Šta je novo?

MS Edge Youtube ne radi

kriket

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,264
Poena
360
Jel ima neko problem da ne radi YouTube u MS Edge, neće da pusti video, umesto videa bela pozadina? Meni se desilo da mi nije radio ni u Firefox ni u Edge (u Vivaldi jeste jer je Chromium engine), na relativno svežoj Windows 10 instalaciji. Za Firefox mislim da sam bio pokupio neki adware worm iz neke ekstenzije, ali kako je paralelno prestao da radi i u Edge, nisam bio siguran.

Jedino što sam našao kako da to "fiksujem" je da izmenim Youtube cookie, pozivajući Developer Tools u browseru dok sam na Youtube stranici, te da izmenim vrednost PREF. u "al=en&f5=30030&f6=8."

Taj workaround vraća Youtube na stari (pre-Polymer) dizajn sajta, jer Polymer koristi neki "Shadow Document Object Model (DOM)" API koji navodno favorizuje Chrome engine, te zarad toga Youtube radi brže u Chrome browseru (i ostalim koji koriste Chromium engine, npr. Vivaldi), dok u Firefox (moj primarni browser) i Edge radi sporije.

E sad, to da radi sporije je jedna stvar, a skroz druga je da ne radi uopšte. Isti zahvat u Firefox-u (menjanje cookie vrednosti) je prikazivalo video ali i dalje nisam mogao da ga pustim (Play).

Pošto nisam to mogao da rešim na elegantan način, a ionako sam iz drugih razloga hteo da uradim clean install Windows 10, uradim to pre neki dan, i Youtube je proradio u Firefox, ali u Edge i dalje ne radi (bez menjanja cookie-a).

Sumnjam da je to zato što mi je Windows bio podešen da bekapuje system settings na moj Microsoft account, te ih automatski syncuje sa novom instalacijom prilikom prvog logovanja.

E da, još jedna stvar je simptomatična, a to je da je Youtube istovremeno bio prestao da radi i na drugom laptopu, isto Windows 10, isti Microsoft nalog i isto uključen Firefox Sync (zajedno sa settings). Znači kako sam upalio taj drugi laptop da vidim jel radi Youtube na njemu, tako je prestao da radi (u Firefox se video pojavio na tren pa nestao i nakon toga samo belo), Edge - ne radi.

Sad se razmišljam, jer mi je nova instalacija Win10, nijedna aplikacija instalirana itd. da ponovo uradim clean install ali ovog puta da ne syncujem Windows settings preko MS accounta, ili da kreiram lokalni user acc, da vidim da li će Youtube raditi u Edge-u.

Zapravo mogao bih prvo da kreiram drugi (novi) lokalni acc na sadašnjoj instalaciji, sa pretpostavljam neutralnim settings, da vidim da li bi na njemu radio Youtube u Edge-u.

To ću i da uradim pa javljam, a u međuvremenu da li još neko ima problema sa Youtube u poslednje vreme, u browserima koji nisu Chrome (chromium)?

Svestan sam da većina ljudi koristi Chrome i da ih stoga i ne zanimaju problemi sa drugim broswserima, ali ja nemam nameru da prelazim na Chrome kad nisam do sada. Posebno otkad je Google postao sinonim za prikupljanje korisničkih podataka svih vrsta, al to je druga priča.

Poz.

P.S. Ja sam prvi koji mrzi rešenje za svaki problem "briši sve i clean install", al ne volim ni kad mi ne radi sve kako treba ispočetka, na novoj instalaciji.
 
Poslednja izmena:
Uđi u servise i restartuj wlan ili wifi servis...

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Sad pitaj boga zašto jedino moj post pisan na lapu, kad ga gledam na TapaTalku, prikazuje slova ŠŽ kao hijeroglife :)
Verovatno nisam podesio Firefox encoding. Al kad gledam na lapu normalno prikazuje ŠŽ, na TapaTalku ne.

To zapravo samo ovaj prethodni post. Onaj prvi je OK. Možda jer sam koristio Windows emoji [emoji51][emoji849]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno