Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Novi,jedino me ovo buni ja sam mislio da sam kupio box a ovde pise na koriscenje Pogledajte prilog 279830
Platio si ga 6495 RSD + Porodični paket?

Ostaje kod tebe 100%, ovo su sigurno slučajno odštampali template koji na dnu ima to.

Možda čak i na mom papiru piše. :D

P.S. Piše i kod mene. Ti si PREPAID-om zaključio sa njima "ugovor" gde si Box platio jednokratno i to je to. Box ostaje tebi. Neće te niko zvati iz SBB-a da ti kaže "Vidimo otkazali ste paket vratite nam Box". :D
 
Poslednja izmena:
Ako su ti samo trazili ime prezime i adresu i broj telefona bez ostalih podataka onda si miran za box jer se vodi kao prepaid zvanicno.
 
Da li mogu da kupim EON box uz EON porodični paket bez ugovorne obaveze, a posle da koristim kolegin nalog koji ima "EON FULL TV" van SBB mreže i upotrebljava samo EON box koji je on dobio uz ugovor?
 
Ako si procitao prethodnih par postova ocigledno je da je odgovor da :)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Jesam pročitao. Nisam bio siguran da li može i ako je nalog za EON van SBB mreže. Hvala!
 
Dobio sam box pre nekoliko dana pa se jos upoznajem se mogucnostima.
Sinoc sam video da mogu da gledam slike iz Google Photos aplikacije, instalirane na mobilnom, na TV-u preko Box-a.
unnamed.png

Interesuje me da li bih, ako bih stavio Chrome na iPhone, mogao da tako na TV-u gledam online stream?
 
Poslednja izmena:
Možeš ako u verziji Chrome-a za iOS ima opcija Cast.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Da li mogu da kupim EON box uz EON porodični paket bez ugovorne obaveze, a posle da koristim kolegin nalog koji ima "EON FULL TV" van SBB mreže i upotrebljava samo EON box koji je on dobio uz ugovor?
Može li neko da potvrdi, da li na jednom nalogu mogu da se koriste dva EON box-a?
 
Ja koristim dva Eon boxa. Doduse ja sam bivsi korisnik d3i usluge.
 
Ako je neko rad da mijenja
Netfliks za eontv
Imam nalog Netfliks od rodice iz Kanade, pa ako je rad da se dogovorimo.
 
Da li je moguce da castujem live stream iz browsera na sa PC-ja, na Box i TV? Povezani su na istu mrezu zicom.
Kad udjem u Win Settings, pa Bluetooth & Other devices, pod Other devices, imam izlistan i TV i EON Box.
 
Kakva,su iskustva sa mini tastaturama povezivabje na wifi ? Mislim radi li posao na eon boxu?

Sent from my MYA-L41 using Tapatalk
 
Pozdrav. Meni odjednom prestao EON daljinski da na Power dugme gasi i TV, a radio je odlično. Pritom je u pitanju LG UHD 55 605v i na samom tv-u ke uključena ona opcija HDMI CEC. Ima neko ideju šta može da se uradi?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Isti problem sa Samsung TV-om. Od pocetka radio daljinac sa TV-om i sa box-om bez problema. Nikakvo uparivanje, kucanje komandi i sl. Samo stisnem TV/STB dugme i rade komande i na TV-u i na box-u bez problema.

Pre par dana samo je prestao da radi sa TV-om. Zvao SBB podrsku - zvanicno EON daljinac ne podrzava uparivanje sa bilo kojim TV-om, pa ne mogu da pomognu.

Po njihovim recima "znaju da radi sa nekim televizorima bez ikakvog uparivanja neko vreme, pa onda ne radi neko vreme pa onda proradi samo od sebe". Navodno "promeni se frekvencija (valjda misli na EON daljinac) i onda vise ne moze daljincem da se kontrolise TV" - reče devojka iz SBB podrske.
 
Je l' pokušavao neko Cast iz HBO Go na EON box?
Pokušao sam roditeljima da namestim ovu varijantu kad sam video da HBO Go ne postoji na PlayStore-u, ali ne radi naravno, ispiše samo da je izgubljena konekcija.
 
Je l' pokušavao neko Cast iz HBO Go na EON box?
Pokušao sam roditeljima da namestim ovu varijantu kad sam video da HBO Go ne postoji na PlayStore-u, ali ne radi naravno, ispiše samo da je izgubljena konekcija.
Upravo proverio, kod mene radi.

Sent from my motorola one vision using Tapatalk
 
Ljudi jel moze neko pls da kaze kako streamuje ili radi cast sa PC na android eon box ili direkt na tv. Npr tv mi ima ugradjen cast ali dok ne instaliram bilo koju cast aplikaciju u androidu ne vidi ga pc. Kodi mi ne znaci nista, hocu da streamujem 4k tj visoko kvalitetne snimke, sa velikim bitrejtom. 15-20 gb minimum.
 
A Kodi to "ne može", jel?
Share-uj folder u kom su ti svi filmovi/serije ili stavljaj na komp Plex server ili koji god media server preferiraš i eto gledaj na čemu god?
 
Prekjuce zvao zbog pixelizacije , pita covek jel se resetuje EON , ja kazem da s`vremena na vreme ponekad , nista bitno , zemljak resetuje hard reset , od tog trenutka , prestao da radi surround zvuk na HBO i ostalima gde je bio , posle 1 dana prestao daljinski skroz da radi sem da pali i gasi ,( uzeo drugi od V2 ) , sad ne radi vise ni EON . Zovem call centar , kaze zemljak sve je u redu sa EON-om a daljinski cemo poslati kurirskom sluzbom . Ja ga pitao da li se drogira , prekinula se veza !
 
Poslednja izmena:
@ShamanNS Ne znam da li mogu da sherujem sa Kodi ako si na to mislio, kazem samo Kodi mi ne igra ulogu kao stream app jer je kvalitet snimaka los.

I jos 2 pitanjceta :D..

1. Probao sam da uzmem netflix 30 dana trial promo, pomocu virtuelnih kreditnih kartica online ali nisam uspeo cak ni sa jednom karticom.

2. Posle toga sam probao sa svojim kreditnim karticama, iz nekog razloga mi takodje odbija sve kartice. Na svim karticama ima sredstava ali koliko sam razumeo nije potrebno da bude nista..0 funds samo da je aktivna kreditna. Da li je neko imao slican problem ? I sta da radim, da uzmem netflix.
 
Kvalitet snimaka ne zavisi od Kodi već od izvora tog materijala koji gledaš. Dakle ako si ti skinuo 30GB rip na komp i pustio ga u Kodi kvalitet je isti kao da si ga pustio u bilo kom drugom player-u. (osim ako na kompu tj drugim player-ima koristiš madVR ... ).
Dakle ako si prethodno Kodi koristio sa krš addons sa krš "source" to ne znači da je Kodi sam po sebi krš kao player i kao media centar.

Kodi kao media centar je primarno i namenjen upravo za to što tebi treba: gledanje lokalnog sadržaja (= ono što svi već skinuo ili već sam rip-ovao). Pa je posle procvetala piraterija sa raznoraznim streaming addons-ima.

A share-uješ sadržaj "na Kodi" / "za Kodi" ... ne "sa Kodi za X uređaj". Dakle na uređaju na koji ti je povezan HDD sa tim tvojim video sadržajem (komp? NAS ? ) se pravi share (stavlja neki share software ili se koristi neka postojeća funkcinalnost tipa Samba share), a na Eon boxu (ili TV-u) se tom sadržaju pristupa sa kojeg kod player-a. Ne mora da bude Kodi može da bude šta god ume da pristupi tvom tipu share-u. Kodi je samo jedna od boljih opcija zbog fleksibilnosti koju nudi.
 
Poslednja izmena:
Aha..super onda. Probacu preko Kodi. Koji share software da iskoristim ? ( na PC ). Sad sam malo gledao oko plexa, ne vidim da podrzava 4k. maximalni kvalitet je 1080p 20 mb bitrate
 
Za početak probaj sa "samba share" još poznat i kao "Windows share" :) Ako koristiš Windows za to ti ne treba nikakav dodatni software... nego samo:

1) desni klik na folder u kom ti je cela "kolekcija" video sadržaja
2) izabereš "Properties"
3) Klik na "Sharing" tab
4) klik na "Share..." dugme
5) Zadaš ime za share, koji korisnik (Everyone) ima read/write dozvolu i to je to

Time si share-ova taj folder svima u tvojoj kućnoj mreži, i onda treba samo u Kodi da dodaš taj share kao "source". Toliko možeš sam da izgooglaš :p Kako se to sve radi.


Kao što rekoh ne mora Kodi kao player a ne mora ni samba/windows share... sve zavisi na čemu misliš to da gledaš.... Tipa ako hoćeš direktno na TV-u (njegovom built-in player-u) a TV npr nije smart već podržava samo DLNA i ništa više... onda ti naravno treba DLNA server na kompu :D

Pošto imaš Eon box imaš Android OS na raspolaganju pa eto za početak testiraj najprostiji mogući setup: samba share (na kompu) + Kodi na Eon boxu. I vidi kako ti to radi... ako "ne valja" onda tražiš alternative za player (tipa VLC for Android, MX Player, bla bla).


A Plex server podržava 4K (kad radi "Direct Play", transcoder varijanta je i dalje previše komplikovana situacija) :p Da li Plex klijent app za tvoj operativni sistem podržava 4K (i HDR) je druga stvar...

https://forums.plex.tv/t/plex-4k-transcoding-and-you-aka-the-rules-of-4k-a-faq/378203

Kodi naravno može da funkcioniše i kao "Plex klijent" (nakon što instaliraš zvanični Plex addon).


p.s. Prikladnija sekcija za diskusiju na ovu temu je u ovoj sekciji ... da ne zatrpavamo dalje ovu temu koja se bavi Eon box.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno shamanNS. Malo cu se igram ovih dana sa tim podesavanjima i testiram. Imam philips tv, sa androidom i ugradjenim cast i eon android
 
Ne mogu nikako da sinhronizujem daljinski eon - a sa LG televizorom . može li pomoć . hvala .
 
Ako imas Kaon Eon boc(sa koaksijalnim prikljuckom,) onda mozes da ga sinhronizujes sa uputstvom koje je postavljeno na forumu. Ako imas ovaj novi Eon box koji ima samo lan i disejblovan wifi prikljucak,onda za sad ne mozes da uparis daljinac sa televizorom.
 
Да ли Еон бокс има неки аудио излаз? Знам да звук иде преко HDMI али мени треба посебно излаз на самом уређају.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno