Šta je novo?

Slab zvuk na novim slušalicama

Sympathy Chan

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2011
Poruke
2,187
Poena
240
Ćao, problem je sledeći. Na starim slušalicama je bilo sve okej, bile su dovoljno glasne, mikrofon je radio odlično, međutim, uzeo sam sad HyperX Stinger i, kad ubacim mikrofon pozadi u roze jack, a slušalice u plavi (kao i do sad), jako je slab zvuk, a na osoba sa druge strane me ne čuje dobro kao ranije. Međutim, ako slušalice ubacim u zeleni jack, čujem ponovo odlično, isto kao i kada ih ubacim u prednji i ne mogu da izvalim u čemu je problem. To mi je privremeno rešenje jer ne bih da prebacujem stalno pozadi u zavisnosti da li mi je potreban zvučnik ili slušalice. Ukoliko izvršim rokadu - zvučnik u plavi, a slušalice u zeleni i podesim tako u Realtek, slušalice se čuju dobro, ali ima static zvuk, tj. zujanje.

Hvala unapred da pomoći :d
 
Osim boje ima li jos nekih ugravranih simbola na zvucnoj (daj fotku)?
Da li si dobro gurnuo konektor slusalica, bas do kraja... mozda je nov konektor pa malkice (trun, truncicu) veći, jos "nerazradjen" pa malkice teze ide i zapinje da bi do kraja usao u konetor na zvucnoj?
 
Osim boje ima li jos nekih ugravranih simbola na zvucnoj (daj fotku)?
Da li si dobro gurnuo konektor slusalica, bas do kraja... mozda je nov konektor pa malkice (trun, truncicu) veći, jos "nerazradjen" pa malkice teze ide i zapinje da bi do kraja usao u konetor na zvucnoj?

Stavio sam isto kao i stare slušalice - roze je za mikrofon, plave je za zvuk na sluškama, to nisam menjao ništa, ali nove malo zezaju :d Evo sad sam stavio sluške napred, a pozadi uključio mikrofon od starih slušalica čisto da probam i sad je sve super, samo što imam dvoje slušalica istovremeno na stolu :d Valjda ću uspeti nekako da sredim ovo
 
Stavio sam isto kao i stare slušalice - roze je za mikrofon, plave je za zvuk na sluškama, to nisam menjao ništa, ali nove malo zezaju :d Evo sad sam stavio sluške napred, a pozadi uključio mikrofon od starih slušalica čisto da probam i sad je sve super, samo što imam dvoje slušalica istovremeno na stolu :d Valjda ću uspeti nekako da sredim ovo

Zar ne mozes da prikljucis i sluske i mikrofon na prednji panel kucista?
 
To je jedino što sam hteo da probam, a nisam jer jedan od dva džeka napred ne radi najbolje i prekida. Nego mi nije jasno zašto je na jednim slušalicama savršen zvuk, a na drugim slab, a sve je isto podešeno. Meni je ovde najveći problem podešavanje mikrofona, za zvuk se snalazim tako što ubacim u džek gde su zvučnici, pa mogu i menjati po potrebi, ako ništa drugo
 
Tu je nesto neispravno, verovatno...
Najozbiljnije, nove slusalice i zvucnici imaju "nerazradjen" džek (konektor) pa se moze desiti da nisu ubodene skroz do kraja a ti mislis da jesu, zato primeni razumnu meru sile i pokusaj dublje da ih gurnes.
 
plavi džek je line-in, linijski ulaz.
ukoliko si mu u realtek control panelu uredno dodelio da bude front-out ili headphone out, sve je u redu.

ako ne, stavi audio režim na Stereo (ne 5.1) i za plavi odaberi,kao što je rečeno, headphone ili front out.
 
ne bi. to je ubedljivo najgora kartica koju igde možeš da kupiš (posle audigy se, naravno).

kupi običan spliter na dve 3.5mm stereo bananice, i tu ubodi sluške i zvučnike.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno