Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa kad ne znate da ga koristite :) :)
 
Ok je. Da radi kina taman hteo da uzmem :

#Aliexpress € 23,31 34%OFF | Transpeed X3 Plus Android 9.0 TV Box 4K 8K 4GB 128G Amlogic S905X3 32G 64G Bluetooth 1000M wifi 1000M Ethernet Voice Assistant
https://a.aliexpress.com/_dZgafoE

Na njemu bi letelo sve

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
a što ne bi radila kina?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja sam 5.3. Kupio na AE Mi box S za rodjaka i stigao mu je vec 18.3. bez carine.
 
Ja cuo nista ne stize. A i licno iskustvo. Cekao 15 dana shipping i nista. Dobio pare. Drugi poslao pa mu se vratilo. Opet vratili pare.
Da probam opet?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
meni pre par nedelja zamenili D3 uređaje eon box-ovima. i sad... ima naravno više opcija nego D3i al' nešto nije radilo kako treba. npr, CEC. na D3i radio bez greške i paljenje i gašenje televizora. na eon box-u morao odvojeno da se pali TV a gašenje radilo. neke aplikacije se zaglupljivale bez očiglednog razloga. npr. upalim kodi i kada se vratim u eon, nema slike. mora restart aplikacije. facebook watch nisam uspevao da nateram da prikazuje video. i igrao se tako i pokušavao raznorazne aplikacije dok se uređajh u jednom trenutku nije zab'o sam od sebe. endless restart. podigne sistem, upali eon aplikaciju, radi 5sec i zabode pa ponovo. zvao tehnički podršku, objasnio mi tip kako da uđem u recovery i da uradim factory reset, uradio inicijalni start sistema, čuli se ponovo da aktiviraju uređaj i voila. sve radi bolje nego pre. cec konačno funkcioniše i za paljenje i za gašenje, nijedna aplikacija ne baguje, prebacivanje između kodi i eon aplikacije ide bez greške, facebook watch radi... ja zadovoljan
 
hanuma ima želju da nešto preuređuje po stanu te me muka naterala na "out of the box" razmišljanje. TV-u se smeši premeštanje na poziciju gde trenutno nemam raspoloživu mrežnu konekciju i generalno je vrlo teško da dovučem nov kabl u neku razumnu blizinu. obzirom da poodavno imam jedan ovaj mAP lite, reših da probam da li distanca može da se prevaziđe bežično. i radi. i to solidno

IMG_20200401_200437.jpgIMG_20200401_200659.jpg

sledeći projekat je da EON ponesem sa sobom (kod ovo sra**e prođe) negde na odmor i proverim kako bi EON BOX radio preko VPN-a. ovaj mali mAP bi se povezao na kućni gateway... u teoriji EON bi trebao da misli da se kači iz stana...
 
Poslednja izmena:
Na tom modelu Eon boxa može da se aktivira WiFi i direktno kači na signal koji sad hvataš sa mi Mikrotikom ;)
 
Imas uputstvo negde u temi.
 
meni pre par nedelja zamenili D3 uređaje eon box-ovima. i sad... ima naravno više opcija nego D3i al' nešto nije radilo kako treba. npr, CEC. na D3i radio bez greške i paljenje i gašenje televizora. na eon box-u morao odvojeno da se pali TV a gašenje radilo. neke aplikacije se zaglupljivale bez očiglednog razloga. npr. upalim kodi i kada se vratim u eon, nema slike. mora restart aplikacije. facebook watch nisam uspevao da nateram da prikazuje video. i igrao se tako i pokušavao raznorazne aplikacije dok se uređajh u jednom trenutku nije zab'o sam od sebe. endless restart. podigne sistem, upali eon aplikaciju, radi 5sec i zabode pa ponovo. zvao tehnički podršku, objasnio mi tip kako da uđem u recovery i da uradim factory reset, uradio inicijalni start sistema, čuli se ponovo da aktiviraju uređaj i voila. sve radi bolje nego pre. cec konačno funkcioniše i za paljenje i za gašenje, nijedna aplikacija ne baguje, prebacivanje između kodi i eon aplikacije ide bez greške, facebook watch radi... ja zadovoljan

Da li posle factory reseta, mora da se instalira eon ponovo i aktivira kodom ili ne? Tj da li mogu to bez tehnicke podrske da odradim?
 
a ti kao znaš ali nećeš da mi kažeš kako? :)
Izvoli,ss sam ja jos pre 3 4 meseca da probam na mom boxu medjutim ja imam coax varijantu pa ne moze.
P.s Ne znam da li je i kod Vas mutna slika,ako jeste pisi pp pa cu tu da posaljem

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
e1ecbdbbe25714e7880dbf149bc4d040.jpg
01342884c7d09ebd0b9edc686eeac85e.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li posle factory reseta, mora da se instalira eon ponovo i aktivira kodom ili ne? Tj da li mogu to bez tehnicke podrske da odradim?

Ne mora eon ostaje samo ga vrati na neku početnu verziju sa kojom je boks došo,ali sa prvim pokretanjem traži da odradiš ažuriranje na poslednju verziju.Mora ponovo da se aktivira i možeš sam da ga aktiviraš tako što kod koji ti izbaci uneseš na portalu mojsbb ili mojeon ili kako se već zove za korisnike van mreže.
 
Hvala. Nadam se da ce to da "pobije" gremline u boxu...
 
uspeo ovo sa ugrađenim WiFi-em. sledeći izazov dal VPN može da se napravi bez Mikrotik-a. ne mogu da nađem activity u Nova launcher koji bi me bacio u meni za setup L2TP/IPSec konekcije. probaću sa OpenVPN-om.
 
uspeo ovo sa ugrađenim WiFi-em. sledeći izazov dal VPN može da se napravi bez Mikrotik-a. ne mogu da nađem activity u Nova launcher koji bi me bacio u meni za setup L2TP/IPSec konekcije. probaću sa OpenVPN-om.

vpn radi
 
Kvalitet slike nije kao što je bio ili se meni čini?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Bar na EONu na kompu što imam uz Total TV slika je primetno mutnija, a kad pogledam protok, u proseku umesto 6Mbps vuče oko 3Mbps... Da li je i na EON boxu (odlozeno gledanje i EON van mreže) isto smanjen kvalitet, lično ne mogu da tvrdim, ali ipak proverite.
Na samom Total TVu je sve ok, ali slika preko EONa je mutnija ima već par dana.
 
Pisao je već neko o tome, smanjili su protok pre desetak dana

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Upravo tako, pre desetak dana je umanjen kvalitet, pretpostavljamo zbog opterećenja mreže. Umesto 7 mb/s spušteno je na 4-6. Odmah sam to primetio na N1, slova "ostani kod kuće" su mutnjikava, tzv. SD mutnjikava. Logoi CINESTAR HD kanala takođe. Tu se nekako lepo vidi razlika. Više nema "seckanja" i prekidanja strima kao u prvim danima vanrednog stanja. Logično je da će to uraditi, malo smanjiti kvalitet na račun kvaliteta servisa u smislu održivosti, trenutno bukvalno SVI koriste net/tv/tlf. U datim okolnostima sve sasvim lepo radi što se mene tiče.
 
Bitrate je sada oko 6Mbps, što i nije neko umanjenje u odnosu na oko 7Mbps koliko je bilo.
Primera radi, Netflix 1080P je sada svega oko 3.0Mbps.

eon.jpg

Kako izgleda Netflix:
Netflix.jpg
 
Poslednja izmena:
Ti si "u mreži" korisnik. 6.6-6.7 je prosek za "do 7 Mbps" kvalitet u normalnim uslovima.
"Van mreže" korisnicima je to skresano na 3500 kbps.
 
Netflix 1080P je sada svega oko 3.0Mbps.
Netflix koristi napredniji kodek VP9 bas kao i youtube. Pripremaju se da puste jos napredniji kodek AV1. EON koristi samo h264 kao kodek.
 
A inače hardveski dekoding AV1 kodeka podršava "mnogo" uređaja :p Još "više" nego što podržava istu stvar za VP8 i VP9...
Netflix kao i Youtube ima u ponudi isti sadržaj enkodovan sa više različitih kodeka (tipa VP9 ili HEVC za 4K 10-bit sadržaj).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno