Šta je novo?

iPhone 6s baterija

djurik

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2017
Poruke
67
Poena
59
Pozdrav, da li ima neko iskustva sa menjanjem baterije na iPhone 6s? Nova baterija nije na 100% ali na nekih 80%, da li treba hard reset ili se vremenom poveca battery health? Takodje je bio problem sa dve baterije, stavljene su a telefon recimo ima 50 %, ako se iskljuci i ponovo ukljuci pokazuje 1%, posle nekog vremena ili stavljanja na punjac opet je 50%. Kako saznati da li je originalna baterija ili ne? Telefon ima 2,5 godine a na staroj bateriji se naglo iskljucivao, pogotovo kad je zima ili brzo gubio procente. Navodno moze biti problem i do U2 chipa, da li su samo baterije lose ili nesto drugo? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, da li ima neko iskustva sa menjanjem baterije na iPhone 6s? Nova baterija nije na 100% ali na nekih 80%, da li treba hard reset ili se vremenom poveca battery health? Takodje je bio problem sa dve baterije, stavljene su a telefon recimo ima 50 %, ako se iskljuci i ponovo ukljuci pokazuje 1%, posle nekog vremena ili stavljanja na punjac opet je 50%. Kako saznati da li je originalna baterija ili ne? Telefon ima 2,5 godine a na staroj bateriji se naglo iskljucivao, pogotovo kad je zima ili brzo gubio procente. Navodno moze biti problem i do U2 chipa, da li su samo baterije lose ili nesto drugo? Hvala.

Ne znam za iPhone, znam da sam za Samsunga kupovao neke baterije koje su navodno original, ali nisu, brzo su izgubile kapacitet. Izgledale su skoro identicno kao original, al to je neka kineska losa baterija koja je umotana u omot slican Samsungovom. Kad sam skinuo omot, kapacitet koji je pisao na toj goloj bateriji je bio dosta slabiji od onog na omotu, cini mi se da je i baterija bila nesto tanja od originala. Posle sam kupovao neke Bilitong baterije i pokazale su se dosta dobro.
Mozda ti ovaj video pomogne: https://www.youtube.com/watch?v=LdaXGj_tSI8
 
Originali su samo u ovlašcenim servisima. Jedino tako mozes biti siguran da je original.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Divca baterija izBacuje service umesto healt-a
 
Nazad
Vrh Dno