Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Да ли се можда још неком овако нешто појавило ? Ово зелено ? И сад кад идем по менију у позадини ми говори где сам, нпр уђем у видео клуб, оно у позадини говори видео клуб..
10ad05e729b18865e10cc0be2b6fefa8.jpg


Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Čačkao si po Accessibility podešavanjima u Settings uređaja? Pa uključio one opcije za "Talkback" i ostala pomagala za slabovide?

Nisam kući da proverim kako to radi na boxu... ali najviše mi po opisu deluje kao da je to
 
Ima li još neko lag na 1080p tokom gledanja YT Live stream-a? SDMC EON OTT.

Čak i na 720p, ftw?!
 
Poslednja izmena:
Da li moze da se instalira kodi n eon smart box?Hvala
 
Za početak probaj sa "samba share" još poznat i kao "Windows share" :) Ako koristiš Windows za to ti ne treba nikakav dodatni software... nego samo:

1) desni klik na folder u kom ti je cela "kolekcija" video sadržaja
2) izabereš "Properties"
3) Klik na "Sharing" tab
4) klik na "Share..." dugme
5) Zadaš ime za share, koji korisnik (Everyone) ima read/write dozvolu i to je to

Time si share-ova taj folder svima u tvojoj kućnoj mreži, i onda treba samo u Kodi da dodaš taj share kao "source". Toliko možeš sam da izgooglaš :p Kako se to sve radi.


Kao što rekoh ne mora Kodi kao player a ne mora ni samba/windows share... sve zavisi na čemu misliš to da gledaš.... Tipa ako hoćeš direktno na TV-u (njegovom built-in player-u) a TV npr nije smart već podržava samo DLNA i ništa više... onda ti naravno treba DLNA server na kompu :D

Pošto imaš Eon box imaš Android OS na raspolaganju pa eto za početak testiraj najprostiji mogući setup: samba share (na kompu) + Kodi na Eon boxu. I vidi kako ti to radi... ako "ne valja" onda tražiš alternative za player (tipa VLC for Android, MX Player, bla bla).


A Plex server podržava 4K (kad radi "Direct Play", transcoder varijanta je i dalje previše komplikovana situacija) :p Da li Plex klijent app za tvoj operativni sistem podržava 4K (i HDR) je druga stvar...

https://forums.plex.tv/t/plex-4k-transcoding-and-you-aka-the-rules-of-4k-a-faq/378203

Kodi naravno može da funkcioniše i kao "Plex klijent" (nakon što instaliraš zvanični Plex addon).


p.s. Prikladnija sekcija za diskusiju na ovu temu je u ovoj sekciji ... da ne zatrpavamo dalje ovu temu koja se bavi Eon box.



Samo da zahvalim, probao sam plex varijantu. Najednostavnije mi je bilo, cak i sa matorog laptopa.Free nalog plex na kompu, 1 folder u koji ubacujem filmove serije za plex. Na androidu ( i tv i eon) stavio Kodi sa Plex addon.Direkt smooth pustam sve, direct play 4k 20-30 gb fajlovi.

Fenomenalno je,uzivancija bas.
 
Može li se istovremeno gledati na tri uređaja EON Full paket van SBB mreže, konkretno EON box, Samsung Smart TV i cast sa telefona na Chromecast?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da li moze neko da mi na PP objasni kako da aktiviram onaj probni period od 15 dana? Gledam njihov sajt, meni je totalno konfuzan.
 
Može li se istovremeno gledati na tri uređaja EON Full paket van SBB mreže, konkretno EON box, Samsung Smart TV i cast sa telefona na Chromecast?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Moze. Od te tri obicne aplikacije samo jednu mozes da koristis istovremeno. Dakle box,smart app i jedna obicna rade bez problema istovremeno.
 
Imam jedan problem sa EON boxom.Kupio novi tv FOX 4k rezolucije 43'' nece nikako da se uklopi slika skroz okolo imam crno oko 10-15mm. Kad stavim format slike 16:9 ili auto ne uklapa se , naravno ostali formati rade kako treba.Prikljucio Lap top isto na HDMI i slika je dobra uklapa se nema crnog. Posto tv ima i smart funkciju slika se isto uklapa. Znaci problem je u EONboxu kako da nastelujem isti da mi se uklopi slika sve sam pokusavo ali neide? E sad na TV instalirao EON aplikaciju koja neradi nikako zvuk ide, slika ili je smrznuta ili je sva u kockicama. TV ima android 9.0 sistem. Sta raditi?IMG_20200125_114227.jpgIMG_20200125_114227.jpgIMG_20200125_111415.jpgIMG_20200125_114635.jpg
 
Poslednja izmena:
Sta je OTP kod? Trazi mi to za SMART tv.
Probao sam par kodova koja se nalaze u podesavanjima TV-a, ali ne radi.
 
OTP kod = kod koji ti Smart TV app izbaci na ekranu nakon prvog pokretanja posle instalacije . Beše 6 ili 7 karaktera...

I onda to unosiš na MojSBB / MojEon portalu da bi aktivirao taj SmartTV app.
 
Poslednja izmena:
Imam jedan problem sa EON boxom.Kupio novi tv FOX 4k rezolucije 43'' nece nikako da se uklopi slika skroz okolo imam crno oko 10-15mm. Kad stavim format slike 16:9 ili auto ne uklapa se , naravno ostali formati rade kako treba.Prikljucio Lap top isto na HDMI i slika je dobra uklapa se nema crnog. Posto tv ima i smart funkciju slika se isto uklapa. Znaci problem je u EONboxu kako da nastelujem isti da mi se uklopi slika sve sam pokusavo ali neide? E sad na TV instalirao EON aplikaciju koja neradi nikako zvuk ide, slika ili je smrznuta ili je sva u kockicama. TV ima android 9.0 sistem. Sta raditi?Pogledajte prilog 280595Pogledajte prilog 280595Pogledajte prilog 280596Pogledajte prilog 280597

Na eon boxu odes na podesavanja pa na podesavanja televizora. Izaberes ekran,pa tu izaberes rezoluciju,na pr izaberi neku 4k koju ti ponudi. Sto se tice eon aplikacije moras i nju da podesis. Ne znam samo na koju mislis,obicnu ili smart.
 
OTP kod = kod koji ti Smart TV app izbaci na ekranu nakon prvog pokretanja posle instalacije . Beše 6 ili 7 karaktera...

I onda to unosiš na MojSBB / MojEon portalu da bi aktivirao taj SmartTV app.

U pravu si. To je to.
Solidno radi ovo. Posluzice, dok cekam razresenje sukoba UMG i SN.

Sori, izbrisao.

Hvala na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Imam jedan problem sa EON boxom.Kupio novi tv FOX 4k rezolucije 43'' nece nikako da se uklopi slika skroz okolo imam crno oko 10-15mm. Kad stavim format slike 16:9 ili auto ne uklapa se , naravno ostali formati rade kako treba.Prikljucio Lap top isto na HDMI i slika je dobra uklapa se nema crnog. Posto tv ima i smart funkciju slika se isto uklapa. Znaci problem je u EONboxu kako da nastelujem isti da mi se uklopi slika sve sam pokusavo ali neide? E sad na TV instalirao EON aplikaciju koja neradi nikako zvuk ide, slika ili je smrznuta ili je sva u kockicama. TV ima android 9.0 sistem. Sta raditi?Pogledajte prilog 280595Pogledajte prilog 280595Pogledajte prilog 280596Pogledajte prilog 280597

Prvi problem sam resio razvukao sam sliku na Eon boxu u android sistemu i to radi. Drugi problem sa Eon smart TV aplikacijom jos uvek imam probkema dali ima neko resenje?
 
Prvi problem sam resio razvukao sam sliku na Eon boxu u android sistemu i to radi. Drugi problem sa Eon smart TV aplikacijom jos uvek imam probkema dali ima neko resenje?
Imam Hissense 4k televizor, i šta god namesto ma BOXu, da li u android podešavanjima, ili u aplikaciji, meni je slika preko celog ekrana.
Mora da imaš neko podešavanje u samom TVu koje ti pravi problem.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Prvi problem sam resio razvukao sam sliku na Eon boxu u android sistemu i to radi. Drugi problem sa Eon smart TV aplikacijom jos uvek imam probkema dali ima neko resenje?
Prvo probaj sa drugim hdmi kabelom.


Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno