Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bukvalno je tako... Probaj na priču da imaš ponudu od mts i da ti daju bolje uslove od ovih oficijalnih...
 
To je onda jakooooo bezobrazno sa njihove strane, da tako random ako prodje prodje. Nema nikakvih pravila (standardizacije), kao na pijaci cenkanje, pa kako ko prodje.
Em daju random popuste i promocije za produzenje, em sada ovo kao prikljucna taksa. Samo ne znam sta prikljucuju, ja sam 16 godina prikljucen...
Uzas...
Moracu da i ja sibnem neki email.
Tnx

Pdf koji si linkovao pravilno navodi kad se placa, a to je:

1. 50% taksa za EON TV pakete, to su paketi bez interneta i telefona.

2. 0% taska za EON pakete sa internetom, osim za najjeftiniji Light paket.
 
Pa ovo sto sam ja podvukao je moj slucaj, imam trenutno stari Trio Gold i hocu da predjem na EON Full, po tome regularno (po sbb-u) treba da platim 50% EON Smart box-a...
Zar sam nesto pogresno razumeo?

E drugi je problem sto niko (po forumu) nije platio.
 
Taj te prodavac ili zavlaci ili nema pojma, dovoljno je da pogledaju njihov sajt, gde se navodi dal je eon box besplatan u paketu, jasno pise za svaki paket.
 
Slazem se, jos sam pitao i kaze zena , da da, jos je ovo popust 50%...
 
[emoji115] lepo su ti rekli i na drugoj temi, a i ovde da tih 50% za box je ustvari "porez na budale" bez obzira što to piše u tim njihovim papirima.

Meni su tražili da platim, zahvalio se na ponudi pa preko mejla tražio sa nekim ko mi neće vređati inteligenciju da pričam oko uslova... I naravno da sam posle prošao bez toga.

Mozes li mi reci na koji email si im pisao?
Hvala
 
Pisao im i vec odgovorili, da je potpuno regularno i u skladu sa njihovim tim najnovijim pravilnikom da se za Trio Gold korisnike koji prelaze na EON Full plati po 50% manjoj ceni prikljucak tj EON Smart Box.
 
Ja i nemam aktivan ugovor istekao ko zna pre koliko godina.
Stvarno to blefiranje mi se popelo na vrh glave, em sa Telenor-om, em sada sa SBB-om, seljacenje na sve strane...
Prebaci u mts, prebaci na prepaid, pa vracaj, pa popusti, , pa preti optikom... ma uzas smo ...
 
Ništa tu ne možemo da promenimo.
Jedini način u ovoj nedođiji da nešto izboksuješ je da budeš "veći cigo od cige". Ako hoćeš gospodski odnos, onda se seli, ili palti šta traže i ne obraćaj pažnju koliko te kradu na svakom koraku.
 
Imaš aktivan ugovor, istekla je ugovorna obaveza a ugovor važi na neodređeno vreme tj sve do raskida.
 
Postovanje ljudi,

Upravo sam dobio poziv od SBB-a (ja sam trazio) kako bih presao sa starog Gold Trio (isteklog) paketa na EON Full.
Ponuda je 12 meseci stare cene pa onda nova, daj sta das...

Ali me zacudilo da mi naplacuju EON box 3400 dinara (kao sada je na popustu 50%), jednokratko... jel to normalna procedura/praksa? Trenutno imam D3 v2 uredjaj.

Takodje znate li, da li postoji vise razlicitih EON box verzija i revizija i koji svi tipovi postoje? Znam da je bilo price da bude preko coax i lan, pa onda samo lan, neki hibridi, ott itd. Ako moze neko da mi malo pojasni, bio bih mu zahvalan.

Hvala
Ja u decembru prešao sa trio gold na eon. Prvih 12 meseci ista cena posle nova (veća je za 170din). HBO paket 24 meseca I ostavili mi d3 v2 uz eon box (kaon model).
Ovo sam ja tražio kao uslov da potpišem novi ugovor. Nisu tražili ništa dodatno da se plati za eon box ili za d3 koji mi je ostao.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
isto samo sam ja iscimao staru cenu 24 meseca, ostao stari risiver plus mi dali eon box-kaon bez naplate

samo tvrdo nigde ne zuris
 
Sta znaci kaon?

Sutra mi dolazi tech, pa cu videti sa njim sta moze da mi ostavi i sta da uzme.
Ako nista necu da mu platim 3400 din i nek nosi taj eon smart box nazad. Nek mi ostane d3 v2 a eon cu preko smart tv app.
 
Poslednja izmena:
KAON je proizvođač tog modela Eon boxa koji dobijate vi sa SBB kablovskom infrastrukturom.
Mi van mreže dobijamo SDMC Tech model.
 
Ja u decembru prešao sa trio gold na eon. Prvih 12 meseci ista cena posle nova (veća je za 170din). HBO paket 24 meseca I ostavili mi d3 v2 uz eon box (kaon model).
Ovo sam ja tražio kao uslov da potpišem novi ugovor. Nisu tražili ništa dodatno da se plati za eon box ili za d3 koji mi je ostao.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Dobio si Eon box +D3 v2 + EON smart TV aplikaciju + Eon mobilne aplikacije?
Zanima me da li je na d3 v2 ostalo gledaj unazad 7 dana na određenim kanalima?
 
Probaće da daju SDMC i ako si u mreži, taj im je noviji, jeftiniji i (kao) imaju manje problema s njim.

Ali nema coax priključak već za sve troši LAN/Internet, nema 4K kanal(e), nema beše optički audio...
Kaon je stariji model, nešto sporiji, Broadcom chipset, LAN troši samo za premotavanje... posle upgrade na Android v9 radi sasvim solidno.

Stvar ukusa... ja sam tražio Kaon jer ne gasim pa da ne troši Internet bez veze, nego se vrti Premier liga sa coaxa u 4K rezoluciji, kao dekoracija. ;)
 
Dobio si Eon box +D3 v2 + EON smart TV aplikaciju + Eon mobilne aplikacije?
Zanima me da li je na d3 v2 ostalo gledaj unazad 7 dana na određenim kanalima?
da kod mene vracam na d3 i na eonu i koriatim eon pteko browsera i na nekoliko mobilnih. Slot za eon smart tv aplikaciju mi je slobodan jos uvek, plan je da uzmem eon van mreze van ugovorne obaveze i da na njemu koristim taj slot. Znaci imacu premotavanje na 3 tv, jedino sto taj van mreze cu motati fa platim 6900.
 
Videcu sutra sta ce doneti, znaci ako nema coax , to onda nije KAON.
Bice zanimljivo posto nemam lan kabl do TV-a (nakacen na wifi).
I onako ne planiram da koristim EON Smart Box, samo EON TV smart app na LG WebOS-u.

Ima li neko negativnih iskustava sa webos lg app EON tv?

Edit: planiram da tehnicaru kazem, ok moze 3400 din, ali da mi ostavi trenutni d3 v2 receiver.
 
nista to se ne dogovaras sa majstorima, pola njih je outsource ako ne i svi. ne moze on nista da ti odobri ili odbije posto uopste nije do njega. to sve dogovaras sa call centrom
 
Pa nista onda, nek se oni dogovore sa svojima sto sam im odbio EON Box i sto nisam platio 3400 din. :)
 
da kod mene vracam na d3 i na eonu i koriatim eon pteko browsera i na nekoliko mobilnih. Slot za eon smart tv aplikaciju mi je slobodan jos uvek, plan je da uzmem eon van mreze van ugovorne obaveze i da na njemu koristim taj slot. Znaci imacu premotavanje na 3 tv, jedino sto taj van mreze cu motati fa platim 6900.
Hvala![emoji106]
 
Dobio si Eon box +D3 v2 + EON smart TV aplikaciju + Eon mobilne aplikacije?
Zanima me da li je na d3 v2 ostalo gledaj unazad 7 dana na određenim kanalima?
D3v2 je bio kod mene i ostao. Eon mobilne aplikacije sam imao (5 slotova) I tako je i ostalo.
Novo je što sam na eon full paketu, što sad imam i eon box (kaon model) bez ikakve doplate, što imam jedan prazan slot za eon smart TV aplikaciju.
Plus ono oko HBO paketa 24 meseca i pretplata 12 meseci po staroj ceni trio gold-a a posle toga normalna cena eon full.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Hvala! [emoji106]
 
"Put device to sleep after 2 hours of inactivity"
Koliko ja razumem, ovo bi trebalo da ugasi Eon box ako 2 sata ne diram ništa, tj daljinski?
Kod mene to ne radi, uključena je ta opcija ali ujutru box i dalje radi.
Imam stariji TV koji nema HDMI cec funkciju, onda na njemu uključim sleep timer i hoću da se i box sam isključi, da ne radi bzvz celu noć.
Kako to da uradim?
Imam Kaon box.
 
Poslednja izmena:
Sad sam provalio, "put device to sleep" radi samo ako nije aktivna nijedna aplikacija tipa Eon, znači ako si na homescreen-u onda će se isključiti uređaj posle zadatog vremena.
Kada uđem u podešavanja u samoj Eon aplikaciji i tu ima opcija "stanje spavanja", tu stavim na 30 minuta ali opet neće da se isključi uređaj.
 
Jeste li primetili da kad otvorite gboard, da je tastatura na egipatskom :). I na sdmc ikaon boxu. Kad se stavi da koristi default sistem jezik ispada da smo u egiptu. Mora rucno da se podesi engleska tastatura i da se iskljuci automatski jezik sistema Neko dobar update je bio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno