Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li ostaviš film pauziran u Kodi? Ako je odgovor da to je uzrok i nećeš imati video ni u YouTube app.

Isto se dešava bilo da je film pauaziran ili nije. Kad puštam nešto preko Youtube app-a i idem na exit, vratim se u live TV. A Kodi nešto zeza kad ide film sa media servera (računara). Exprerimentisaću još malo, pa ću videti gde grešim.
 
U Kodi se video lepo zaustavlja na stop ikonicu, taster/slovo X na tastaturi ili dugme na daljincu koje mapiraš... A ne buć promenio sam app.
YouTube app sam spomenuo samo kao još jedan app koji nema "sliku" ako ne stopiraš video reprodukciju kako treba u Kodi.

Dakle ne pravo YouTube probem Eon app već Kodi pravi problem tim dvema aplikacijama... tj izgleda svima koje koriste ExoPlayer.

Nema šta da experimentišeš samo testiraj konkretnu stvar : skroz stopiraj / izađi iz video player-a u Kodi pa otvori Eon app i vidi jel radi kako treba ili ne.
 
Poslednja izmena:
U Kodi se video lepo zaustavlja na stop ikonicu, taster/slovo X na tastaturi ili dugme na daljincu koje mapiraš... A ne buć promenio sam app.
YouTube app sam spomenuo samo kao još jedan app koji nema "sliku" ako ne stopiraš video reprodukciju kako treba u Kodi.

Dakle ne pravo YouTube probem Eon app već Kodi pravi problem tim dvema aplikacijama... tj izgleda svima koje koriste ExoPlayer.

Nema šta da experimentišeš samo testiraj konkretnu stvar : skroz stopiraj / izađi iz video player-a u Kodi pa otvori Eon app i vidi jel radi kako treba ili ne.

Uspeo sam :) Hvala na savetima. Znači film ide, onda na daljincu pritisnem taster Back sa strelicom na levo. Pojavi se Kodi-jev prozor u kome je lista mojih filmova. Sa leve strane je dugme za stopiranje. To aktiviram, pa onda na daljincu Exit i odmah me vratio u uživo TV program.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne mora baš exit iz Kodi, da je dovoljno da stopiraš video (dakle ne pauza nego stop, da izađe skroz iz video player interfejsa) i onda se prebaciš na drugu aplikaciju... mada nisam bio u prilici da proverim to sto godina jer sam prestao da koristim Kodi PVR za IPTV stream-ove (sad koristim TiViMate) pa retko kad i koristim Kodi.
Ustvari retko kad i dolazim na red da koristim Eon Smart Box :D :D
U poslednje vreme primetim relativno često da je box očigledno pomeran samo ne znam jel se to mačka igra ili se toliko često zakucava box pa ga ćale čupa iz struje? Ne prijavljuje mi probleme...
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da neće da se ugasi Kodi app samo zaustavljanjem videa. Kad sam aktivirao ikonu-beli kvadrat za stopiranje Kodi app je ostao otvoren. Onda sam ga dokusurio tasterom Exit. Možda je to i logičnije jer ostavlja korisniku mogućnost da pusti drugi video ili uradi nešto drugo u kodi-ju. U svakom slučaju, problem rešen. :)

edit: Zapravo nije problem, nego ispravljanje moje greške.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje vezano za SBB TV.

Da li je nekako moguce dobiti analogni signal od SBB? Razlog zasto pitam je jer mi znaci prilikom gledanja fudbalskih utakmica da kasnjenje bude svedeno na minimum. Secam se ranije dok je bio Ikom da mi je kasnjenje na Arena Sport programima bilo oko 2 sekunde za odredjene lige a od kad sam na kartici D3cam to je i preko 10 sekundi ako se ne varam. Pokusao sam da skeniram kanale sa analognim podesavanjima, ali ni jedan nije nasao.
 
Verujem da će u sledećih godinu dana u potpunosti nestati analogni signal na vecini operatera, ako ne i svim.

SBB i Supernova masovno digitalizuju korisnike, grad po grad, i skoro potpuno zakljucavaju TV ponude. Nema više deljenja kablovske po zgradama...
 
Poslednja izmena:
Da li sami isključuju HBO posle isteka prazničnog perioda besplatnog gledanja?
 
[emoji115]koliko sam ja razumeo sve oni isključuju i hbo i ostale kanale puštene u promo periodu.
 
Drugari,

Od nedavno sam korisnik SBB EON Full paketa i imam samo reči hvale za kompletan ugođaj sa ovim novim Eon boxom. Jedini problem koji za sada imam je da neće da pročita Ntfs externi hard/usb i traži da ga formatira u fat32 što ga čini neupotrebljivim za gledanje mkv filmova ...

Ima li rešenja za ovo ?

Sent from my YAL-L41 using Tapatalk
 
Umesto da puštaš direktno fajlove sa USB stream-uj network share unutar LAN?
Dakle hard na komp, share foldera sa filmovima a na Eon boxu instaliraš app sa mojim ćeš da pristupaš tom share-u.

KAON model Eon boxa koji ti imaš ne podržava NTFS dok SDMC Tech model boxa koji daju Eon van mreže korisnicima podržava i NTFS i exFAT i FAT32..
 
Jel crkao nekome daljinsko od eon boxa?
Meni jeste. Pre neki dan odjednom ne reaguje. Učini mi se mlak u delu poklopca za baterije, izvadim ih a one blago tople na dodir. To su neke kineske koje su došle s njim krajem decembra. Stavim varta nove, ne radi. Pustim ga tako, bez baterija, posle jedno dva sata, probam - vaskrsao. Ok. Ko zna sta mu je bilo. Ujutro pogledam stanje baterije, prijavljuje 84%. Wtf, 16% skinuo preko noći a nije ni gledana tv! Rasparim ga od stb-a, koristiće se kao ir daljinac. I sve ok do večeras kad je samo prestao da reaguje, pre jedno 3 sata. Baterije nisu tople, zamenim za novi set, ništa. Pustim ga do malopre, mrtav i dalje.
Sreća pa HDMI cec radi savršeno pa koristim (posle duže vremena) daljinski od Panasonic plazme.
U ponedeljak idem u sbb da zamenim ali me zanima da li je nekome crkao? Nisam našao u starim postovima da je nekako prijavio.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Мени је први сет батерија трајао месец дана, можда и други сет, а ове сад трају пола године и више, чак клинац игра и игрице преко даљинског.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Ista sotuacija. Ranike sam ih puno na tri nedelje ( a uopste ne koristim tv puno). Bio je neki update u medjuvremenu i od tad radi normalno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni su bili pre par dana i konacno doneli onaj hibrid box.Sad radi i sport klub 4k.
Tri puta dolaze na zamenu i stalno donose onaj ott box sto radi van mreze.
Posto naravno nisam hteo da mi opet stave ott oni zovu svog sefa i kazu mu sve radi kako treba samo eto ne radi sport klub 4k i cude se zasto reklamiram.
Ja se samo nasmejao.:d
Ako mogu da uporedim oba uredjaja bolje radi ovaj hibrid box u odnosu na ott box.
Na ott boxu mi se desavalo kad promenim kanal da napise da nema signala i onda sacekam par sekundi i dodje slika.To kod ovog xibrid boxa nije slucaj.
Plus ovaj hibrid pozadi ima i optiku pa mu je i to plus.
 
To je kod mene problem zadnjih 6 meseci. Premotaš I čekaš 7 8 sekundi da krene i masu puta ni signal. Kakav je to hibrid box? Ja imam klasičan onaj krš eon box

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Isto zamenio.
Ima stariji, sporiji (i skuplji) Broadcom chipset, ali ne troši Internet link nego uzima sa koaxijalnog live program pa radi i 4K.
Posle update na Android 9 nije nešto bitno sporiji od prethodnog OTT/SMC.
 
ZorMi@
Bas tako kako si ga opisao.I mene je na ott boxu nerviralo kad premotavam kanal unazad i pustim ispise no signal.To mi se desavalo i kad saltam kanale.
Generalno mi je bolji taj prvi eon sto su davali takozvani hibrid box.
Ne znam uopste zasto ljudima koji su na sbb kablovskoj daju taj ott box koji je inace predvidjen da radi van mreze?
I drugo majstore ako ja u paketu imam sport klub 4k onda mi omoguci uslugu koju reklamiras i ja je uredno placam.
Razlika izmedju sport kluba 4k i sport kluba 1hd je ocigledna pogotovo na vecoj dijagonali.Kod mene se primeti na 55 incha dijagonali.
Plus hibrid box ima opticki izlaz pozadi i kod mene je spojen na avr pa neki filmovi emituju zvuk u dolby digital formatu.
 
I jos svi imaju ovaj sugavi koax kabl. Kablova po kući kao u staroj telefonski cenfrali

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Koax je zakon za TV signal. Internet moze da zastela, a DVB-C jednostvno r a d i.
 
Da li se šta promenilo u vezi sa brojem istovremeno aktivnih slotova u paketu EON FULL van mreže?

Da li i dalje može u isto vreme 1 Eon box, ! Smart TV i 1 komp ili telefon?

Ne mogu da pronađem tu informaciju, a treba mi hitno, kako bi znao na čemu sam, treba da obnovim ugovor sa SBB-om ili da pravim neke kombinacije sa optičkim internetom mts-a i Tv varijantama SBB ponude.

Izvinite ako je skoro bilo, nisam uspeo da pronađem .
 
Hvala na ultrabzom odgovoru.
Dobro je znati da mogu da iskombinujem 400/160 optiku sa Eon Full tv, ovo su dobre vesti.
 
Imam upravo tu kombinaciju, sve radi odlično. Može se i gledati istovremeno na EON box-u, na EON aplikaciji na TV-u i raditi cast na trećem TV-u ako je na njega povezan Mi Box S ili Chromecast.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
proverite ali koliko mi je drugar rekao moze van mreze da se dodje do drugog boxa, placa se onih 6500 din on nije hteo, kaze da retko kome nude barem su mu tako rekli, verovatno nemaju puno urrdjaja za tu priču
 
Hvala na ultrabzom odgovoru.
Dobro je znati da mogu da iskombinujem 400/160 optiku sa Eon Full tv, ovo su dobre vesti.

Ja imam upravo tu kombinaciju. Ako poptisuješ na 24h meseca dobićeš EON Box, a ako ideš na prepaid onda moraš da ga platiš.
Ali obavezno ga uzmi odmah pošto je to jedini način da imaš ukupno dve Smart App licence.
Inače ako se uz prepaid ne uzme EON Box NE MOŽE naknadno da se dokupi (za 6.5k) već mora da se raskida ugovor i pravi novi.

Sad čekam da mi istekne kad je otllučano sve pa da vidim da li će mi nedostajati razlika kanala između Full i Premium.
 
Pozdrav svima, moj prvi post u ovoj temi pa se nadam da necu mnogo da lupim. :p
Da li je neko uspeo da sa MacOS share-je folder i da moze tako preko mreze da gleda filmove na EON Smart Boxu?
Pokusao sam sa puno android TV aplikacija ali iz nekog razloga ne mogu da pristupim folderu.
 
ne znam da li ima plex za macos, sa njime mozes da resis
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno