Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je, to je najkonfornije resenje.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Колико писања за нешто што се претрагом могло наћи.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Utvrdjivanje gradiva nije na odmet ;)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poštovani, već neko vreme pratim ovaj forum, našao sam stvarno dosta korisnih info... I rešio da se pridružim. :)

No, da pređem na stvar. Imam EON, tačnije tata je uzeo... I dobio njihov onaj Box. I još da se dodaju neki uređaji u ugovoru. U stanu sam uzeo novi NanoCell LG TV koji u sebi ima EON i tu sam iskoristio preko koda aktivaciju. Instalirao sam i na Laptop EON aplikaciju. Međutim, kući u mojoj sobici imam LG iz 2014 godine koji nema varijantu "ugradnje" EON-a. Pa sam kupio "Tanix TX6 6K Samsung 4GB RAM/32GB 64-bit H6 Android 9.0 KODI" Box i instalirao EON. Sve lepo radi, nemam zamerke. Osim... Tu dolazimo do mog pitanja/problema. Daljinski koji dobijem uz Box, kao što sigurno znate, ima strelice, brojke, prebacivanje u mouse mod... Malo mi je to nezgrapno za upotrebu EON-a. Pa sam cunjao po Googlu da nema možda neka aplikacija za mobilni (imam Xiaomi Redmi Note 9 Pro i probao sam preko njegovog Mi remote - nema za Tanix), koji bi bila kao EON daljinski. I tako nabasah na ovu temu... Ima popriličan broj stranica i nisam uspeo da nađem odgovor.

Dakle, da li postoji neko bolje rešenje što se tiče daljinskog za gledanje EON-a na Tanix Boxu? Možda aplikacija, možda i neki tzv. pilot daljinski (oni univerzalni za više modela TV-a, klima, itd.)?

Ovako skrolujem kanale u "mouse exit" modu, pa onda prebacim u "mouse mod" i opet strelicom nanišanim play na filmu... Pomalo smara. A i ne znam koji će mu moj brojevi na daljinskom od Boxa, da bar nekako mogu kanale šaltati po brojevima. Ili da imam gore dole kanale, ko što imam za pojačavanje zvuka... Možda neko podešavanje negde, za koje ne znam? Nadam se da razumete moj problem i da imate neko rešenje.

Unapred zahvalan.
Prikači običan bežični miš i milina isto ko na kompu da rukuješ.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Tražio sam način da instaliram supernova apk na kaon box ali to izgleda nije moguće.
Oduševim se kad sam našao tizen aplikaciju na tvu, kad ono neće da radi van njihove mreže [emoji849]
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Tražio sam način da instaliram supernova apk na kaon box ali to izgleda nije moguće.
Oduševim se kad sam našao tizen aplikaciju na tvu, kad ono neće da radi van njihove mreže [emoji849]

ja sam muku mucio da instaliram supernova apk na eon box......kada se instalira rezolcija se toliko deformise da ne viids cak ni linije da se ulogujes, iseceno skroz.....digao sam ruke...a covek mi dao njegov nalog da mogu lepo da gledam arene.
 
Isti slučaj, drugačija rezolucija i orijentacija ekrana. Ja sam uspeo da rešim. Setim se da prve komšije imaju supernovu, nakačim tv na njhov wi-fi i samo fercera[emoji847]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Tražio sam način da instaliram supernova apk na kaon box ali to izgleda nije moguće.
Oduševim se kad sam našao tizen aplikaciju na tvu, kad ono neće da radi van njihove mreže [emoji849]
Supernova takodje znaci ima mogucbost da se napravi nalog kao kod sbb-a na eon-u i da se gleda na smart tv-u?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pa za arene zar preko one njihove aplikacije nemate 3 mjeseca besplatne probe?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Supernova takodje znaci ima mogucbost da se napravi nalog kao kod sbb-a na eon-u i da se gleda na smart tv-u?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Da da, samo što za razliku od sbb-a, kod njih imaš 5 uređaja i ja sam kao jedan od njih dodao ovaj za tizen( tv par godina star i nema podršku za eon) , a ovaj drugar još ima na Android telefonima i tabletu. Mislim da oni nemaju podršku za Windows aplikaciju ili pristup direktno iz browsera. Eon je neuporedivo bolje odrađen ali ovo mi je ispalo super rešenje za arene.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da da, samo što za razliku od sbb-a, kod njih imaš 5 uređaja i ja sam kao jedan od njih dodao ovaj za tizen( tv par godina star i nema podršku za eon) , a ovaj drugar još ima na Android telefonima i tabletu. Mislim da oni nemaju podršku za Windows aplikaciju ili pristup direktno iz browsera. Eon je neuporedivo bolje odrađen ali ovo mi je ispalo super rešenje za arene.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Gde se pravi registracija i sta je sve potrebno za registraciju za supernova iptv?
Voleo bih da probam jer mozda imam mogucnost negde da nabavim potrebne podatke za registraciju

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Jel radi chromecast Netflix i ArenaCloud aplikacija za telefon na EON SmartBox? Drugar mi kaze da nece, samo vrti, a ostalo mu kastuje bez problema... Nemoguce da su namerno nekako blokirali...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Netflix ne, arenacloud radi.
 
Hvala, onda ga mozda zeza telefon...
 
Ne zeza ga. SBB je onemogucio Netflix na boxu kao i Cast Netflixa na Eon box.
 
Nije sbb, nego je Netflix onemogućio, jer uredjaj nije licenciran...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nije sbb, nego je Netflix onemogućio, jer uredjaj nije licenciran...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Ako ti tako kazes. Znam da sam onomad na nekom kinezu uspeo da instaliram Netflix Android tv app. Doduse slika je bila Sd, ali je radilo bez problema. Kako ne znam?
 
Bio neki update za daljinski.

930eb835887b82f128499737ee65056e.jpg
 
Teško jer razlog zašto ne radi je Google-ov app koji nije update-ovan od avgusta a ne firmware daljinca.

Plus SDMC Tech modela Eon boxa ima još noviji firmware pa glasovna pretraga ne radi ako nije obrisan update od problematične Android TV Remote Service aplikacije.
 
Ja od ovog update ne mogu da koristim samsungov daljinski, ne reaguje uopste na komande pa onda odreaguje na promenu kanala preko ch+ npr pa probam gore brojeve da promenim kanal ono nece. Odradi npr samo broj 6,hocu 111 da ukucam nista ne reaguje.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Može info na pm kako instalirati eon za android uređaje (ne TV verziju) na android tv. :)
 
aj sad ja da pitam za cast, sto cas radi cas ne radi... uzasan je...
 
Moja greška, nisam pažljivo čitao.

Radi cast, ali kao da ne radi...Ako neko zna, kako može da se namesti neka javlja...
 
Pricate za cast sa telefona, ili cast iz google chrome-a sa računara?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
sve jedno, kad radi rade oba kad ne radi ne radi ni jedan... tada ne oomaze ni reset ni brisanje keš... nada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno