Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RCA / činč konektore nemaju ni jedan od 2 modela Eon box-a. Kaon ima SPDIF a na SDMC Tech modelu ovaj 3.5mm "AV out" funkcioniše kao audio out (= nema klasičan SPDIF konektor).
 
Je l' pokušavao neko Cast iz HBO Go na EON box?
Pokušao sam roditeljima da namestim ovu varijantu kad sam video da HBO Go ne postoji na PlayStore-u, ali ne radi naravno, ispiše samo da je izgubljena konekcija.

Ja sam na oba Eon boxa najnormalnije instalirao HBO go iz Play prodavnice i na oba radi dobro. Opet sav taj sadrzaj imas u HBO OD video klubu u okviru same Eon aplikacije.
 
@Gileb: 98% sam siguran da za Kaon model na Play Store nalazi samo US verziju AndroidTV aplikacije. (ako se nije ništa promenio u međuvremenu)

Za SDMC Tech model u rezultatima pretrage nudi i verziju za HBO Europe.
 
Pošto mi stižu 2 EON OTT boxa kao zamena za D3i interesuje me da li pri prvoj aktivaciju boxa za njega treba da vežem Gmail nalog ili ne? Da li nalog može da bude isti na oba? Da li bi to trebalo da bude Gmail koji je vezan za mojsbb nalog?
 
Ako planiraš da koristiš Play Store (za instaliranje aplikacija) onda moraš dodati google nalog :) Može biti isti nalog na oba boxa (i može naravno biti nalog koji već koristiš na telefonu ako imaš Android telefon).

Nije bitno da li taj nalog ima ikakve veze sa MojSBB portalom.
 
Kaži mi molim te, ako stavim isti nalog na oba da li će zapamtiti podešavanja, kao što su lista omiljenih kanala, koje sam napravio na jednom i na drugom da ne moram dva puta da je pravim ili tu nema nikakve sinhronizacije?
 
Još samo da dodam da će mi 2 D3i boxa zameniti za 2 EON-a. Plaćaću istu cenu od 1090+290 rentu za drugi box. Dobicu besplatno Cinestar Premiere i Pink 24 meseca, ali mi ne daju 6 meseci otključano sve kanale kažu da to više ne daju. Inače pretplacen sam na HBO pa sam se nadao da će mu to biti besplatno 6 meseci, ali nista od toga.
 
Kaži mi molim te, ako stavim isti nalog na oba da li će zapamtiti podešavanja, kao što su lista omiljenih kanala, koje sam napravio na jednom i na drugom da ne moram dva puta da je pravim ili tu nema nikakve sinhronizacije?
Liste kanala su vezane za EON aplikaciju i sinhronizaciju se.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Još samo da dodam da će mi 2 D3i boxa zameniti za 2 EON-a. Plaćaću istu cenu od 1090+290 rentu za drugi box. Dobicu besplatno Cinestar Premiere i Pink 24 meseca, ali mi ne daju 6 meseci otključano sve kanale kažu da to više ne daju. Inače pretplacen sam na HBO pa sam se nadao da će mu to biti besplatno 6 meseci, ali nista od toga.
Jesi li ti tražio zamenu ili su je oni ponudili? Ja još uvek koristim D3i, pa shodno ovim promenjenim uslovima koje si naveo, nešto mi se sada i ne žuri sa zamenom.
 
Jesi li ti tražio zamenu ili su je oni ponudili? Ja još uvek koristim D3i, pa shodno ovim promenjenim uslovima koje si naveo, nešto mi se sada i ne žuri sa zamenom.
Sami su me zvali. Interesantno je da je dan pre poziva na oba boxa stigla poruka da uskoro očekujem poziv za zamenu.
 
Hvala, dobro je da znam šta da očekujem, pa da se pripremim za pregovore.
 
Tebi @Eli20 mora da je istekla ili isticala ugovorna obaveza.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
D3i koristim od početka 2015. Nisam pod ugovornom obavezom više od godinu i po dana.
 
Ljudi , da li jos neko ima problem sa surround-om ? Izgleda da su prilikom zadnjeg update-a to SJB ... Danas bio tip da zameni EON (stari riknuo ) i vrv ili ne od 3 doneta samo 1 radi . A posto nije znao sta je sa EON-ima , mrtav ladan rekao da mi ne valja tv !!! Ja htedoh da ga pitam da li je ... ali reko ajde necu , bolje da budem fin , nije on kriv sto ocigledno nema adekvatnu obuku . Da se vratim ... konacno uspeo nekako da dobije sliku , otisao , ja podesio sve po starom medjutim surround vise ne sljaka sa onom forom sa engleskim jezikom ... Da li neko zna za neko novo podesavanje ili nista od te price ? Hvala unapred !
 
Osim biranja jezika u EON TV aplikaciji, proveri audio passthrough u podesavanjima operativnog sistema box-a. Koliko se secam po defaultu je ugaseno.
 
Kod mene je HDMI audio passthrough na TV, pa zatim sa TV-a Toslink audio passthrough na A/V receiver. Provericu kasnije na HBO da li receiver dobija Dolby 5.1 signal, inace radilo je do sada, na tih par filmskih kanala.
 
I ja sam primetio da mi je iskljucen, meni je vezan preko optickog kabla za risiver i sada mi prikazuje samo stereo zvuk verovatnonje do njih

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Moze neko da mi da preporuku koji android box da uzmem, na njemu da radi eon aplikacija za smart tv i koristio bi se jos za gledanje youtuba i mozda bi se kostion i kodi.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Eon box,Nvidia Shield,Mi Box 3/S,Mecool km9,poneki beelink....

Radice i ovi chajna boxovi al moras rucno da instaliras Eon Smart TV app i rucno kad izadje nova verzija da trazis i updateujes... :)

Mozda @shamanNS ima nesto vise da ti kaze o tome :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna, do kada traje akcija za sve otključane kanale? Mislim da je do 16.1.,ali meni jos uvek radi hbo. Da li treba sam da otkazem ili je automatski kao prosl3 god?
 
^
Novogodišnja akcija je završena, gašenje se obavlja postepeno, automatski sistem to obavlja. U svakom slučaju ako ti smatraš da će da naplate ti pozovi korisnički centar.
 
Da li još nekome šta god gledali na EON OTT Box-u OK dugme na daljincu "zaštuca" taj video zapis? :D

Meni je od jutros počeo Box da "štuca" sa svakim dugmetom. Od kada imam Box je bilo samo sa OK, sad svako dugme...

Na EON TV-u trzne sliku dok recimo u YT, Kodi, HBO GO izaziva ubrzanje video zapisa na trenutak. Bukvalno ubrza video zapis zajedno sa zvukom (čuje se izobličenje tj. ubrzanje zvuka). Ne mogu tačno da procenim, to je period od možda ~0.04 sek.

I to sve zbog daljinca. Kakav gremlin je ušao u njega da izaziva anomaliju na svakom video zapisu?! :D
 
Meni je KAON poslednjih dana počeo mnogo da se greje i to sam slučajno primetio kada sam brisao prašinu. Bio je u stanju pripravnosti nekih dva sata, ali je bio vreo. Malo me je to zabrinulo.

Dan posle sam opet iz znatiželje proverio i opet je bio vreo.

Počeo sam da ga gasim fizički, ne znam zašto je tako vreo.

Ima li neko ideju?
 
Zato sto brieses prasinu [emoji4]

Ja sam na prosli D3 risiver stavio 12cu ventilator koliko se grejao. Poklopio ga odozgore da ne rikne.
 
@Strale_123: Nisam testirao redom sve tastere ali jesam primetio da "secne" na YouTube ("cast" tj "Watch on TV" opcija [pošto mi Cast ne radi kad je STB na LAN kablu] sa mobilnog) svaki put kad pojačam/smanjim zvuk.

Jesi probao da disable-uješ ButtonMapper i testiraš onda?

Mene extremno nervira ovo što ako pauziraš video u jednoj aplikaciji ne radi video ni u jednoj drugoj :d Pauziraj nešto u Kodi pa otvori YouTube i probaj da pustiš nešto... nekad crash-uje YouTube app a nekad "samo" stoji crno umesto sadržaja videa.

Eon app u tom slučaju ne crash-uje već vidiš interfejs aplikacije a "samo" TV sadržaj fali...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno