Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ok,hvala na informaciji

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ja sam dobio full duo po 3200din mesečno, tokom celog trajanja ugovora. Zvali me nedavno i ponudili da pređem na full trio za 3600din, ne treba mi pa sam odbio.
Inicijalna ponuda je bila na konto mog zahteva za raskid ugovora

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Dobih danas mejl od SBB-a.
VELIKA LETNJA AKCIJA EON PAKETA - SAMO DO KRAJA AVGUSTA
Dragi korisniče,
Pripremili smo za tebe specijalnu letnju akciju EON paketa.
Iskoristi letnju akciju, odaberi neki od EON paketa i uživaj u bogatijem sadržaju po ceni paketa koju trenutno plaćaš, narednih 12 meseci.
EON letnja ponuda donosi
Uživaj u neograničenim minutima* za razgovore ka svim fiksnim mrežama u Srbiji, već u EON Light paketu. Uz pre nos fiksnog broja u SBB mrežu dobijaš dodatna 2 meseca korišćenja novog paketa po ceni starog. Dodatni TV paketi koji podrazumevanju gledanje HBO, Cinestar Premiere i Pink kanala biće dostupni u periodu i do 24 meseca u odnosu na izabrani paket.
EON Smart Box za novi doživljaj televizije
Ukoliko se opredeliš za EON Full ili Premium paket dobijaš revolucionalni EON Smart box, koji svaki TV pretvara u smart TV, pruža priliku da uživaš u slici i zvuku visokog kvaliteta, naprednoj funkciji vraćanja TV sadržaja do 7 dana unazad, programskoj šemi sa opcijom planiranja gledanja unapred, YouTube sadržaju, popularnim igricama koje možeš igrati na svom TV uređaju, kao i bogatom EON Video klubu sa preko 16.000 atraktivnih naslova.
Pored toga, EON platforma omogućava gledanje sadržaja na bilo kom mobilnom uređaju, tabletu ili računaru, u zavisnosti od odabranog paketa.
Iskoristi letnju akciju do kraja avgusta, doživi novo iskustvo bogatog TV sadržaja uz neverovatne uslove koje je SBB pripremio za samo za tebe.
*Do 1500 min mesečno prema svim fiksnim brojevima u Srbiji uključenih u pretplatu, kao i 200 minuta u Zoni 1. Neiskorišćeni minuti se ne prenose u sledeći obračunski period.
 
al su se pretrgli

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da li neko eventualno ima problem sa eon box-om da mu sa tv-a ulazi u screensaver nasumice?
 
Par pitanja za poznavaoce. Istekao mi je dvogodisnji ugovor sa SBB-om pa bih da predjem na EON:

-posto vidim da je mnogo bolja akcija za nove korisnike nego stare, hteo bih da raskinem ugovor a da devojka bude novi korisnik. Naravno, ista adresa stanovanja. Da li je to moguce bez nekog cimanja?
-kad su nam gasili analogni signal, dva TV-a su "digitalizovali" besplatno (CA modul i D3 mini). Da li to ostaje pri prebacivanju na EON ili cu morati zasebno da placam?
 
Hm, zar se pod "novim" korisnicima ne smatraju svi koji nemaju ugovornu obavezu po osnovu neke predjasnje akcije?!

Ista situacija sa mnom i sa devojkom, samo obrnuta (ugovor glasi na nju kao i stan, ista adresa).

Momak iz call centra je ponudio prelazak na EON paket i spomenuo akciju, da ne moze tako lako za postojece korisnike valjda bi nesto napomenuo?!
 
Imam problem sa "EON box-om", jer se svakodnevno sam resetuje vise puta, sto je postalo malo iritantno. Da li je neko imao ovaj problem i kako ga resiti? Isto se desava kada je "EON box" povezan na SBB ruteru i na mom ruteru.
 
I kod mene je taj problem (kada brzo prebacujem kanale), uzeo sam d3cam zbog toga.
Traži novi da ti donesu, možda bude malo bolji.
 
I meni se restartuje...kada npr vrtim kanale, kada npr uđem u Settings da nešto podesim...ma ima puno slučajeva...samo se ekran zasivi...pojavi se ono EON Loading...i onda bude sve ok...menjali mi već jednom BOX i opet isto...zvao ih 100 puta...radili fabrički reset, pa brisali data za EON app...ma ništa ne pomaže...
EON je jedno veliko g...o
 
Kod mene Eon radi sasvim ok, desi se da se resetuje ponekad kada prelazim iz Eon aplikacije u Kodi ili HBO GO. U Eon aplikaciji radi bez problema.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
I meni se restartuje...kada npr vrtim kanale, kada npr uđem u Settings da nešto podesim...ma ima puno slučajeva...samo se ekran zasivi...pojavi se ono EON Loading...i onda bude sve ok...menjali mi već jednom BOX i opet isto...zvao ih 100 puta...radili fabrički reset, pa brisali data za EON app...ma ništa ne pomaže...
EON je jedno veliko g...o

Ja te iste probleme imam i sa D3 stb uređajem. Te boljke su najviše izražene kod pregleda 7 dana unazad čim prebacim 4-5 emisija pogotovo ako to radim na više kanala u jedno 2 do 3 minuta odma usledi restart uređaja.Mada je kod mene ta boljka da na stb zamrzne ceo epg i meni bila izražena i pre i tad se nije restartovo sam i nije mogo da proradi dok ga ne isključim iz struje menjali tad uređaj ništa se nije popravilo.E kad su ubacili 7 dana unazad umesto 72 h sa tim ažuriranjem uređaja otad čim zakuca posle par sekundi usledi i restart.
 
Imam jedan problem.
EON imam na telefonu, i imama opciju, da dodam jos dva uredjaja.
Skinuo sam eon aplikcaiju, na moj Mecool M8S Pro L box, ali kada je pokrenem, dobijam kod, koji nemam gde da ubacim.
Kada idem na sekciju, moj SBB, imam samo opciju broja EON uredjaja, ali ne vidim nigde opciju, da dodam jos neki uredjaj.
Da li neko zna, kako ovo da resim?
 
Skinuo si eon smart tv aplikaciju, kod nemaš jer ta aplikacija ide uz određene- jače pakete. Skini običnu eon aplikaciju za telefone i rešio si problem.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kada skinem obicnu, za telefone, pise da nije kompatibilna.
Izgleda, da ovaj smart box, nije ni za sta.
Nece da pokrene HBO go, nece Eon, YT non stop zabada...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kada skinem obicnu, za telefone, pise da nije kompatibilna.
Izgleda, da ovaj smart box, nije ni za sta.
Nece da pokrene HBO go, nece Eon, YT non stop zabada...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ako je ispravan trebalo bi sve to da može da radi sa lakoćom ipak je to boks sa 8-core procesorom.
 
Kada skinem obicnu, za telefone, pise da nije kompatibilna.
Izgleda, da ovaj smart box, nije ni za sta.
Nece da pokrene HBO go, nece Eon, YT non stop zabada...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Eon mobilna app nije kompatibilna sa Android TV, tu ide Eon smart app ali je za aktivaciju potreban odgovarajući paket.
Hbo go za mobilne traži miša a za Android Tv verziju 8 OS-a.
Probaj smartyoutube app.
 
Znaci tako stoje stvari.
Hvala na odgovorima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Meni danas po drugi put menjali EON BOX jer ne znaju kako drugačije da reše reklamaciju. Naime eon se dosta često sam restartuje...prilikom ulaska u Settings, prilikom motanja ili vraćanja kanala...
Naravno čim je serviser izašao opet se desilo...čak se i za vreme njegovog podešavanja kada je sve završio i kada mi je podešava vreme ili jezik isto se eon resetovao...

Tako da je eon jedno veliko gov..
To je i serviser više puta potvrdio...
Mrzi me više da ih cimam jer mi jedino ostaje da tražim raskid ugovora jer nisu sposobni da reše reklamaciju.

Čekaću istek ugovora pa ću videti tada šta da radim.
 
Verovatno nije problem sa uređajem. Čudno da kod tebe i drugi ne radi, dok kod drugih ljudi radi sasvim dobro. Ja isto nisam imao problema, odlično radi.

Sent from my Mi 9 SE
 
Eon mobilna app nije kompatibilna sa Android TV, tu ide Eon smart app ali je za aktivaciju potreban odgovarajući paket.
Hbo go za mobilne traži miša a za Android Tv verziju 8 OS-a.
Probaj smartyoutube app.

Jesi siguran, pogotovo sto na tom Mecool verovatno nije punokrvna AndroidTV verzija vec neki "hibrid"? Ja sam na jednom starom S805 boxu imao u istom trenutku obe verzije EONa instalirane.
 
Da, pre par verzija su ubacili tu proveru. Mnogi sa tv-ima se žale na isto.
I na mom s905 mogu da koristim obe verzije, obični 7.1.2 sa podrškom za Android TV.
 
Poslednja izmena:
Meni danas po drugi put menjali EON BOX jer ne znaju kako drugačije da reše reklamaciju. Naime eon se dosta često sam restartuje...prilikom ulaska u Settings, prilikom motanja ili vraćanja kanala...
Naravno čim je serviser izašao opet se desilo...čak se i za vreme njegovog podešavanja kada je sve završio i kada mi je podešava vreme ili jezik isto se eon resetovao...

Tako da je eon jedno veliko gov..
To je i serviser više puta potvrdio...
Mrzi me više da ih cimam jer mi jedino ostaje da tražim raskid ugovora jer nisu sposobni da reše reklamaciju.

Čekaću istek ugovora pa ću videti tada šta da radim.

Meni se takodje mozda par puta resetovao i to je to,nista strasno sto znaci da to nije generalno lose vec verovatno ima veze sa samim uredjajima...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno