Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta ti nije jasno, napravili su novi kanal kako bi imali ekskluzivu, tj. kako bi drugi operateri koji već imaju SK ostali kratkih rukava.

Dakle, suštinski se SBB-ovim korisnicima ništa ne menja, svi prenosi ostaju dostupni, doduše na novom kanalu, a korisnici drugih operatera mogu da se slikaju pošto će najatraktivniji prenosi ići na novom kanalu koji makar neko vreme njima neće biti dostupan.

Time se umanjuje prednost Supernove tj. onog njenog dela koji ima i SK i Arene u odnosu na SBB.
 
Poslednja izmena:
Da,tek sam se posle setio supernove da ima arenu i sk

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Jel moguce da je posle dva meseca crko daljinski? Otisao na odmor, vracam se sa odmora, a daljinski ne reaguje na komande?

Idem kasnije da kupim baterije, nadam se da su one...
 
Baterije su sigurno, Eonov daljinski jede baterije, ja sam na kraju kupio punjive za njega.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Meni su prve baterije otisle za 2 meseca, radi pozadinsko osvetljenje, zamenio sam ih sa duracel radi vec 5 meseci, jos 60%

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Baterije su sigurno, Eonov daljinski jede baterije, ja sam na kraju kupio punjive za njega.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Jel moguce da bas toliko jede bateriju? Ni ne koristim ga nesto preterano, ali npr Xiaomi daljinski sto je dosao uz mibox i drugar sto ima, baterije nije menjao ne secam se, a koristi ga od kad je kupio box ima sigurno 6 meseci. Razumem manji daljinski, manje dugmica, ali opet...
 
Neće biti istih prenosa.
Na Nova sport će ići tzv premium sadržaj, najveći derbiji u kolu

renne jel mozes da proveris dal je tacna informacija sto se prica po raznoraznim forumima
da ce o2 tv i prva tv da krenu sutra u HD formatu slike , prica je da ce u pocetku krenuti na supernovi.
 
Jel moguce da bas toliko jede bateriju? Ni ne koristim ga nesto preterano, ali npr Xiaomi daljinski sto je dosao uz mibox i drugar sto ima, baterije nije menjao ne secam se, a koristi ga od kad je kupio box ima sigurno 6 meseci. Razumem manji daljinski, manje dugmica, ali opet...

Ćaletu je u prvih par nedelja bukvalno praznio baterije na nekoliko dana, sada se malo stabilizovala situacija :trust:
 
Uskoro će mesec dana kako koristim EON daljinski a i dalje javlja 100%. Ne koristim ga nešto mnogo, pozadinsko osvetljenje je isključeno, ne koristim glasovnu pretragu, samo dugmiće.

Neka greška sa koliko je % ostalo ili jednostavno nisam ništa potrošio. :D
 
Ne znam, tako je i meni bilo do pre dva dana, sad je odjednom na 98% kao da je preskočio 99 :d Ko zna da li taj čitač i radi kako treba? ;)
 
Jede baterije prilično, do pre 2-3 meseca sam na 2-3 nedelje menjao baterije.
Sada se stanje popravilo, od zadnjeg update-a dosta manje troši ali i dalje ih prilično troši.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Gde se pali pozadinsko osvetljenje na daljincu? Ja to nesto nisam primetio u opcijama

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Na OTT boxu, na coax nema te opcije. Pisano je

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Jede baterije prilično, do pre 2-3 meseca sam na 2-3 nedelje menjao baterije.
Sada se stanje popravilo, od zadnjeg update-a dosta manje troši ali i dalje ih prilično troši.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

nabavi stari daljinac od prethodnog uređaja ako ga već nemaš, jedino što nemaš mikrofon ali koj će ti, ali radi, i taj daljinski daš lepo svim ukućanima koji vole non stop da se zezaju sa daljincem.
 
Baterije su bile, mada bio bih srecniji da je crkao, nego ovako da znam da cu na nekih mesec i po kupovati baterije. Cudi me da niko nije pricao o tome, a to je bas problem.
 
Da li vama radi aplikacija za prognozu koja je fabricki ubacena?

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Ako se pitanje odnosilo na stari EON box, onaj sa coax prikljuckom meni radi vremenska prognoza.
 
Pitanj(c)e: Da li je normalno da se na EON daljinskom sveže izvađenom iz kutije pali backlight ČIM SE MRDNE. Bukvalno stoji na stolu, dotakneš sto i od te vibracije se upali backlight. I naravno -- ne mogu da ga ugasim, a nisam ga ni upalio. Čudno stvarno. Inače daljinac lepo radi, osim Voice pretrage koja koči (treba 5 sekundi da se pojavi interfejs nakon što pritisnem mikrofon dugme, i uvek "izgubi" par sekundi govora)..
 
Jeste normalno ke. Pali se na svaki pokret. Probao sam da iskljucim to svetlo i nema sanse samo ždere bateriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U EON aplikaciji, glavni meni, podešavanja, daljinski. Staneš na poziciju gde pišu % baterije, pritisneš OK. Uđeš u podešavanje vremena trajanja svetla 3s, 5s,... (može da se i isključi) i opcija uštede baterije (on/off).
 
U EON aplikaciji, glavni meni, podešavanja, daljinski. Staneš na poziciju gde pišu % baterije, pritisneš OK. Uđeš u podešavanje vremena trajanja svetla 3s, 5s,... (može da se i isključi) i opcija uštede baterije (on/off).
Šta radi ta ušteda baterije? Ja nisam primetio nikakve razlike.
 
Pitanj(c)e: Da li je normalno da se na EON daljinskom sveže izvađenom iz kutije pali backlight ČIM SE MRDNE. Bukvalno stoji na stolu, dotakneš sto i od te vibracije se upali backlight. I naravno -- ne mogu da ga ugasim, a nisam ga ni upalio. Čudno stvarno. Inače daljinac lepo radi, osim Voice pretrage koja koči (treba 5 sekundi da se pojavi interfejs nakon što pritisnem mikrofon dugme, i uvek "izgubi" par sekundi govora)..
Da nisi slučajno kliknuo neki taster pre toga?

Kod mene se backlight upali oko 5 puta i ako za tih 5-6 paljenja nije ni jedno dugme kliknuto više ne pali backlight do sledećeg klika. Tako štedi bateriju.

Ako već ima senzor pokreta i toliko je napredan daljinski mogli su da naprave shake funkciju + sensitivity slajder. Pa bi se backlight palio tako da ti zamahneš ili drmneš daljinskim ili ga čukneš malo rukom. Na taj način se ne bi palio backlight danju jer ti ne treba.

I uz to opcija vremenski od - do, paljenje backlight-a. Npr. od 19:00-07:00.

E to bi već bio napredan daljinski.
 
Još Marta ove godine smo mogli da vidimo da United Cloud sprema novi Box. Ali nije to sve, još neki uređaj dolazi uskoro ali ne bih znao šta se radi sa tim. :D

Zna li neko? Jel to neki Cast uređaj?
c103b3d8dd3e74b9f0468e70ad31bd79.jpg
 
Pa "dongle" :d (Streaming) uređaj malih dimenzija. Kao što imaš uređaje u "stick" formi (Amazon Fire TV Stick, Roku Streaming Stick, razni "windows on a stick" uređaji [Intel, Lenovo...]) tako imaš i dongle "form factor" koji ima još malo više "džeparca" za trpljenje toplote u odnosu na stick.

Koriste slabije procesore koji se manje greju i matične ploče sa manje I/O komponenti tako da se sve to može upakovati na manje prostora.

Odluka provajdera i OEM-a je da li će na to da stave neki "general use" operativni sistem ili će da limitiraju funkcionalnost na jednu konkretnu namenu.

Šta UnitedCloud tačno planira ko zna...ne verujem da će biti "cast only" uređaj (pa da moraš sa telefona na cast-uješ Eon stream).
Možda će da bude "Eon only" uređaj koji će da koriste za ulogu koju sad ima D3 mini (= za drugi, treći TV)?
Možemo samo da nagađamo...
 
Poslednja izmena:
I ja mislim da ce biti dodatni uredjaj.
 
Pa "dongle" :d (Streaming) uređaj malih dimenzija. Kao što imaš uređaje u "stick" formi (Amazon Fire TV Stick, Roku Streaming Stick, razni "windows on a stick" uređaji [Intel, Lenovo...]) tako imaš i dongle "form factor" koji ima još malo više "džeparca" za trpljenje toplote u odnosu na stick.

Koriste slabije procesore koji se manje greju i matične ploče sa manje I/O komponenti tako da se sve to može upakovati na manje prostora.

Odluka provajdera i OEM-a je da li će na to da stave neki "general use" operativni sistem ili će da limitiraju funkcionalnost na jednu konkretnu namenu.

Šta UnitedCloud tačno planira ko zna...ne verujem da će biti "cast only" uređaj (pa da moraš sa telefona na cast-uješ Eon stream).
Možda će da bude "Eon only" uređaj koji će da koriste za ulogu koju sad ima D3 mini (= za drugi, treći TV)?
Možemo samo da nagađamo...
Da li npr. može imati instaliranu samo EON Smart TV aplikaciju? Pa da bude lako prenosiv, za razliku od Smart Box-a ili celog TV-a? :D

A uz to da ima i Chromecast za Cast sa telefona.
 
Pitanj(c)e: Da li je normalno da se na EON daljinskom sveže izvađenom iz kutije pali backlight ČIM SE MRDNE. Bukvalno stoji na stolu, dotakneš sto i od te vibracije se upali backlight. I naravno -- ne mogu da ga ugasim, a nisam ga ni upalio. Čudno stvarno. Inače daljinac lepo radi, osim Voice pretrage koja koči (treba 5 sekundi da se pojavi interfejs nakon što pritisnem mikrofon dugme, i uvek "izgubi" par sekundi govora)..

To znači da je neko već koristio taj daljinski i box pa su ga tebi dali. Ako je nov i nekorišćen daljinski, pozadinsko osvetljenje je ugašeno.
 
Može šta hoćeš, tj šta hoće SBB. Ima procesor, ram i kakav takav storage prostor. Na SBB-u je da li će tu da stavi Android sa Play Store ili će da bude AndroidTV uređaj koji ima Eon app i zaključan je za instaliranje bilo čega drugog (kao što je Orion-ov STB zaključan... a valjda je i novi MTS IPTV STB takođe Android??) ili će da bude neka "embedded Linux" varijanta koja radi to što su smislili da radi i to je to.


Android stick-ovi koji postoje na tržištu a nisu vezani za nečiji "ekosistem" (kao što je Fire TV stick namenjen pre svega za Amazon ekosistem i aplikacije sa Amazona Store) dokaze da klasika Android-om i eto ti radi šta hoćeš sa uređajem.

Chromecast neće imati osim ako bude "certified by Google" (a to verovatno podrazumeva da uređaj fura AndroidTV, Chrome OS ilo eventualno kako sad već zovu OS koji koriste za "smart home" uređaje) kao ova 2 Eon STB.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno