko telefona? Ili neka druga varijanta?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
kaon radi i sa obicnim daljincem od d3

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Gospodo izgubio sam eon daljinski, da li mogu da se povezem na eon box preko telefona? Ili neka druga varijanta?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ja ponekad koristim aplikaciju android tv remote sa Google play prodavnice, radi ok

Послато са A0001 помоћу Тапатока
 
Nasao sam ga, hvalaa u svakom slučaju

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jel neko zna kako sada obrisati eon ott stb uređaj i ubaciti novi, da se ukuca onaj kod, pošto sada nema opcije na nalogu da se njihov uređaj obriše. [emoji848][emoji848][emoji848]

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pre je postojala opcija da se eon ott stb obriše i poveže drugi.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno