Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Već pominjano, ja sam u SBB mreži prešao na EON Premium i dali su mi SDMC a koaksijalni kabl je ostao da visi.
Posle žalbe su došli i zamenili sa KAON.
 
Pozdrav svima.
Pitanje u vezi SBB eon uređaja za tv... Internet je MTS adsl (nije moguće uraditi SBB priključak umesto MTS). Sve je radilo ok. Prvi (stari) uređaj je povezan preko Wifi, nije bilo potrebe za lan kabl između rutera i EON uređaja.
E sad, situacija je sledeća... Uređaj se pokvari, pošalju novi. Uzmem da povežem, on jedino prepoznaje lan kao mrežu i način konekcije. Ima wifi indikator napred, lampica ugašena. Nema u podešavanjima nigde za wifi opciju.
Ja lepo pozovem SBB, oni zaluđuju kako nikada nije moglo da se konektuje preko wifi na ruter i da je lan jedini način. Ispadoh ja lud.

Uređaj je inače kod tetke koja je invalid. Žena je izgubila vid 100%. Pa je samim tim bespotrebno razvlačenje kablova po podu u stanu, problem za nju.
Jel postoji neko rešenje za aktiviranje wifi konekcije ili ne?
Hvala unapred na odgovorima.
Kupiš wifi extender koji ima lan izlaz
 
Pustili na EON box Eurosport 4K na aplikacijama za tv i pc/mob ga nema.
 
Bice da je za u mrezi korisnike jer signal verovatno ide preko dvb-c mreze kao i Sk 4k. Mislim da su i prosle godine pustali za neki grand slam turnir, Vimbldon mozda.
 
Kad je Roland Garros puste 4k, prosle godine krajem maja, sada u septembru.
 
Ne znam zašto ne puste i za korisnike van mreže, pretpostavljam da većina ima adekvatnu brzinu neta...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nisam znao da Eurosport ima 4k verziju.

Ne puštaju ga van mreže zbog najglupljeg mogućeg razloga, zato su i WiFi onemogućili i ne puštaju nam ni SK 4K.

Ranije je neki lik, dal' što je radio u SBB-u rekao da to rade kako bi smanjili broj reklamacija. U smislu, neko će ovaj SDMC Box staviti negde dalje od rutera na ko zna kojem netu (Prepaid Box dakle van mreže i najverovatnije neće biti povezan na "najstabilniju" SBB mrežu) i ako bi imao zastakivanja u radu EON TV-a ta osoba će zvati SBB podršku da pita zašto EON secka. Pa su brže bolje reče Shaman onemogućili WiFi još prvim update-om. Al' svakako i dalje ga možemo koristiti.

Kad bi nam pustili 4K kanale onda bi ljudi cimali SBB podršku da pitaju zašto seckaju 4K kanali. Ja ne znam ko je luđi, SBB što nam ukida sadržaj i funkcije ili de*ili od ljudi koji nisu odvojili 5 minuta života da provere koliko Mbps EON TV "troši" a koliko bi otprilike mogao da troši neki 4K kanal (Eurosport, SK4K) i da zatim provere svoju brzinu i sami shvate u čemu je problem. Ne, ljudi cimaju SBB i ovi valjda nisu mogli više da trpe glupa pitanja pa ugasili WiFi a 4K kanale nećemo videti nikad.

Otprilike mislim da se o tome radi, šta znam...
 
Moguće, nego da hoće mogli bi to da reše informacijom na sajtu da je za nesmetano gledanje 4K kanala potrebna ta i ta brzina i gotovo. Pa i za HD kanale su naveli nešto slično, a na korisniku je da odluči da li ima uslova da uzme EON van mreže ili ne, tako može i za ovo da se uradi. Mislim da će pustiti u nekom trenutku, možda sledeće godine.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Mogli bi da reše formalno-pravno, ali ne bi mogli da se reše tih neukih ljudi koji zovu call centar kad slučajno prebace input na hdmi2
 
Pojavio se ES4K za vikend sam ga video na TV-u sa D3cam. Nemam 4K TV pa nisam mogao da gledam, ali je kanal tu.
Na D3 ga nisam primetio, kao ni SK4K?
 
Nemam ni ja 4k tv pa gledam ES4k

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Uzeo sam EON box optika full paket, doneli mi eon box, sve radi super.
Provalim da nema SK4K i ES4K u listi kanala, a na coaxu na drugom tv ima.
Kažu, mora da eon box ima pored utp ulaza i coax ulaz, zamenićemo box. Ok.
Danas mi doneli neki eon box, veći od prvog, firmware 8, ima i coax, rade i 4K kanali.
E sad fuckup:
Nije to eon već matori kaon box, ide 4k ali je sve sporije od ovog prvog eon boxa sa firmware 9.
Razlikuje se i meni i settings naravno a na play store nema ništa normalno da se nađe (outdated store) već sve mora peške preko sajdloadinga fleša...
Za razliku od kaona, gde eon app slika ne kasni, u eon boxu (firmware 9 i noviji uređaj) slika kasni i po 15 sekundi...ali sam odziv komandi je brži u odnosu na kaon box.
*mjau**mjau**mjau**mjau* lud zbunjenog.
Da li neko od vas ima taj noviji eon box sa coax ulazom i utp ulazom?
Pitam da bih znao kako dalje da ih gazim dok mi ne donesu pravi uređaj.
Hvala
 
Dobices uskoro nadogradnju na Android 9 pa ce biti puno bolje.
 
Ja sam okrenuo naopako box i bolje radi zbog hladjenja

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne treba nikakva insajderska informacija, zna se da su pre nekoliko nedelja počeli da puštaju firmware update za KAON model Eon boxa koji donosi update sa Android 8.0 na Android 9.0 i dosta korisnika je već dobilo update.

I ne postoji noviji box sa DVB-C tjunerom od tog KAON modela pa nema zašta da ih "gaziš".
 
Moze li neko da mi kaze na koji nacin mogu da probam da instaliram neku aplikaciju mimo play stora na smart -box-u
Hocu da namestim da mi radi neka Arena sport posto na kodiju vise nerade kako treba Arena 1 nema slike uvek samo zvuk .
 
Ne treba nikakva insajderska informacija, zna se da su pre nekoliko nedelja počeli da puštaju firmware update za KAON model Eon boxa koji donosi update sa Android 8.0 na Android 9.0 i dosta korisnika je već dobilo update.

I ne postoji noviji box sa DVB-C tjunerom od tog KAON modela pa nema zašta da ih "gaziš".

Hvala kolega!
 
Nije to eon već matori kaon box, ide 4k ali je sve sporije od ovog prvog eon boxa sa firmware 9.
Da, isti slučaj. Taj KAON je hybrid pa može i na coax gde su 4K kanali i ne troši Internet sa gatewaya (osim kada premotavaš).

Jeste sporiji i ima stariji chipset ali Broadcom u koji imam više poverenja jer njihovu profi opremu koristim na poslu.
Update na v9 su nekima pustili, meni još nisu, kažu da posle radi osetno brže i ima više aplikacija u store...
 
Probaj da 3-4 puta za redom klikćeš opciju u Android Settings za proveru da li postoji update. Nekima je prvih 1-2 puta tvrdio da nema update a posle ga pronašao i ponudio za install.
 
Da, isti slučaj. Taj KAON je hybrid pa može i na coax gde su 4K kanali i ne troši Internet sa gatewaya (osim kada premotavaš).

Jeste sporiji i ima stariji chipset ali Broadcom u koji imam više poverenja jer njihovu profi opremu koristim na poslu.
Update na v9 su nekima pustili, meni još nisu, kažu da posle radi osetno brže i ima više aplikacija u store...

Lik koji mi je danas montirao ovaj kaon kaže da je pušten update ali je stopiran zbog nekih bagova...
Videćemo
 
Proverite na Play Storu da li ima za ove neke google servise ažuriranje,meni isto na system update nije pokazivalo da ima ažuriranje.Meni je se posle par ažurirana na Play Storu za nekih 5-6 google servisa samo pokrenulo ažuriranje na android 9 i ako sam par minuta pre toga proveravo manuelno na system update da li ima nova verzija i nije je bilo. A bilo je kasno uveče tako da ne verujem da je se baš u tom momentu desilo da su pustili ažuriranje nego da su ti googl servisi verovatno nešto bitni za ažuriranje sistema.
 
Da, isti slučaj. Taj KAON je hybrid pa može i na coax gde su 4K kanali i ne troši Internet sa gatewaya (osim kada premotavaš).

Jeste sporiji i ima stariji chipset ali Broadcom u koji imam više poverenja jer njihovu profi opremu koristim na poslu.
Update na v9 su nekima pustili, meni još nisu, kažu da posle radi osetno brže i ima više aplikacija u store...
Nema motanja 4K

Ps, sk4K sve češće prenosi premier ligu i sad mi je postao bitan. Nek je i sporiji box neka ga. [emoji16]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa eon boxom, imam pristup internetu i sve, ali koliko god puta da ga resetujem, ili iskljucim iz struje on kaze isto NEMA ENETERNETA, kao da nisam prikljucio kabal, ukljucim kabal u laptop radi normalno neta ima, a box mi kako god okrenem kaze da nema neta, menajo port u ruteru i sve al dzaba, imam samo live program, dok nema youtuba, niti vracanja kanala unazad, to se desilo kada je nestalo struje, znam da mu inace treba malo da dodje sebi nakon nestanka struje i "povuce" internet u box, ali sada nakon svega nista. ??? Sta da radim ??? Hvala.
 
Ostaje ti da probaš još samo factory reset (i da ostaneš bez aplikacija koje trenutno imaš instalirane na njemu). Ironično meni je posle factory reset (reset startovan pomoću opcije u Android podešavanjima) tako pobrljavio SDMC Tech model Eon boxa (dakle model koji nema coax priključak) i nisam morao da završim inicijalni setup, pa sam onda morao da bootujem box u recovery odatle ponovo da uradim wipe/format/factory reset i nakon toga je proradio ethernet port.

Ako i posle toga ne radi (a testiraš i sa drugim mrežnim kablom za svaki slučaj) onda nema druge nego da zoveš SBB podršku i da tražiš da ti zamene neispravan box.
 
Ostaje ti da probaš još samo factory reset (i da ostaneš bez aplikacija koje trenutno imaš instalirane na njemu). Ironično meni je posle factory reset (reset startovan pomoću opcije u Android podešavanjima) tako pobrljavio SDMC Tech model Eon boxa (dakle model koji nema coax priključak) i nisam morao da završim inicijalni setup, pa sam onda morao da bootujem box u recovery odatle ponovo da uradim wipe/format/factory reset i nakon toga je proradio ethernet port.

Ako i posle toga ne radi (a testiraš i sa drugim mrežnim kablom za svaki slučaj) onda nema druge nego da zoveš SBB podršku i da tražiš da ti zamene neispravan box.

Reseno na pomenuti nacin, resetovao na fabricki, samo oni moraju da aktiviraju kod. Hvalaaa....
 
Da li jos nekome kasni ton u odnosu na sliku, na SK1 i SK2? Box je van mreze.. primetio sam kasnjenje u poslednjih nekoliko dana.
Kasni mi i na kineskom android boxu isto tako, pa pretpostavljam da je do njih problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno