Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je, i meni nisu jasne sve ove gimnastike. Sa jednim eon paketom full/premium možeš dobiti 3boxa+1 android TV, znači 4 TV ukupno i to za neke smešne pare od 3k rsd mesečno sa sve netom i fiksnim. Ovo se naravno odnosi na korisnike sbb mreže.

Ja imam full paket i trebalo bi da uzmem još jedan dodatni box, da li se razlikuju ti dodatni boxevi ili su isti kao onaj osnovni?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

O cemu ti pricas druze?
Kakva 3 dodatna boxa ti se vrzmaju po glavi?
Daj i nama malo tog sto si konzumirao, da nam isto bude lepo kao tebi...
 
Mesa covek Eon box i druge uredjaje koje daju uz paket
 
Ali druže, obožavam taj klošarski izraz [emoji23][emoji23] Uređaj koji se povezuje na tv i koristi za gledanje televizije je box. Nisam ni rekao da je Eon box, već dodatni uređaji koje daju fraj uz eon pakete, d3 mini ili kako su ga krstili... nisam imao prilike da ga vidim. Kapiram da je roditeljima nebitna smart opcija...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nisi ti drug, ti si padobranac :d Ulećeš u tekuću diskusiju bez da si pročitao detaljnije o čemu se tačno diskutuje.
Hoće čovek em više od 3 uređaja, em da ima 2 EON STB. A da ne plaća trajno za još jedan dodatni ugovor samo zbog tog jednog... četvrtog uređaja.

Ja sam isto malo padobranisao kad nisam ukapirao da su 2 porodice na istoj lokaciji, mislio sam pogrešno da je brat na SBB a da je @Kapuero negde gde ne postoji SBB mreža.
 
Ja nisam ukapiro ko gde živi ali sam ukapiro da imaju već 2 pretplate kod SBB. Jednu na njeg i jednu na roditelje na kojoj ima još jedan slobodan eon za smart tv, koji bi da on koristi. Pa pita ako kupi samostalni eon box pa da po isteku mesec dana kad ga odjavi, da li bi mogo da instalira eon za smart tv i da ga aktivira sa tim kodom.Sad koko ja znam taj eon koji je već instaliran na tom eonu za van SBB mreže je isto već preaktiviran, tako da mu ne bi dao kod da ubaci na MOJSBB nalog.
A kolega @shamanNS mu je već odgovorio zašto ne može da instalira još jedan eon za smart tv na taj isti box.
Svakako ti ne možeš da instaliraš (nemodifikovan) apk fajl sa verzijom za AndroidTV uređaje na taj EON Box jer već ima aplikaciju sa istim package id-em a različitim "signature"-om tako da ti Android OS neće dozvoliti da instaliraš "update" postojeće EON aplikacije a postojeći app ne možeš da ukloniš bez root-a, a root neće da može na tom uređaju (zaključan bootloader).

Sad opet donekle vezano na opasku @dabox o broju dobijenih uređaja zar nema neki višak kod roditelja zar i oni koriste sva tri uređaja.
 
Nisi ti drug, ti si padobranac :d Ulećeš u tekuću diskusiju bez da si pročitao detaljnije o čemu se tačno diskutuje.
Hoće čovek em više od 3 uređaja, em da ima 2 EON STB. A da ne plaća trajno za još jedan dodatni ugovor samo zbog tog jednog... četvrtog uređaja.
+1
Ocigledno su mu svi moguci uredjaji rasporedjeni po raznim sobama. Koliko sam shvatio planira jos jednu sobu da sredi i da tu ubaci jedan uredjaj koji ocigledno nema.
 
Mislio je na jedan Eon box smart i jos dva d3 mini uredjaja i plus 5 Eon aplikacija., ako si korisnik SBB mreze. Ne napadajte bez razloga...

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Jel testirao neko kako se snalazi box sa 4k remuxima.
Kod mene to kroz mrežu preko kodi jako loše ide.
Sad da li je do boxa ili mreže nemam pojma

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nebitno koliko porodica na koliko tačno lokacija je u opticaju... ključno pitanje na koje treba odgovoriti je da li taj EON STB primerak za van mreže (a i primerak za u mreži) moguće aktivirati preko OTP koda koristeći bilo koji MojSBB login koji ima pravo na "EON TV" / SmartTV app. Ako može onda je to to, ne mora ni "factory apk" da se "zaobilazi" već se loguje drugi korisnik i ćao zdravo. Onda ta ideja "kupi EON STB za keš > koristi prepaid mesec-dva pa batali> nastavi sa 'besplatni EON' nalogom" može.
 
Nakon fabričkog reseta tražio mi je ponovnu aktivaciju, serijskim brojem ili otp kodom. Preko portala aktivirao sam ga kao smart tv aplikaciju i radi na SBB mreži bez problema.
 
Hvala na korisnoj informaciji. Eto odgovora
 
Znaci radice sa kodom bez budzenja saleanddeki :Klanjanje jos samo da skontamo kakva je slika kada ne ide preko koaksijalnog kabla, posto bi internet dobijao od SBB-ovog rutera svi kanali iz moje pretplate bi bili otkljucani.
 
Pa pusti "iz početka" stream npr N1 na tom EON STB koji već imate (kod brata?) i eto ti odgovora kako izgleda. Preko coax ide samo live stream (a i on je interlaced).
 
Nakon fabričkog reseta tražio mi je ponovnu aktivaciju, serijskim brojem ili otp kodom. Preko portala aktivirao sam ga kao smart tv aplikaciju i radi na SBB mreži bez problema.

I meni je posle fabrickog reseta trazio aktivaciju koda ali imajte u vidu da te dve aplikacije nisu iste...ova preinstalirana i ona sa store-a za smart tv. Prva radi live samo preko koaxa a druga samo preko interneta.
Ako sad, ovog trenutka, preko Aptoide TV aplikacije (na Eon boxu) potrazite Eon TV aplikaciju imacete opciju update. Taj update se odnosi na aplikaciju za smart tv i ne mozete ga odraditi na boxu. Mozete samo "open" . To znaci da ima 2 varijante aplikacije...i da ova preinstalirana radi samo preko koaxa i update dobija na drugi nacin.
Znaci ukratko.
Eon smart box ti nece raditi ako ga vratis na fabricka i pokusas da ukucas code sa naloga tvojih roditelja...a da koristis samo internet, bez koaxa. A pitanje je hoce li moci sa koaxom ako oni vec koriste svoj box.
 
@klaus: Čovek ima nameru da kupi EON STB primerak za rad van SBB mreže (da uzme tu uslugu u prepaid varijanti i posle mesec-dva prestane da plaća a ostaje mu EON STB koji je pošteno platio 13k din), na njemu i live stream radi preko LAN porta. Iako i taj apk koji dolazi fabrički na njemu verovatno nije isti kao onaj koji je na Play Store za AndroidTV uređaje.
 
Hm, meni nije problem da ubodem koaks, nego moze da se desi da ne prihvati kod, jer moze da se desi da SBB portal skonta da je to cetvrti D3 uredjaj nakacen, a mozda ce kao sto je saleanddeki rekao da prihvati kod i da ga SBB vidi kao smart TV, kao sto mi i sada vidi moj GT1 box.
 
@klaus: Čovek ima nameru da kupi EON STB primerak za rad van SBB mreže (da uzme tu uslugu u prepaid varijanti i posle mesec-dva prestane da plaća a ostaje mu EON STB koji je pošteno platio 13k din), na njemu i live stream radi preko LAN porta. Iako i taj apk koji dolazi fabrički na njemu verovatno nije isti kao onaj koji je na Play Store za AndroidTV uređaje.

E to nisam procitao, da hoce da uzme box za eon van mreze. Ta aplikacija je drugacija i predvidjena je za rad preko net-a, kao sto si napisao.
Dok ne proba nece znati...ili dok ne nadje nekoga ko ima taj box pa da pokusa.
 
Hm, meni nije problem da ubodem koaks, nego moze da se desi da ne prihvati kod, jer moze da se desi da SBB portal skonta da je to cetvrti D3 uredjaj nakacen, a mozda ce kao sto je saleanddeki rekao da prihvati kod i da ga SBB vidi kao smart TV, kao sto mi i sada vidi moj GT1 box.

Ne moze Sbb portal to da skonta. Mozes kuci 10 uredjaja da nakacis ako hoces i svi ce raditi. Tvoja 3, moja 3 i svi ce da rade. Ako ce ti taj cetvrti biti na nalogu od roditelja radice bez problema, samo ces imati njihov paket.
Ja sam moj v2 odneo kod drugara koji ima samo analognu kablovsku i sve radi kao da sam kuci.
 
Nisam sve ispratio, ali Eon Box ne podržava seljakanje, to je bar zvaničan odgovor SBB. Hteo sam da probam, jer sam na jednom mestu imao neke bagove (nisam proverio).
 
Mislio je na jedan Eon box smart i jos dva d3 mini uredjaja i plus 5 Eon aplikacija., ako si korisnik SBB mreze. Ne napadajte bez razloga...

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Pa da, sve to + EonTV u jednoj pretplati, ima uređaja za celo naselje.
A jok došao da pametuje šta je box [emoji23]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam sve ispratio, ali Eon Box ne podržava seljakanje, to je bar zvaničan odgovor SBB. Hteo sam da probam, jer sam na jednom mestu imao neke bagove (nisam proverio).

Slobodn ga seli gde hoćeš. Gde god imaš SBB coax signal možeš da gledaš svoj paket koji plaćaš
 
Tako bi trebalo da bude, ne znam kako se ponaša kad je i na LAN spojen. Probaću ako me ne bude mrzelo.
 
@klaus: Čovek ima nameru da kupi EON STB primerak za rad van SBB mreže (da uzme tu uslugu u prepaid varijanti i posle mesec-dva prestane da plaća a ostaje mu EON STB koji je pošteno platio 13k din), na njemu i live stream radi preko LAN porta. Iako i taj apk koji dolazi fabrički na njemu verovatno nije isti kao onaj koji je na Play Store za AndroidTV uređaje.

Mislim da gresis ja mislim da postoje samo dve verzije u zavisnosti sta koristis, Lan ili koaksijalni kabal a sve drugo je vezano na podatke preko baze. Ovo govorim samo za aplikacije na Play Store za AndroidTV i originalnom boxu. EON STB primerak za rad van SBB mreže koristi app sa Play Store ko god da ima taj uredjaj neka iscita verziju i mislim da ce biti 3.1.2.
ps.
A da ce neko moci da se koristi app po isteku placenog vremena nebi trebalo da ima sanse onda bi to bio neveratan bag ,) .. Obicno to rade kontroleri u samoj aplikaciji koji su vezani sa user podacima...
 
ali Eon Box ne podržava seljakanje, to je bar zvaničan odgovor SBB. Hteo sam da probam, jer sam na jednom mestu imao neke bagove (nisam proverio).

Tako bi trebalo tako da bude, ja sam taj slucaj imao kod drugog operatera gde sam njihov uredjaj selio u okviru njihove mreze i nije radilo. Ukoliko je to moguce kod sbb-a to ce oni resiti pre ili kasnije...
 
Neko od kolega je ovde pisao da je bez problema nosio d3 uredjaj iz Beograda u Cacak i da mu je radilo. Naravno SBB mreza.
 
D3 je prošlost, pričamo o EON Boxu.
 
Znam o cemu pricamo. Nadovezao sam se na prethodni post. A koliko se secam nekog od kolega je kupio Eon box na Kp, prikacio ga na sbb mrezu i sve mu je radilo. Cak je povukao i update.
 
Mislim da gresis ja mislim da postoje samo dve verzije u zavisnosti sta koristis, Lan ili koaksijalni kabal a sve drugo je vezano na podatke preko baze. Ovo govorim samo za aplikacije na Play Store za AndroidTV i originalnom boxu. EON STB primerak za rad van SBB mreže koristi app sa Play Store ko god da ima taj uredjaj neka iscita verziju i mislim da ce biti 3.1.2.
ps.
A da ce neko moci da se koristi app po isteku placenog vremena nebi trebalo da ima sanse onda bi to bio neveratan bag ,) .. Obicno to rade kontroleri u samoj aplikaciji koji su vezani sa user podacima...
Pa vidis. Pogresno mislis. Verzija na eon boxu van sbb mreze je potpuno ista kao na boxu za korisnike u mrezi. Aplikacija nije sa stora.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Pa vidis. Pogresno mislis. Verzija na eon boxu van sbb mreze je potpuno ista kao na boxu za korisnike u mrezi. Aplikacija nije sa stora.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Ne moze da bude ista jer bi u tom slucaju na oba uredjaja radila live i bez koaxialca...a provereno ne radi.
 
To što je apk fajl isti i uređaj hardverski isti ne znači da taj isti app na osnovu nečega što je setovano na primerku uređaja ne može da funkcioniše "ili A ili B". Tj objektivno je mogao da postoji samo jedan jedini apk fajl koji se koristi i na STB i na ostalim Android (TV) uređajima. Ali UnitedCloud ekipica prosto obožava da nepotrebno komplikuje stvari.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno