Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na hisense smart imam Netflix, ali na ovoj slici je stara LG plazma HD ready. Nije ni full HD. Na njoj je sada eon box. Pa. Pokušavam da ili instaliram Netflix na eon box ili da castujem sa mobilnog telefona. Za sada nista
 
Ako dobro razumem, eon box samo kastuje na chromecast, ne može da se kastuje na eon sa telefona

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Malo je zbunjujuće što se sve zove eon kastuješ na box a ne u eon aplikaciju.
 
@Duk: Nisi dobro razumeo ili se nisi dobro izrazio.

I Chromecast (= uređaj) i praktično svi certifikovani AndroidTV uređaji (dakle nVidia Shield TV, Xiaomi Mi Box, Sony SmartTV-ovi... i trebalo bi i ovaj Eon Box uređaj) podržavaju i koriste Google Cast protokol.

Tako da u teoriji sve (mobilne) aplikacije koje podržavaju cast-ing koristeći Google Cast protokol trebalo bi da mogu da "šalju sliku" (tj šalju link do stream-a) na taj EON Box. Šta je. problem na relaciji EON Box - Netflix nemam pojma. Netflix uvek glumi neke besne gliste...

U praksi AndroidTV implementacija protokola je nešto bagovitija u poređenju kako radi Chromecast uređaj (koji ne koristi Android već modifikovan Chrome OS).

Drugim rečima ovaj Eon Box ima "ugrađen (Chrome)cast" i tu funkcionalnost bi. koristio npr da gledaš HBO Go stream tako što cast-uješ sa telefona na Eon Box (pošto ne postoji AndroidTV HBO Go koja podržava HBO Europe naloge to je jedini način da gledaš na TV-u).
 
Poslednja izmena:
Al ne mogu da ga nađem na telefonu a opcija je uključena, ako neko zna kako nek podeli. Bluetooth ga vidi, al predpostavljam da to nema veze sa kastovanjem

I da napomenem da je stvarčica odlična, vraćanje u nazad definitivno menja gledanje televizije, daleko manje vremena se potroši na tv a sve se pogleda kad se ima vremena
I koristim ga na istom LG odozgo [emoji16]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Čekaj bre, pa zar Netflix ne može da se instalira preko Aptoide tv?
 
Ja imam Chromecast audio, a uz eon box na Google HOME mi uredno prijavljuje oba uređaja. Odmah je dao naziv Chromecast eon box i sva podešavanja. Sve radi kao podmazano. Netflix ne koristim ali mi sa popcorna i sa laptop-a preko plexi daje sliku i ton normalno.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Instalirate na telefonu aplikaciju Google Home i sve lepo kastujete na Eon box , preslika ti sve sto radis na telefonu na veliki ekran . I da video sam da ima na Aptoidu nekoliko verzija Netlixa za Andoid Tv al kako ne koristim isti nek proba neko ko ima nalog.
 
Ok. Probao sam nekoliko drugih aplikacija da castujem na tv i radi bez problema. Znaci da baš ovaj Netflix trenutna verzija na. Om telefonu se ne slaže sa Eon boxom. Verujem da će moći sa google home, a još ostaje i taj aptoid da probam. Hvala
 
E sad. Stavio sam aptoide apk na flash. Ali sa čime da ga pokrenem. Ima li neki file manager sa kojim može da se potera apk sa flasha na eon boxu?
 
Prevaranti daju na 150m vezu 2.4ghz ruter pa sam stavio moj i ip adrese se nisu gadjale, radi super, hvala na pomoći

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
@Webad ja sam instalirao direktno iz "dawnload" u brauzeru.
 
Poslednja izmena:
Imaš neki internet browser na eon boxu? Evo uspeo sam sa ES file browserom
 
Imas puffin browser u playu od boxa da skines pa preko njega idi trazi Aptoid za Android Tv i kad ga instaliras cekiraj da ti prikazuje samo apk podrzane za ovaj uredjaj . Ima brdo aplikacija tu.
 
Ovo mi se javlja kada hocu da pustim preko netflix addona

http://prntscr.com/lmjqo8


ovo je upustvo

Windows (64bit)
- Download the appropriate widevine dll from here
- Copy the widevinecdm.dll >> [user]/AppData/Roaming/Kodi/cdm/
- Install the repository on your machine using Install from zip
- Install the addon from Addons >> Package icon >> Install from repository >> netflix repository >> video Ads-ons >> Netflix Add-on
- Configure the netflix Add-on with your Login details for netflix


https://hg.mozilla.org/mozilla-cent.../toolkit/content/gmp-sources/widevinecdm.json

napravio sam folder i prekopirao sve ali opet nece
 
Imas puffin browser u playu od boxa da skines pa preko njega idi trazi Aptoid za Android Tv i kad ga instaliras cekiraj da ti prikazuje samo apk podrzane za ovaj uredjaj . Ima brdo aplikacija tu.
Kasno, instalirao apk pa preko njega update Google, i tona nekih aplikacija, verovatno ne podržanih, s*mjau**mjau**mjau**mjau* tastaturu. Morao da ide factory reset. Aj sad iz početka. Puffin...
 
@tambur88: inputstream.adaptive addon je po default-u disabled na Kodi v18, treba da ga enable-uješ.

I naravno da ti je poznato da moraš koristiti Kodi v18 (v16.x i v17.x ne podržavaju inpustream.adaptive) da bi radio taj Netflix addon? Koliko se sećam negde ovde na forumu si napisao da koristiš Kodi v16 (= Jarvis)...

S obzirom da pišeš u temi za Eon Box ako Netflix addon misliš da koristiš na Kodi for Android koji je instaliran na Eon Box-u pretpostavljam da ti je jasno da ne možeš kopirati widevine DLL fajl koji je za Windows (i za x86 CPU arhitekturu) nego ti treba widevine .so za 32-bit (ako se dobro sećam EON Box ne koristi 64-bit ARM ??) ARM arhitekturu... koji se valjda "pokupi" iz nekog Chrome OS image fajla namenjenog za neki Chromebook (koji koristi ARMv7 SoC) ?
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Kodi 18
Hteo sam da probam na laptopu
Gde ima opcija da enabled inpustream adaptive addon?
Napravio sam folder cdm i prekopirao sve ali opet nece
 
@tambur88:

Add-ons > My add-ons > VideoPlayer InputStream > Inpustream Adaptive> klikneš na "enable" dugme.

Nisam siguran da li je izmena Kodi installer-a koju su uveli relativno skoro gde po default više ne instalira sve binary addons (pre svega gomilu PVR addons) uticala na to da li će i inpustream.adaptive biti instaliran (a disabled) ili ćeš i njega morati da instaliraš ručno nakon što instaliraš Kodi koristeći "install from repository" opciju.

Ako ne budeš imao dostupan taj Addon na lokaciji koju sam naveo onda znači da nije instaliran i da treba sam da ga instaliraš.

Koju si verziju Kodi-a instalirao, 64-bit ili 32-bit?
 
Не разумем чему журба?!?! Па Леја је тек пре 3 дана изашла као РЦ. Сачекајте да изађе финална верзија, па се онда играјте са додатцима.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Не разумем чему журба?!?! Па Леја је тек пре 3 дана изашла као РЦ. Сачекајте да изађе финална верзија, па се онда играјте са додатцима.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Ko zeli da se igra, taj ne ceka stable :D
 
Ko zeli da se igra, taj ne ceka stable :D
И онда буде ав ав ав ([emoji23]) коди не ради како треба.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Probao sam nekoliko verzija Netflixa preko aptoide TV, neke uredno prijave da nisu kompatibilne a neke se instaliraju ali posle zezaju. Nije to to. Za sada odustajem od Netflixa na eon boxu, mozda jos probam preko Google Home da sherujem ceo ekran sa telefona. Ali ni to ne znam izgleda [emoji849]
 
Probao sam nekoliko verzija Netflixa preko aptoide TV, neke uredno prijave da nisu kompatibilne a neke se instaliraju ali posle zezaju. Nije to to. Za sada odustajem od Netflixa na eon boxu, mozda jos probam preko Google Home da sherujem ceo ekran sa telefona. Ali ni to ne znam izgleda [emoji849]

Nema netflix druze. Ne gubite vreme trazeci.
Nema ni HBO Go za nase podrucje. Jedina opcija je cast, koji radi odlicno na boxu. Mislim na hbogo, netflix nemam i ne razumem cemu tolika panika sto nema netflix. Sve to a i vise moze da se pogleda na drugim aplikacijama i jos za dzabe...
 
Poslednja izmena:
Kaže not playing.
a4685ec925de95dd71767c858fc2d452.jpg
1bba41e878bc9f3ac93e6f85bd75998a.jpg
 
A na eon box kad kliknes isto?
To muzika ili sta?
Koja app.?
 
Neće netflix na Windowsu, ali radi preko Kodija na Android boksu.
Samo što mi pušta sd kvalitet, valjda što imam box Beelink GT1 Ultimate, skupljati pare za Nvidia Shield nema druge.
 
Cast mi radi super za sve aplikacie osim za Netflix. Probao sa laptopa, telefona, isto. Sto neko rece očigledno Netflix izmišlja toplu vodu. Još sam hteo ovo preko Google Home. Neko rece da moze ceo ekran da se preslika pa onda i video koji ide na telefonu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno