Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@wladan: Verovatno bi ti najlakši pristup bio Plex Media Server na Mac uređaj da instaliraš a na Eon box Plex app. Da izbegneš petljanje sa user permissions i network share formatima.

Znači folder koji si inače planirao da share-uje dodaš u Plex server (i setuje naravno da li su u pitanju filmovi ili serije) on skenira folder i poskida postere, opise i ostalo i koristiš Plex app da to gledaš/streamuješ u LAN-u.
 
Hvala lepo na odgovorima. Evo testiram ovaj Plex i dosta dobro deluje. Za sada sam jedino primetio da ima problem da reprodukuje odredjene fajlove.
 
Ja imam upravo tu kombinaciju. Ako poptisuješ na 24h meseca dobićeš EON Box, a ako ideš na prepaid onda moraš da ga platiš.
Ali obavezno ga uzmi odmah pošto je to jedini način da imaš ukupno dve Smart App licence.
Inače ako se uz prepaid ne uzme EON Box NE MOŽE naknadno da se dokupi (za 6.5k) već mora da se raskida ugovor i pravi novi.

Sad čekam da mi istekne kad je otllučano sve pa da vidim da li će mi nedostajati razlika kanala između Full i Premium.
Reci mi kako si izveo da ti eon apk radi na android box-u na telekomovom internetu?

Sts konkretno koristis jer sam probao komsikin telekomov internet i na njemu eon uooste ne radi.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@toda81 ti nisi jasan, šta si probao, i šta nije radilo? EON Android aplikacija (obe varijante), bez problema rade na MTS optici. Ja koristim obe vrste aplikacije, obe rade.
Neke kanale SBB zaključava kad se pristupa sa MTS optike (UG kanali). Kod mene ni oni nisu zaključani (razlog ne znam).
 
Reci mi kako si izveo da ti eon apk radi na android box-u na telekomovom internetu?

Sts konkretno koristis jer sam probao komsikin telekomov internet i na njemu eon uooste ne radi.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Platio EON van mreže
 
@toda81 ti nisi jasan, šta si probao, i šta nije radilo? EON Android aplikacija (obe varijante), bez problema rade na MTS optici. Ja koristim obe vrste aplikacije, obe rade.
Neke kanale SBB zaključava kad se pristupa sa MTS optike (UG kanali). Kod mene ni oni nisu zaključani (razlog ne znam).
Ne znam sta ti nije bilo jasno u mojoj poruci?

Lepo sam napisao da kod mene eon na android box-u nece da radi na telekomovomovom internetu uopste. U pitanju je obican telekomov internet jer kod mene jos uvek nema optike. Bukvalno ne ucitava eon aolikaciju, dok kod mene na sbb-ovom internetu sve radi kako treba.

@bbK1ng, znaci kod tebe je placeni eon van mreze i tebi nista dodatno nije potrebno.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako EON aplikacija neće da se pokrene, to nema veze sa internet konekcijom. Ako je zabrana reprodukcije kanala na određenom ISP, to i piše (ima par poruka koje može izbaciti).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala lepo na odgovorima. Evo testiram ovaj Plex i dosta dobro deluje. Za sada sam jedino primetio da ima problem da reprodukuje odredjene fajlove.
neke fajlove mora da transkoduje ukoliko nije u mogucnosti da ih pusti na boxu ili tv-u ako je smart tv aplikacija sam da pusti. tupa dts ili true hd pakete zvuka, neke codec i slicno. onda postoji opcija transcode i to sve odradi na racunaru pre slanja na plex app... malo jace zapregne cpu ali nista strasno
 
Ne secam se tacno sto izbaci kao gresku, ali ne ucita glavnu stranu u eon-u.

Kada dkdjem kuci tacno cu napisati koju gresku izbaci.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Tek da znaš: napisao sam MTS optika, a odnosi se i na DSL. Svi kanali su otključani na MTS mobilnoj mreži, na optici/DSL nisu
 
Ok druze.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Danas dosli i instalirali mi novu opremu, eon nikako da se pokaze na eksternim uredjajima kroz cast opciju.
Cackao u podesavanjima, brisao kes ali i dalje nema pomaka

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Pozdarv. Zanima me da li na eon box mogu da povezem bluetooth slusalice i da tako slusam zvuk umesto sa tv-a? Predpostavljam da moze ali kad nesto nisam probao nisam siguran 100% a kupio bih neke sluske. Hvala.
 
Pozdarv. Zanima me da li na eon box mogu da povezem bluetooth slusalice i da tako slusam zvuk umesto sa tv-a? Predpostavljam da moze ali kad nesto nisam probao nisam siguran 100% a kupio bih neke sluske. Hvala.
Ja sam povezao jednon svoje slušalice i radilo je u sistemu i youtube npr. Ali kada udjem u eon nije radilo ne znam zašto
Nisam nešto puno probavao jer mi ne trebaju ako uspijes javi

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Vrati sekund ranije program i radiće bluetooth

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pozdrav svima! Imam pitanje u vezi sledece situacije.
Nabavio sam EON box (verzija sa DVB-C tjunerom), koristim vec jedan regularno na SBB coax instalaciji koji je dobijen uz paket. Hoce li raditi i ovaj "novi" EON box ako ga aktiviram kao Smart TV, putem OTP koda u "MojSBB" aplikaciji?

Hvala !!!
 
Da li su nekome prestali raditi neki kanali na EON-u van mreže? Već par dana su kanali počeli nestajati uveče sa natpisom "niste pretplaćeni na ovaj kanal", da bi se onda vratili posle par sati. A sada to stoji već nekoliko dana i ne rade uopšte. Radili su ti kanali ranije normalno i trebali bi biti uključeni u pretplatu. Probao sam na dva EON naloga, jedan prepaid preko aplikacije, jedan sa ugovorom preko EON boxa i ista stvar. A istovremeno im se na sajtu pokvario pregled spiska kanala za pakete, pa se sada ne može ni videti jel su nešto naprasno izbacili iz paketa, ili šta se zbiva.
 
Da li u tom slucaju koristi signal iz coax kabla za gledanje live programa i na taj nacin nesmetano radi, ili mu je i za to potreban net?

Vec su pisali ljudi koji su probali dodatni eon box sa coax konektorom, da ako se ta verzija boxa aktivira kodom u mrezi zahteva coax bez koga pise no signal za gledanje uzivo
 
Poslednja izmena:
Da li su nekome prestali raditi neki kanali na EON-u van mreže? Već par dana su kanali počeli nestajati uveče sa natpisom "niste pretplaćeni na ovaj kanal", da bi se onda vratili posle par sati. A sada to stoji već nekoliko dana i ne rade uopšte. Radili su ti kanali ranije normalno i trebali bi biti uključeni u pretplatu. Probao sam na dva EON naloga, jedan prepaid preko aplikacije, jedan sa ugovorom preko EON boxa i ista stvar. A istovremeno im se na sajtu pokvario pregled spiska kanala za pakete, pa se sada ne može ni videti jel su nešto naprasno izbacili iz paketa, ili šta se zbiva.

Da odgovorim sam sebi... Njihov bagovit sistem mi je greškom pustio te neke programe iz Hit i Pink paketa i nakon što su završene novogodišnje promocije. HBO i Cinemax je prekinuo 16. kako je i trebalo a ove mi je pustio i dalje, i to tako što su jedan deo dana radili, a drugi deo dana nisu. I tako se vrtelo od 16. do 19. i evo sada ne radi više uopšte. Nikad nisam ni imao te kanale u paketu, ali pošto sam počeo da ih gledam tek od decembra, nisam to ranije ni primetio.
 
Meni pise da moram da se pretplatim ako hocu da gledam tv Novi Pazar :).
 
Postovanje ljudi,

Upravo sam dobio poziv od SBB-a (ja sam trazio) kako bih presao sa starog Gold Trio (isteklog) paketa na EON Full.
Ponuda je 12 meseci stare cene pa onda nova, daj sta das...

Ali me zacudilo da mi naplacuju EON box 3400 dinara (kao sada je na popustu 50%), jednokratko... jel to normalna procedura/praksa? Trenutno imam D3 v2 uredjaj.

Takodje znate li, da li postoji vise razlicitih EON box verzija i revizija i koji svi tipovi postoje? Znam da je bilo price da bude preko coax i lan, pa onda samo lan, neki hibridi, ott itd. Ako moze neko da mi malo pojasni, bio bih mu zahvalan.

Hvala
 
Nije normalno da placas box, osim za najjeftiniji paket.
 
[emoji115] lepo su ti rekli i na drugoj temi, a i ovde da tih 50% za box je ustvari "porez na budale" bez obzira što to piše u tim njihovim papirima.

Meni su tražili da platim, zahvalio se na ponudi pa preko mejla tražio sa nekim ko mi neće vređati inteligenciju da pričam oko uslova... I naravno da sam posle prošao bez toga.
 
To je onda jakooooo bezobrazno sa njihove strane, da tako random ako prodje prodje. Nema nikakvih pravila (standardizacije), kao na pijaci cenkanje, pa kako ko prodje.
Em daju random popuste i promocije za produzenje, em sada ovo kao prikljucna taksa. Samo ne znam sta prikljucuju, ja sam 16 godina prikljucen...
Uzas...
Moracu da i ja sibnem neki email.
Tnx
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno