Šta je novo?

Kakav je Altec Lansing i ima li neko CAQ360?

canejr

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
922
Poena
320
Tražeći jeftine slušalice koje će ipak imati ok zvuk i biti udobne, naleteh na Altec Lansing Ring N Go. Naizgled, postoje dve šifre. CAQ370 su mnogo skuplje i navodno imaju i bluetooth povezivanje i mikrofon. CAQ360 su skoro duplo jeftinije, slike potpuno iste i trebalo bi da imaju bt, ali ne i mikrofon.

1. Kakva je to firma? Čuo sam puno puta za njihove proizvode i nekako ih povezivao sa ok kvalitetom, ali nijedan model pomenutih slušalica (Ring N Go) ne mogu da nađem na njihovom sajtu, a sajt deluje... amaterski, odnosno jeftino. Dakle, kakva je to zaista firma i da li je moguće da se kod nas po "zvaničnim" prodavnicama prodaju falsifikati ove marke?

2. Da li neko ima model CAQ360 i može li da potvrdi da imaju i bt i žično povezivanje, samo bez mikrofona? Pitam zato što na nekim sajtovima piše da su i bt, na nekima samo žične, a na jednom su čak imali napisano da su bt, pa promenili u žično. U radnjama ih nisam video (samo CAQ370), pa niko ne može sa sigurnošću da mi kaže, a na sajtovima je redovno samo jedna slika i to ne celog pakovanja (sa vidljivom šifrom).
 
Imam ja Ring n Go sa mikrofonom.

Zvuk je stvarno dobar za taj cenovni rang, ali izrada je lošija (kvalitet plastike, krckaju malo). Avaj ispale su mi par puta i ništa se nije desilo, sve ok.

Mikrofon je njesra jer da bi razgovarao sa nekim moraš da se dereš ko magarac pa te ceo kraj onda čuje. Baterija oko 5h normalnog slušanja. Sami drajveri su osetljivi tako da i na telefonima sa baš jadnim zvučnim čipom može da se otpanji dooobro. Nije za one sa velikom glavom. Meni su knap kad skroz ih razvučem.

Uz ove moje sam sem kabla za punjenje baterije, dobio i kabl za klasično 3.5mm kačenje na uređaje.

Generalno sam zadovoljan jer je zvuk dobar. Ako ti ne smeta klimavija izrada i krš mic, go for it.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hvala ti, ali te sa mikrofonom su model 370. Za njih sam našao nekoliko komentara na netu, uglavnom to što si i ti rekao. Dobro da si pomenuo za veličinu glave. No, mene zanima za model 360, da li je i on bt + žično ili samo žično povezivanje. I da li je bilo koji od tih modela stvarno Altec Lansing, jer ih na njihovom sajtu ne pominju.
 
U slucaju da ti ipak ne trebaju BT sa mikrofonom onda razmisli o: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hp-580/

2.985 din najniza cena u srb, tesko da ces za taj novac naci udobnije slusalice sa takvim zvukom. Mozda ih ta prodavnica nudi na kraci test pa mozes da skoknes da ih probas.
 
Slušalice nisu za mene. Ja sam prezadovoljan svojim Motorola Pulse Max koje su me koštale ~15 evra.
Bt nije obavezan, ali bio bi idealan za onoga kome su namenjene. Pregledajući ponudu videh i te Isk i verujem da su dobre, ali Altec Lansing koje pominjem koštaju 1500 din.
No, nije mi problem šta da kupim. Za 1500 su AL verovatno najbolji izbor čak i ako nemaju bt, a 3000 mi nije opcija. Najviše me zanima da li je AL stvarno bolji od Hama, Xwave, Jetion i da li su pomenute slušalice kod nas u ponudi zaista pravi AL ili neke kopije (nigde ih nema). I da li model 360 ima ili nema bt. To me stvarno najviše zanima.
 
Dobro, preko PP si mi objasnio cilj kupovine i budzet. Ako naletim na neke iole dobre u okviru te cene javicu ti.
 
Nazad
Vrh Dno