»RSS Benchmark sajt

Strana 201 od 203 PrvaPrva ... 101151191197198199200201202203 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 3.001 do 3.015 od ukupno 3034

Tema: EON Smart Box (SBB)

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.629
        Kvalitet snimaka ne zavisi od Kodi već od izvora tog materijala koji gledaš. Dakle ako si ti skinuo 30GB rip na komp i pustio ga u Kodi kvalitet je isti kao da si ga pustio u bilo kom drugom player-u. (osim ako na kompu tj drugim player-ima koristiš madVR ... ).
        Dakle ako si prethodno Kodi koristio sa krš addons sa krš "source" to ne znači da je Kodi sam po sebi krš kao player i kao media centar.

Kodi kao media centar je primarno i namenjen upravo za to što tebi treba: gledanje lokalnog sadržaja (= ono što svi već skinuo ili već sam rip-ovao). Pa je posle procvetala piraterija sa raznoraznim streaming addons-ima.

A share-uješ sadržaj "na Kodi" / "za Kodi" ... ne "sa Kodi za X uređaj". Dakle na uređaju na koji ti je povezan HDD sa tim tvojim video sadržajem (komp? NAS ? ) se pravi share (stavlja neki share software ili se koristi neka postojeća funkcinalnost tipa Samba share), a na Eon boxu (ili TV-u) se tom sadržaju pristupa sa kojeg kod player-a. Ne mora da bude Kodi može da bude šta god ume da pristupi tvom tipu share-u. Kodi je samo jedna od boljih opcija zbog fleksibilnosti koju nudi.
        Menjao shamanNS : 14.01.2020. u 02:48

Member Avatar korisnika Ognjenii
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        132
      3. Moja mašina
        • CPU: 6800k + Dark rock pro 3
        • MoBo: Asus x99 A-II
        • RAM: 32 gb G.Skill Trident z 3200 mhz
        • VGA: Palit GTX 1070 Gamerock
        • MON: LG IPS 277BN
        • HDD: Samsung 840 pro 256 gb +WD Black 2 TB
        • OPT: Samsung 223
        • Case: Raven RV01 + Evga SuperNOVA g2 850w
        • SND: Creative ZxR + Logitech Z-5500
        • LAP: Macbook Air 13'
        • INET: Kablovska
      4. Aha..super onda. Probacu preko Kodi. Koji share software da iskoristim ? ( na PC ). Sad sam malo gledao oko plexa, ne vidim da podrzava 4k. maximalni kvalitet je 1080p 20 mb bitrate

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.629
        Za početak probaj sa "samba share" još poznat i kao "Windows share" Ako koristiš Windows za to ti ne treba nikakav dodatni software... nego samo:

1) desni klik na folder u kom ti je cela "kolekcija" video sadržaja
        2) izabereš "Properties"
        3) Klik na "Sharing" tab
        4) klik na "Share..." dugme
        5) Zadaš ime za share, koji korisnik (Everyone) ima read/write dozvolu i to je to

Time si share-ova taj folder svima u tvojoj kućnoj mreži, i onda treba samo u Kodi da dodaš taj share kao "source". Toliko možeš sam da izgooglaš Kako se to sve radi.

Kao što rekoh ne mora Kodi kao player a ne mora ni samba/windows share... sve zavisi na čemu misliš to da gledaš.... Tipa ako hoćeš direktno na TV-u (njegovom built-in player-u) a TV npr nije smart već podržava samo DLNA i ništa više... onda ti naravno treba DLNA server na kompu

Pošto imaš Eon box imaš Android OS na raspolaganju pa eto za početak testiraj najprostiji mogući setup: samba share (na kompu) + Kodi na Eon boxu. I vidi kako ti to radi... ako "ne valja" onda tražiš alternative za player (tipa VLC for Android, MX Player, bla bla).

A Plex server podržava 4K (kad radi "Direct Play", transcoder varijanta je i dalje previše komplikovana situacija) Da li Plex klijent app za tvoj operativni sistem podržava 4K (i HDR) je druga stvar...

https://forums.plex.tv/t/plex-4k-tra...k-a-faq/378203

Kodi naravno može da funkcioniše i kao "Plex klijent" (nakon što instaliraš zvanični Plex addon).

p.s. Prikladnija sekcija za diskusiju na ovu temu je u ovoj sekciji ... da ne zatrpavamo dalje ovu temu koja se bavi Eon box.
        Menjao shamanNS : 14.01.2020. u 03:16

Member Avatar korisnika _Mita
        Na forumu od
        Mar 2014
        Poruka
        175
      7. Moja mašina
        • LAP: Dell Inspiron 3542
      8. Citat Citiram korisnika: roga1979 Pogledaj poruku
        Upravo proverio, kod mene radi.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
        Citat Citiram korisnika: shamanNS Pogledaj poruku
        @_Mita: Skini lepo apk fajl pa instaliraj na Eon box:

https://www.apkmirror.com/apk/hbo-ho...-11-5-release/
        Hvala obojici. APK direktno na boxu je svakako bolja varijanta, ovo sam više pokušao na brzaka kad sam video da ga nema u PlayStore-u

Member Avatar korisnika Ognjenii
        Na forumu od
        Mar 2009
        Poruka
        132
      10. Moja mašina
        • CPU: 6800k + Dark rock pro 3
        • MoBo: Asus x99 A-II
        • RAM: 32 gb G.Skill Trident z 3200 mhz
        • VGA: Palit GTX 1070 Gamerock
        • MON: LG IPS 277BN
        • HDD: Samsung 840 pro 256 gb +WD Black 2 TB
        • OPT: Samsung 223
        • Case: Raven RV01 + Evga SuperNOVA g2 850w
        • SND: Creative ZxR + Logitech Z-5500
        • LAP: Macbook Air 13'
      11. Hvala puno shamanNS. Malo cu se igram ovih dana sa tim podesavanjima i testiram. Imam philips tv, sa androidom i ugradjenim cast i eon android

Member Avatar korisnika ticonija
        Na forumu od
        Oct 2015
        Poruka
        46
        Ne mogu nikako da sinhronizujem daljinski eon - a sa LG televizorom . može li pomoć . hvala .

Member Avatar korisnika Gileb
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        1.211
        Ako imas Kaon Eon boc(sa koaksijalnim prikljuckom onda mozes da ga sinhronizujes sa uputstvom koje je postavljeno na forumu. Ako imas ovaj novi Eon box koji ima samo lan i disejblovan wifi prikljucak,onda za sad ne mozes da uparis daljinac sa televizorom.

Member Avatar korisnika salekojot
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        1.362
      15. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom™ II X2 555 box Black Edition (B55)
        • MoBo: MSI 970A-G45
        • RAM: DDR3 4GB 1600MHz Transcend
        • VGA: Sapphire ATI Radeon HD5750 1024MB DDR5 128-bit
        • MON: LG E2251
        • HDD: WD 500gb
        • Case: LC Power LC600H-12 600W
      16. Да ли Еон бокс има неки аудио излаз? Знам да звук иде преко HDMI али мени треба посебно излаз на самом уређају.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.629
        RCA / činč konektore nemaju ni jedan od 2 modela Eon box-a. Kaon ima SPDIF a na SDMC Tech modelu ovaj 3.5mm "AV out" funkcioniše kao audio out (= nema klasičan SPDIF konektor).

Member Avatar korisnika Gileb
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        1.211
        Citat Citiram korisnika: _Mita Pogledaj poruku
        Je l' pokušavao neko Cast iz HBO Go na EON box?
        Pokušao sam roditeljima da namestim ovu varijantu kad sam video da HBO Go ne postoji na PlayStore-u, ali ne radi naravno, ispiše samo da je izgubljena konekcija.
        Ja sam na oba Eon boxa najnormalnije instalirao HBO go iz Play prodavnice i na oba radi dobro. Opet sav taj sadrzaj imas u HBO OD video klubu u okviru same Eon aplikacije.

Member Avatar korisnika Sale99
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        915
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-8700 12x4.6GHz
        • RAM: 2x 8GB
        • VGA: Intel UHD Graphics 630 (GT2)
        • MON: 2x NEC MultiSync EA234WMi
        • HDD: SSD M.2 512GB
        • OPT: Asus BluRay read, CD/DVD RW
        • Case: Dell Optiplex 7060
        • SND: Realtek HD audio int.
        • LAP: HP Pavillion DV4000
        • TV: Samsung 42"
        • Ostalo: Dell OptiPlex 7060
      21. Citat Citiram korisnika: shamanNS Pogledaj poruku
        RCA / činč konektore nemaju ni jedan od 2 modela Eon box-a. Kaon ima SPDIF a na SDMC Tech modelu ovaj 3.5mm "AV out" funkcioniše kao audio out (= nema klasičan SPDIF konektor).
        Ispravka, radi kao av out, čak šalju i kabl na zahtev.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.629
        @Gileb: 98% sam siguran da za Kaon model na Play Store nalazi samo US verziju AndroidTV aplikacije. (ako se nije ništa promenio u međuvremenu)

Za SDMC Tech model u rezultatima pretrage nudi i verziju za HBO Europe.

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2019
        Poruka
        11
        Pošto mi stižu 2 EON OTT boxa kao zamena za D3i interesuje me da li pri prvoj aktivaciju boxa za njega treba da vežem Gmail nalog ili ne? Da li nalog može da bude isti na oba? Da li bi to trebalo da bude Gmail koji je vezan za mojsbb nalog?

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        3.629
        Ako planiraš da koristiš Play Store (za instaliranje aplikacija) onda moraš dodati google nalog Može biti isti nalog na oba boxa (i može naravno biti nalog koji već koristiš na telefonu ako imaš Android telefon).

Nije bitno da li taj nalog ima ikakve veze sa MojSBB portalom.

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2019
        Poruka
        11
        Kaži mi molim te, ako stavim isti nalog na oba da li će zapamtiti podešavanja, kao što su lista omiljenih kanala, koje sam napravio na jednom i na drugom da ne moram dva puta da je pravim ili tu nema nikakve sinhronizacije?

Strana 201 od 203 PrvaPrva ... 101151191197198199200201202203 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •