Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam baš upućen, isključim na boxu ili tražim tu opciju na TV-u?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Primetio sam danas da je brzina Interneta kada se meri na EON boxu jako niska, jedva prelazi 2Mb/s, dok upload ide ponekad i preko 300, a kod Supernova operatera imam 120/15. Server piše da je New York, NY, ništa mi nije jasno... Jel ima neko ovakav problem? Na boxu je instaliran Kodi, Puffin TV i to je sve, a kada merim brzinu na Smart TV-u, kompjuteru i telefonu sve je ok, samo EON box pokazuje čudne podatke.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Evo slika ekrana prilikom merenja, EON box povezan na Samsung TV
855e1e4b5ca5cd411e0e716291580709.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Meri sa onim unutrasnjim speedtestom u eon aplikaciji. On je najtacniji za tv jer meri sa sbb servera.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ja kad merim na eon boxu u Speedtest app izvlačim 100mbps što je inače max zbog lan-a.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Upravo su mi namontirali EON box i dok smo vadili daljinski pitam ga da li svetle dugmici i majstor rece da su u pitanju nove revizije daljinskog i da svetle ali da ne zna koju sam verziju dobio dok ne upalimo...vraga kad smo ubacili baterije ispalo je da je novija verzija, dugmici svetle i majstor rece da ne zna kako se iskljucuju na ovoj verziji. Probao sam sa kombinacijom strelica na desno + coveculjak + ok ali nista se ne desava tj ne pale se ona sveta gore.

Sto je cudno na SBB sajtu postoji upustvo (https://sbb.rs/a44352/podrska/servisi/televizija/Napredne-funkcije-EON-daljinskog-upravljaca.html) koje kaze da u opcijam gde se vidi status baterije daljinskog postoji opcija za iskljucenje osvetljenja kao i timeout za gasenje ali ja nemam tu opciju. Doduse ceka me update sistema od 600mb mozda se dobije sa njim ali nisam jos odradio.

Prepostavljam da jos niko nije uspeo da iskljuci osvetljenje na novijim daljinskim uredjajima?
 
Upravo su mi namontirali EON box i dok smo vadili daljinski pitam ga da li svetle dugmici i majstor rece da su u pitanju nove revizije daljinskog i da svetle ali da ne zna koju sam verziju dobio dok ne upalimo...vraga kad smo ubacili baterije ispalo je da je novija verzija, dugmici svetle i majstor rece da ne zna kako se iskljucuju na ovoj verziji. Probao sam sa kombinacijom strelica na desno + coveculjak + ok ali nista se ne desava tj ne pale se ona sveta gore.

Sto je cudno na SBB sajtu postoji upustvo (https://sbb.rs/a44352/podrska/servisi/televizija/Napredne-funkcije-EON-daljinskog-upravljaca.html) koje kaze da u opcijam gde se vidi status baterije daljinskog postoji opcija za iskljucenje osvetljenja kao i timeout za gasenje ali ja nemam tu opciju. Doduse ceka me update sistema od 600mb mozda se dobije sa njim ali nisam jos odradio.

Prepostavljam da jos niko nije uspeo da iskljuci osvetljenje na novijim daljinskim uredjajima?

Dobio si onaj Postpaid Smart box? Da li izgleda kao onaj što je na sajtu prikazan?

Da li daljinski drugačije izgleda ili je potpuno isti kao ranije?

Pitam kako box izgleda jer oni imaju i OTT Smart box, onaj namenjen za korisnike izvan mreže, taj nema DVB-C i potpuno drugačije izgleda, ima WiFi itd. A za njega nemam pojma kako daljinski izgleda. Verujem da isti dolazi u paketu.

Ako nije problem par fotografija da objaviš. :) Da vidimo promene, ako ih ima.

Hvala!
 
Тај ОТТ смарт бокс није пуштен још у промет, ја сам уговор склопио пре 10 дана и добио сам хибридни ЕОН бокс, само пребачен у ОТТ мод. :D
 
Тај ОТТ смарт бокс није пуштен још у промет, ја сам уговор склопио пре 10 дана и добио сам хибридни ЕОН бокс, само пребачен у ОТТ мод. :D

A tako znači. Vidiš tu informaciju nikako nisam mogao od njih da iščupam. Zato i čekam ovoliko dugo taj OTT Box.

Hibridni Box prebacili u OTT? Sad mu ne treba coax kabl da bi puštao stream?

Nadam se da neću i ja dobiti taj transformisani hibridni Box. :D OTT Box ima i WiFi i Android 9.

Nego daljinski, kakve promene ima nova revizija? :)
 
A tako znači. Vidiš tu informaciju nikako nisam mogao od njih da iščupam. Zato i čekam ovoliko dugo taj OTT Box.

Hibridni Box prebacili u OTT? Sad mu ne treba coax kabl da bi puštao stream?

Nadam se da neću i ja dobiti taj transformisani hibridni Box. :D OTT Box ima i WiFi i Android 9.

Nego daljinski, kakve promene ima nova revizija? :)

Па нећеш га скоро ни добити, мора ваљда да буде представљање, гала вече и остале зајебанције, није још увек за кориснике, вероватно се подешава и тестира у СББ-у ("Унитед Клауд"'-у), па док исчитају све шта ми овде жврљамо, да знају шта су пропусти и шта да коригују на време...Сервери раде, апликација је направљена, бокс је направљен исто...шта се чека, нисам паметан... :d

А даљинац као даљинац, исти као и пре, додуше мој не сија у мраку, немам са тим проблема, такав је дошао. Кад сам повезао бокс са интернет везом, одмах је повукао неки апдејт, вероватно са сервера, пошто је бокс стигао у "фабричком издању". Нема коаксијални кабал, јер нисам у мрежи, зато ми "црпи интернет". Оптимално му треба 5мб/с да иде у HD формат слике а препоручено је 10мб/с, тако да једва имам за то... техничке могућности су у мом месту ужас, не постоји СББ инфраструктура, а ако им је ЕОН ван мреже будућност, онда сумњам да ће је и уводити овде, али зато не могу ни нет њихов да имам. :p
 
Па нећеш га скоро ни добити, мора ваљда да буде представљање, гала вече и остале зајебанције, није још увек за кориснике, вероватно се подешава и тестира у СББ-у ("Унитед Клауд"'-у), па док исчитају све шта ми овде жврљамо, да знају шта су пропусти и шта да коригују на време...Сервери раде, апликација је направљена, бокс је направљен исто...шта се чека, нисам паметан... :d

А даљинац као даљинац, исти као и пре, додуше мој не сија у мраку, немам са тим проблема, такав је дошао. Кад сам повезао бокс са интернет везом, одмах је повукао неки апдејт, вероватно са сервера, пошто је бокс стигао у "фабричком издању". Нема коаксијални кабал, јер нисам у мрежи, зато ми "црпи интернет". Оптимално му треба 5мб/с да иде у HD формат слике а препоручено је 10мб/с, тако да једва имам за то... техничке могућности су у мом месту ужас, не постоји СББ инфраструктура, а ако им је ЕОН ван мреже будућност, онда сумњам да ће је и уводити овде, али зато не могу ни нет њихов да имам. :p

Početkom meseca su napravili 3 nova isključivo Prepaid paketa. S' obzirom da nude 50% popusta na Box za te pakete mislio sam da je OTT Box već u prometu a oni izgleda šalju ljudima stari hibridni Box u OTT režimu. :(
 
Jel može da se napravi posebna lista kanala a da nije ovo dodavanje u favorites? Interesuje me i jel moguće blokirati /obrisati neke kanale.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Upravo su mi namontirali EON box i dok smo vadili daljinski pitam ga da li svetle dugmici i majstor rece da su u pitanju nove revizije daljinskog i da svetle ali da ne zna koju sam verziju dobio dok ne upalimo...vraga kad smo ubacili baterije ispalo je da je novija verzija, dugmici svetle i majstor rece da ne zna kako se iskljucuju na ovoj verziji. Probao sam sa kombinacijom strelica na desno + coveculjak + ok ali nista se ne desava tj ne pale se ona sveta gore.

Sto je cudno na SBB sajtu postoji upustvo (https://sbb.rs/a44352/podrska/servisi/televizija/Napredne-funkcije-EON-daljinskog-upravljaca.html) koje kaze da u opcijam gde se vidi status baterije daljinskog postoji opcija za iskljucenje osvetljenja kao i timeout za gasenje ali ja nemam tu opciju. Doduse ceka me update sistema od 600mb mozda se dobije sa njim ali nisam jos odradio.

Prepostavljam da jos niko nije uspeo da iskljuci osvetljenje na novijim daljinskim uredjajima?

U pitanju je klasican EON Box i daljinski je isti, verovatno je samo revizija ili verzija FW druga cim je od pocetka osvetljenje ukljuceno i ne moze se iskljuciti vracanjem daljinskog na fabricka podesavanja. Inace kad sam ga vratio na fabricka podesavanja nisam ga vise mogao upariti, vec sam morao izaci iz EON aplikacije u Android TV podesavanja i tamo rasparip upareni daljinac. Zatim sam ga tamo upario i odjednom je proradio i u EON aplikaciji i nije vise prikazivao wizard za uparivanje.

Takodje dok sam cackao po (Android TV) podesavanjima, par puta se EON aplikacija reload-ovala i verovatno je uzrok sto ova aplikacija zauzima puno RAM memorije pa kad cackas po nekim drugim stvarima i ukoliko sistemu zafali memorije on ubije EON aplikaciju a sa druge strane kako je verovatno podeseno da je to aplikacija koja mora biti uvek aktivna on je ponovo i ucita. Ja nisam nista dodatno instalirao, cak sam obrisao/iskljucio neke stvari (play games, play music...) i izgleda da i dalje zna da nema dosta memorije u zavisnosti sta si sve radio u EON aplikacji (gledao samo tv, vracao neku emisju unazad, pustao nesto u video klubu ili ulazio u njena podesavanja i sl).

Po meni citav EON box je napravljen tako da opsluzuje samo EON aplikaciju i da ima knap resursa za to i da pokretanje ostalih aplikacija moze samo da dovede do toga da sistem mora ponovo da ucitava EON aplikaciju koja pored toga ocigledno ima negde memory leak i/ili je totalno neoptimizovana...
 
Ja na primer imam sbb kod kuce, ali nemam EON aplikaciju na TV-u (nije bas toliko smart tv) i posto imam vise uredjaja u kuci (iskoriscen i EON box) ja sam kupio jos jedan klasican EON box za koriscenje VAN sbb mreze i samo sam ga povezao na sbb koaksijalac i net i ukucao kod posle vracanja EON na fabricko stanje i gledam redovno sbb na njemu, radi mi i vracanje kanala i live ...
 
Ja na primer imam sbb kod kuce, ali nemam EON aplikaciju na TV-u (nije bas toliko smart tv) i posto imam vise uredjaja u kuci (iskoriscen i EON box) ja sam kupio jos jedan klasican EON box za koriscenje VAN sbb mreze i samo sam ga povezao na sbb koaksijalac i net i ukucao kod posle vracanja EON na fabricko stanje i gledam redovno sbb na njemu, radi mi i vracanje kanala i live ...

Za taj dodatno kupljen eon box, ne moras uopste coax da povezujes, treba samo ethernet (internet) za sve funkcije.
 
Ne moze, jer ga koristim kao postpaid, vezan mi je na kod od mog naloga (u SBB mrezi) i nije vise vezan za koriscenje van mreze, kada se iskljuci coax pise NO SIGNAL.
 
Ne moze, jer ga koristim kao postpaid, vezan mi je na kod od mog naloga (u SBB mrezi) i nije vise vezan za koriscenje van mreze, kada se iskljuci coax pise NO SIGNAL.

A kad je box u OTT režimu? Na njemu će raditi i Postpaid i Prepaid van mreže i Coax na SBB mreži?
 
Ovaj je kupljen kao OTT, ali posto nije produzio za sledeci mesec paket bio mu je deaktiviran, ja sam ga aktivirao sa mojim kodom sa post paid ugovora.

Verovatno bi mogao opet da se aktivira za OTT, ali ne znam kako ide sa tom aktivacijom za OTT, uglavnom uredjaji su isti, samo ce prilikom aktiviranja pomocu koda povuci softver da li za OTT van mreze ili za redovan signal u SBB mrezi preko coax-a.
 
Zanimljivo ako je tako, da box automatski menja rezim rada iz ott u hybrid, i obrnuto.
 
Zanimljivo ako je tako, da box automatski menja rezim rada iz ott u hybrid, i obrnuto.

Onda nema ničeg lošeg u tome da se kupi Hybrid Box sa KP i korsti van mreže? Ako se dobro sećam pisali su ljudi kako neće Hybrid box da radi bex coax kabla.

Sad ispada da on automatski promeni režim?
 
Ako je EON box kupljen za rad u SBB mrezi on nece raditi bez coax kabla tj VAN mreze, a ako se kupi na primer EON sport klub prepaid paket gde EON box sada na akciji kosta 6495din i plus jedna pretplata na taj paket od 799din taj box kada mu istekne pretplata tih mesec dana ce moci da se koristi UNUTAR sbb mreze preko coax kabla ako se aktivira sa EON kodom iz postpaid paketa.
Ja kada sam trazio po oglasima polovan EON box sam otisao u SBB i pitao sam ih da li ce raditi tudji box ili taj prepaid box kod mene ako ga aktiviram sa mojim kodom (onaj sto se dobije uz paket za na primer smart tv ili neki drugi android box) rekli su mi na salteru da nece raditi, pa sam onda otisao u drugu poslovnicu i isto su mi rekli, tj rekli su da ne znaju, pa su zvali nekog lika da dodje koji je valjda sef ili sta je vec i njemu sam isto objasnio sta hocu i on me je gledao kao tele u sarena vrata, i kao pa nece moci tako da radi ... naravno kupio sam polovan EON box na svoju ruku jer je fizicki identican i povezao ga na coax i na net i vratio ga na fabricko podesavanje, vukao je softver jedno 20min i pisalo mi je da je uredjaj deaktiviran i da pozovem tehnicku podrsku ili da ukucam kod sa tv-a na nalog, to sam i uradio i dosla mi je slika, koristim tako vec 6 meseci ...

Treba samo pratiti stanje sa boxovima da se ne pojavi neki novi model u prodaji u medjuvremenu, koji je drugaciji i koji nema ulaz za coax, taj ce onda verovatno biti samo za van mreze ...
 
Poslednja izmena:
Ako se instalira eon aplikacija iz Android tv prodavnice i sideloaduje na pocetni ekran radice i bez koaksijalca. Naravno ako je imate u vasem paketu. Barem tako mislim.
 
Pozdrav ljudi, nakon fabrickog reseta se ovo desava, uvuce se vreme i datum. Zna li neko kako da resim ovo?

 
Idi u podešavanja Androida pa našteluj rezoluciju, screen size i screen position.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
^
I dalje je isto... x/

Jel to samo sat uvučen tako?

Ako je cela leva strana uvučena onda podesi isto ali na TV-u. Možda je TV iz nekog razloga nešto promenio. Promeni razmeru na 16:9 ili PointToPoint (tako se na mom TV-u zove) koji automatski podesi razmeru.

Ako to ne reši problem probaj da promeniš datum manuelno na koju god vrednost pa vrati datum/vreme na automatski.

Kakav bug ja ne verujem. :D
 
Hvala svima na pomoci, nasao sam resenje. Prebacio sam HDMI iz video moda u PC mod i sada se onaj bug povukao. :) :D Ja sam prezadovoljan sa BOX-om.
 
Hvala svima na pomoci, nasao sam resenje. Prebacio sam HDMI iz video moda u PC mod i sada se onaj bug povukao. :) :D Ja sam prezadovoljan sa BOX-om.

Бокс је прави убица, само се греје као електрични шпорет, могу јаја на њему да пржим. :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno