Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav narode,
Koristim drugarov nalog a EONu, i do skora nisam imao problema, dok nisam presao na MTS optiku. Verujem da znate, ali nisam znao - N1 i SK su blokirani.
Da li postoji nacin da zaobidjem MTS kontrolu (neki proxy ili slicno)...
Da li imam opravdan osnov da prekinem ugovor (kapiram po zakonu o zastiti potrosaca bi trebao)...

Hvala!

Ne blokora ti MTS nego SBB kanale. Pozajmi-kupi nalog za SBB van mreze pa ce ti sve raditi bez problema.
 
O kakvom opravdanom razlogu za raskid pricas kad si sam rekao da koristis drugarov nalog?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ne blokora ti MTS nego SBB kanale. Pozajmi-kupi nalog za SBB van mreze pa ce ti sve raditi bez problema.

kako mislis ne blokira MTS? do sada sam imao Posta Net i sve je savrseno radilo. Promenom provajdera, doslo je do ovog problema. Dobijam poruku "Selected channel is not available on your Internet Service Provider network".

"Pozajmi-kupi nalog za SBB van mreze" - mislis van MTS mreze ili kako...?

hvala na odgovoru
 
O kakvom opravdanom razlogu za raskid pricas kad si sam rekao da koristis drugarov nalog?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Opravdan razlog za raskid ugovora sa MTS-om. Ne zelim njihovu cenzuru sadrzaja koji zelim da pustam. Ne verujem da SBB blokira N1 i Novu.
 
To blokiranje kanala postoji i pre ovog medijskog rata između 2 firme... Nekad je SBB blokirao tipa 30% kanala svim drugim internet provajderima u Srbiji... tokom ere D3Go servisa. Posle su malo olabavili sa tim, ali kad je Eon tek startovao na toj listi su ti bili i svi Fox kanali, svi Cinestar kanali, Cinemania i još par. Kako su drugi provajderi dobijali te kanale u svojoj ponudi tako je prestajao 'geoblocking' za te kanale.
Blokira SBB 100% sigurno.

MTS da blokira ni jedan Eon korisnik ne bi mogao da gleda te kanale (jer se blokiranje vrši na osnovu IP adresa)... a realno stanje nije takvo već jedna kategorija Eon korisnika ima blokadu ("u mreži" koji koriste "besplatan" Eon uz primarnu uslugu kablovskog interneta) a druga kategorija Eon korsnika ("van mreže", oni koji su platili SBB-u da im Eon bude primarna TV usluga i platili su baš za gledanje sa bilo koje mreže u Srbiji) nema nikakve blokade. A obe kategorije korisnika pristupaju istim Eon streaming serverima i sve je isto osim "service provider" ID-a... jasno kao dan da SBB na nivou njihovih servera radi "filtriranje"/"cenzuru". To im je potez kojim pokušavaju da "motivišu" da korisnici koji nemaju SBB kablovsku infrastrukturu daju pare njima umesto da pozajmljuje naloge od rođaka, druga, kuma, komšije...
 
To blokiranje kanala postoji i pre ovog medijskog rata između 2 firme... Nekad je SBB blokirao tipa 30% kanala svim drugim internet provajderima u Srbiji... tokom ere D3Go servisa. Posle su malo olabavili sa tim, ali kad je Eon tek startovao na toj listi su ti bili i svi Fox kanali, svi Cinestar kanali, Cinemania i još par. Kako su drugi provajderi dobijali te kanale u svojoj ponudi tako je prestajao 'geoblocking' za te kanale.
Blokira SBB 100% sigurno.

MTS da blokira ni jedan Eon korisnik ne bi mogao da gleda te kanale (jer se blokiranje vrši na osnovu IP adresa)... a realno stanje nije takvo već jedna kategorija Eon korisnika ima blokadu ("u mreži" koji koriste "besplatan" Eon uz primarnu uslugu kablovskog interneta) a druga kategorija Eon korsnika ("van mreže", oni koji su platili SBB-u da im Eon bude primarna TV usluga i platili su baš za gledanje sa bilo koje mreže u Srbiji) nema nikakve blokade. A obe kategorije korisnika pristupaju istim Eon streaming serverima i sve je isto osim "service provider" ID-a... jasno kao dan da SBB na nivou njihovih servera radi "filtriranje"/"cenzuru". To im je potez kojim pokušavaju da "motivišu" da korisnici koji nemaju SBB kablovsku infrastrukturu daju pare njima umesto da pozajmljuje naloge od rođaka, druga, kuma, komšije...

Hvala shamanNS na pojasnjenju...
Pocinjem da shvatam.. Opet mi nije jasno zbog cega SBB blokira N1 kojeg nema nigdje jer je kao opoziciona TV izbacena iz ponude svakog operatere. Dalje, zasto SBB nije me blokirao dok sam bio na Posta Net mrezi???


Da li postoji neki nacin da se ovo "zaobidje", bez obzira ko radi filtering?
 
Samo kačenje na VPN server, da "ne budeš" u MTS mreži. Dž a pouzdan i brz VPN ne postoji, a ako ćeš da daješ pare malo je besmisleno plaćati za VPN umesto da platiš za neki od Eon prepaid "mini paket" sa kanalima koji ti trebaju kao dopuna na ponudu tvog primarnog TV provajdera.
Blokiraju zbog para naravno... ima svoju logiku zašto im se to isplati.. I briga njih za opoziciju i politiku osim kad im menja finansije. Da hoće da "šire istinu" N1 bi mogao da se gleda sa njihovog sajta kao što je ranije mogao, a i tu su ga sklonili da te malo "motivišu" da im daš makar 500 din mesečno.

Pošta je nekad imala "njihove" kanale pa su još uvek na "whitelist" verovatno... pa zato radi stream. Još niko nije update-ovao IP opsege koji mogu/ne mogu da gledaju.
 
Samo kačenje na VPN server, da "ne budeš" u MTS mreži. Dž a pouzdan i brz VPN ne postoji, a ako ćeš da daješ pare malo je besmisleno plaćati za VPN umesto da platiš za neki od Eon prepaid "mini paket" sa kanalima koji ti trebaju kao dopuna na ponudu tvog primarnog TV provajdera.
Blokiraju zbog para naravno... ima svoju logiku zašto im se to isplati.. I briga njih za opoziciju i politiku osim kad im menja finansije. Da hoće da "šire istinu" N1 bi mogao da se gleda sa njihovog sajta kao što je ranije mogao, a i tu su ga sklonili da te malo "motivišu" da im daš makar 500 din mesečno.

Pošta je nekad imala "njihove" kanale pa su još uvek na "whitelist" verovatno... pa zato radi stream. Još niko nije update-ovao IP opsege koji mogu/ne mogu da gledaju.


Znaci li to da bi isto bilo i ako bi za provajdera imao Orion (ciji mi je internet bez ugovorne obaveze najvise odgovarao ali sam "pao" na brzi upload kod MTSa)?
 
Ima li neka opcija kad se već priča, da se kupi neki arena paket(ne znam koji) da radi na sbb netu?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ima li neka opcija kad se već priča, da se kupi neki arena paket(ne znam koji) da radi na sbb netu?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Mislim da postoji pristojna ponuda Oriona za 5000 din godisnje, imas Arena sport i sve njihove kanale na android aplikaciji
 
Hm. Nije lose. Moze li na više uređaja pa da se deli sa nekim?
Ima li neka grupa za to?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj glupi eon box ne ume da pročita mkv, mp4 fajlove... Ne radi kao video player
 
Kako ne ume? Meni radi normalno sve(sa X-plore, mx player, vlc) , čak vučem filmove i serije sa harda koji je ruteru.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ekipo draga, SBB Cisco ruter-modem, Mikrotik zaboden u port 1, net je tu. Port 2 Cisco-a zaboden u Asus WiFi zbog guest mreze koja je odvojena od LAN mreze. Port 3 i 4 su za SP2100 koliko znam. EON Box zabodem u port 3 ili 4, krene da vrti i kaze no no internet. Zovem SBB support da propustim kroz MT lik mi ponavlja neke nebuloze. Jel neko radio mozda slicnu rabotu?

Eon box koristi internet tako da ne radi preko ovih portova koji su bili rezervisani za SP2100.
 
To znam ali kada ga povezem direktno na MT ili switch ne radi Video Klub, sto znaci da ne moze bas samo da se zabode i ako mu sve propustim za taj port na MT.
 
Kod ostalih radi tako, nesto ti tu zeza. Povezi box na port 1 rutera koji ima internet pristup, i ako radi, onda logicno nesto zeza konfiguracija tvog dodatnog MT rutera.
 
Povezivao sam ja EON Box na port 1 i port 2 i on uredno radi tako. Čuo sam se juče opet sa podrškom, potvrdili su mi da ne može ni u jedan drugi uređaj osim u SBB-ov modem da se stavlja EON Box. Onda sam na kraju i odustao a prekonfigurisao druge stvari u mreži kod sebe i to sada sve radi kako treba.
 
Jutros sam imao update firmwera daljinca, zna li neko koje su promene? Ništa novo nisam primetio u funkcionisanju.
 
Nisam kući da proverim, ali možda se vratila funkcija govornog navođenja. Mada, čisto sumnjam....
 
Ne razumem zasto je uopste nadogradjnom iskljucena ta opcija...
Daljinski poseduje dugme oredvidjeno za glasovno biranje, a sw iekljucuje nadogradnjom tu opciju

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Previd verovatno pošto tu glasovna pretragu komuniciraju kroz reklamni materijal ne verujem da su je svesno isključili. Neki bug ili sta vec, greška u komunikaciji sa ljudima koji rade na softveru.
 
Mozda gresim, ali ovo je druga nadogradnja kroz koju se provlaci problem sa nefunkcionisanjem glasovne komande.
To im onda nije mali previd

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Totalno sumanuto. Ima tu opciju i reklamiraju je, a onemogućili je...
 
Glasovna komanda što ne radi nema nikake veze sa ažuriranjem eon daljinskog,to je googl nešto zajbo sa ažuriranjem Android TV Remote Service.
 
Sad probah na Mibox3 i normalno radi sa originalnim Mibox daljincem. I on je na Androidu 9.
 
Meni eon box ludi, npr. promenim kanal na +- on zalepi i menja do besvesti. Stopiram film, pustim kaze greska, ne znam sta da mu vise radim. Promenim tri kanala ono krene da treperi zeleno i ne menja nista jedno 2 minuta. Baterije kvalitetne, strogo gledan datum proizvodnje,pokazuje na daljincu 99% a daljinac ludi. Ovo sve se desava posle upadte i opcije profila.
 
Sta mi je najbolja opcija za prosiriti prostor na boxu jer realno trebati ce mi radi kodija
USB neki od 16gb ne vjerujem da bi funkcionisao?

Eksterni HDD znam da bi, ali ima li kakva jeftinija opcija?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni eon box ludi, npr. promenim kanal na +- on zalepi i menja do besvesti. Stopiram film, pustim kaze greska, ne znam sta da mu vise radim. Promenim tri kanala ono krene da treperi zeleno i ne menja nista jedno 2 minuta. Baterije kvalitetne, strogo gledan datum proizvodnje,pokazuje na daljincu 99% a daljinac ludi. Ovo sve se desava posle upadte i opcije profila.

Taj problem sa daljincem imam i ja... Imam i button mapper, mozda bih mogao da obrisem :)

Inace u call centru su mi rekli da su svesni problema sa daljincem na poslednjem update-u...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno