Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja plaćam Netflix i hoću da gledam u max kvalitetu. Ovaj original je samo još jedan u nizu addonova koji puštaju loše snimke sa piratskih sajtova.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nekon mesecipo dana stanje baterija na daljinskom je ~60% i počeo je da "preskače". Jeli neko isprobao sa punjivim baterijama koliko dugo rade?
 
Poslednja izmena:
Stigao i meni Eon box danas pa i ja da iznesem svoje utiske, imao sam trio gold paket, i iz ciganio se za eon premium po akcijskim uslovima za nove korisnike, box kao i svaki drugi u svakom sličaju ok slika i sve radi. Zanimljivo da kako je iz korisničke službe čovek zašao iza ćoška kada je odradio posao eon daljinac zakucao i neće da mrdne. Restartovao sam box 3 puta i ništa, otvara mi odmah kanale, a on ne reaguje. Sreća pa sam imao od starog boxa Rii mini i25 keyboard (koja inače savršeno radi na eonu) sa njom sam raspario eon daljinac i opet upario. Ovaj iz servisa doneo samo eon box, ostavili mi D3i sa opcijom vraćanja u nazad, na moje pitanje, zar ne treba da mi promene i modem on reče da nema na nalogu i da mi ostaje cisco 3925 i da za dve nedelje tražim drugi, ok. Krenem ja da spajam 2 računara na lan kabel, sređujem ostale kablove, i reko da proverim tu novu brzinu 300 mb, kad cvrc nema interneta ni na jednom. Posle gomilu restartovanja i menjanja kablova poludim i okrenem naprednu podršku. Naprednjaci mi rekoše da ovaj modem nije predviđen za eon box i da mu po difoltu ne rade 2 lan porta od 4, malo se zbunih jer pre je sve radilo. Ok, ja ubodem od jednog računara lan kabel u onaj koji radi i izmerim brzinu 75 mb i neće dalje, pitam gospođu u čemu je problem ona mi reče da apdejtujem drajver od mrežne kartice.

Moje pitanje, na koju je mrežnu karticu gospođa mislila, računar ili modem, nisam stigao da je pitam jer sam se iznervirao i spustio slušalicu. Da li se još nekom dešava da lan port ne radi na modemu cisco 3925?
 
Stigao i meni Eon box danas pa i ja da iznesem svoje utiske, imao sam trio gold paket, i iz ciganio se za eon premium po akcijskim uslovima za nove korisnike, box kao i svaki drugi u svakom sličaju ok slika i sve radi. Zanimljivo da kako je iz korisničke službe čovek zašao iza ćoška kada je odradio posao eon daljinac zakucao i neće da mrdne. Restartovao sam box 3 puta i ništa, otvara mi odmah kanale, a on ne reaguje. Sreća pa sam imao od starog boxa Rii mini i25 keyboard (koja inače savršeno radi na eonu) sa njom sam raspario eon daljinac i opet upario. Ovaj iz servisa doneo samo eon box, ostavili mi D3i sa opcijom vraćanja u nazad, na moje pitanje, zar ne treba da mi promene i modem on reče da nema na nalogu i da mi ostaje cisco 3925 i da za dve nedelje tražim drugi, ok. Krenem ja da spajam 2 računara na lan kabel, sređujem ostale kablove, i reko da proverim tu novu brzinu 300 mb, kad cvrc nema interneta ni na jednom. Posle gomilu restartovanja i menjanja kablova poludim i okrenem naprednu podršku. Naprednjaci mi rekoše da ovaj modem nije predviđen za eon box i da mu po difoltu ne rade 2 lan porta od 4, malo se zbunih jer pre je sve radilo. Ok, ja ubodem od jednog računara lan kabel u onaj koji radi i izmerim brzinu 75 mb i neće dalje, pitam gospođu u čemu je problem ona mi reče da apdejtujem drajver od mrežne kartice.

Moje pitanje, na koju je mrežnu karticu gospođa mislila, računar ili modem, nisam stigao da je pitam jer sam se iznervirao i spustio slušalicu. Da li se još nekom dešava da lan port ne radi na modemu cisco 3925?
 
U sred gledanja TV-a prebaci se sam na neki tapet i piše CHROME CAST BUILT IN, i poče da vrti par tapeta. Šta je to?
 
U sred gledanja TV-a prebaci se sam na neki tapet i piše CHROME CAST BUILT IN, i poče da vrti par tapeta. Šta je to?

To je bag i ne dešava se samo na Eon Boxu, nego se dešava i na Mi Box S, tako da je ili nešto do EON app ili do nekog problema sa Android TV operativnim sistemom.
 
Hvala. Inače mogu vam reći da nakon reseta eon boxa za sada nemam sneg kad ga ujutru palim evo već par dana, pu pu pu... Ne mogu da verujem da se toga nisu setili u kol centru niti monteri koji dolazili 5 puta. Hvala i za ovo
 
Desava mi se kada menjam ulaze hdmi 1 i hdmi 2, da kad vratim na 1 na kome je eon prikacen, nema slike a ton se cuje, ima i kompletan meni ali sve to sa crnim pozadinskim ekranom. Tek kada ugasim eon preko daljinca i pokrenem ponovo bude sve kako treba.
Zna li neko kako to da resim?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Desava mi se kada menjam ulaze hdmi 1 i hdmi 2, da kad vratim na 1 na kome je eon prikacen, nema slike a ton se cuje, ima i kompletan meni ali sve to sa crnim pozadinskim ekranom. Tek kada ugasim eon preko daljinca i pokrenem ponovo bude sve kako treba.
Zna li neko kako to da resim?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Zvao sam juče podršku zbog toga. Meni se sporedično dešava na nekim manje bitnim kanalima.

Prebacivali me na "tri nivoa podrške" jer prva dva nisu znali o čemu je reč.

Pripremi br. ugovora jer će automat tražiti da ga ukucaš. Treća, tzv. napredna podrška, mi je rekla da znaju za taj slučaj i da moraju da resetuju Eon box na fabrička podešavanja. Rekli su mi da to traje 10-ak minuta, resetovanje i uparivanje daljinca, međutim, mene je to mrzelo juče da radim. Rekli su da mogu to da tražim kad god i da će to da odrade ukoliko mi smeta to pojavljivanje crnog ekrana (nema slike, ima titlova i tona :D).

Inače, na istom TV i njegovoj Eon app slika na tom kanalu se normalno prikazuje. Tada sam već 100% znao da je do njihovoh Eon box-a.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se, ako nisam video taj podatak u prethodnim postovima, ali koja je min brzina interneta i ping potrebna, da bi EON TV Box funkcionisao, van SBB mreze?
 
Minimum minimuma je 10, pozeljno 20.
 
Minimum minimuma je 10, pozeljno 20.
Pa pazi. Nisam siguran da je minimum minimuma 10...posto sam ga nekoliko puta koristio nakon potrosenih 100gb (vip kucni net) gde mi je brzina 3mbita nakon tih potrosenih i radio je. Nekad se desi da zakoci sliku ali to se desavalo kad je jos nesto/neko vukao net.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Pa kad je adaptive streaming, radiće... ali sa kakvom "slikom"? Sigurno nisi sa tih 2 ili 3 Mbps limitom gledao 7 Mbps Eon stream nego 1400 kbps ili 500 kbps koji su dostupni na EON.
7 Mbps EON stream ne može da se gleda bez baferovanja svakih ~20-30 sekundi na ADSL-u od "10" Mbps (8.3 u praksi), zbog načina na koji skida video fragmente.
 
Pa kad je adaptive streaming, radiće... ali sa kakvom "slikom"? Sigurno nisi sa tih 2 ili 3 Mbps limitom gledao 7 Mbps Eon stream nego 1400 kbps ili 500 kbps koji su dostupni na EON.
7 Mbps EON stream ne može da se gleda bez baferovanja svakih ~20-30 sekundi na ADSL-u od "10" Mbps (8.3 u praksi), zbog načina na koji skida video fragmente.
Pa dobro covek pitao "da bi funkcionisao" nije naveo u kom kvalitetu. :)

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ok, kakva su iskustva Eon pametnog boksa van SBB mreže?

Nisam siguran da li da potpisujem. Nedavno sam se preselio, nema ničije infrastrukture osim telefonskih parica, brzina je sasvim ok (50), ali mene interesuje da li će ovo čudo raditi normalno?

Je l ima kvarova, prekida..?! Ako može neko sa iskustvom rada van SBB mreže da mi kaže nešto više?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja ne koristim boks, nego aplikaciju na Lg-u
I sve radi odlično, baš sam zadovoljan radom i izgledom
 
Radi fenomenalno, imam ga i prezadovoljan sam. Takodje imam i aplikaciju na LG tv.....primetno je slika bolja preko boxa.

Svi kanali ukljuceni, nema blokiranja....

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako da namestim da Kodi (18.1) vidi SMB share na Windows 10 mašini?

Konstantno dobijam poruku Error 2: share not available

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li i vama gplay ne izlistava sveapp na eonu?
Kada mu dam search izbaci par app...

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Zato sto EON box nije obican Android, već prikazuje aplikacije za AndroidTV operativni sistem.
 
I ok, kakva su iskustva Eon pametnog boksa van SBB mreže?

Nisam siguran da li da potpisujem. Nedavno sam se preselio, nema ničije infrastrukture osim telefonskih parica, brzina je sasvim ok (50), ali mene interesuje da li će ovo čudo raditi normalno?

Je l ima kvarova, prekida..?! Ako može neko sa iskustvom rada van SBB mreže da mi kaže nešto više?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ja koristim na Radijus Vektor (od skoro Supernova) internetu i sve radi manje-više ok. 75Mb net, ali dešava se ponekad bukvalno samo sekund-dva zastoja. Programi za sada svi dostupni, slika i zvuk fenomenalni (lg smart tv), vraćanje 7 dana unazad za sve programe isto radi kako bi trebalo za sad. Jedina zamerka često zamućeni i krzavi prevodi.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno