Šta je novo?

Telefon do 300e (Nemacka)

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Kumu telefon pravi problem a tek sto je stigao u Nemacku pa me pita koji tel do 300e, bitno mu je da moze da ga nadje u radnji i da ima mogucnost snimanja razgovora i dobru bateriju. Naravno mogu i jeftinije opcije 300e je maximum koji bi dao za telefon.
 
Apsolutno s7 u saturnu...i u mediamarktu je tek nešto skuplji. A kontam ako mi je radio snimač razgovora na s9+, naće se neki i na s7 koji radi.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Super, znam da neki telefoni, bez root-a, ne snime dobro ili ne mogu da snimaju.

U tom slucaju - S7 je odlican izbor (S7E ako mu ne smeta Edge, a imace vecu bateriju, jedva je skuplji od S7).
Mada i Xiaomi moze da kupi na Amazonu (mozda i neki lokalni tipa Cyberport, ali not sure), jeftinije a prikladno. Pogotovu ako ne voli SAMOLED, onda def. neki Xiaomi.
Pogledaj jos jedino Motorolu Z2/Z3 Play, ako su u tom rangu.
 
Neka proveri dobro odakle je prodavvac, posto mislim da sam Amazon uopste ne prodaje Xiaomi, vec je to preko kineskih prodavaca. Ne samo zbog sigurnosti (Amazon ga realno stiti), vec mozda bude imao dodatno VAT/Zoll :D
 
Nema veze odakle je prodavac ako on ima ger amazon tj prijavljen je na nemacku adresu.
Meni ni ne prikazuje odkale su prodavci vec samo cene, niti me zanima, jer zakon kaze da ne sme biti skrivenih troskova ako je oglasivac-prodavac iz nemacke, sto amazon.de jeste.
Amazon je to regulisao sa institucijama, tebi se prikaze krajnja cena i to je to.

Ne znam da li je kum u viziti ili je dosao na duzi period tj ostaje ovde, ali ako ostaje, bolje da ide na neku full podrzanu varijantu tipa samsungm huawei, honor i sl jer tu nece imati problema, ovo govorim iz iskustva.
Npr Honor 8x je 240e u MediaMarkt-u i radice mu sve sto je potrebno.
 
Poslednja izmena:
Duke, ne pricam napamet, iz isksutva - NIJE tako. Da li te zakon stiti da mozes to vratiti ne znam, Amazon ce ti dozvoliti da vratis takav item, isto iz iskustva.

Ali Amazon Marketplace sellers uopste nisu provereni od strane Amazona po pitanju poreza/carine, Amazon samo "salje dalje" ono sto im seller kaze! Neki od njih u stvari nisu uopste iz EU, i onda na cene za Amazon.de moras dodati Import Fees Deposit, dakle cena NIJE ono sto ti pise na strani za artikal.
Samo items "Sold by Amazon" ili "Fullfilled by Amazon" su provereni po tom pitanju.

Ako sumnjas, BBC je imao Panorama program o tome, i sigurno ces naci vise izvora na nemackom nego ja.


EDIT: Kako ti ne prikazuje odakle su?
https://www.amazon.de/sp?_encoding=...derID=&seller=A3DDQKEBHGHRZ2&tab=&vasStoreID=
 
Poslednja izmena:
Covece, kako si ti naporan primer "moja je zadnja" i "ja sam uvek u pravu" coveka...

Ti stvarno mislis da nemci stalno klikcu na prodavce i racunaju sta kako? Mislio sam ne daje mi ocigledan navod ko i odakle prodaje.

Ajd opet, po ko zna koji put da ti crtam jer bez toga ti opet sve bolje znas:

Dacu ti ss par kupovina gde ide preko amazon-amazon, prodavac-amazon i prodavac-prodavac.

Screenshot_2018-11-22 Nanoleaf Light Panels, 16 7 million colours Amazon de Beleuchtung.png

Screenshot_2018-11-22 Redr Agon K552 Mechanical Keyboards Amazon de Computers Accessories.png

Screenshot_2018-11-22 SilverStone SST-RV03B-WA - Raven Big Tower Gaming Amazon de Computer Zubeh.png


A evo zadnje, gde nisam ni znao odakle stize dok nisam video Shenzhen odstampano na kutiji kada je stiglo, gde cena prevazilazi free carinjenje (do 150e) a na ss imas navedenu krajnju cenu i izvod iz banke:

Screenshot_2018-11-22 Comgrow Creality Ender 3 3D-Drucker Aluminum DIY mit Druckvorgang 220 220 .png

Nikada nisam gledao odakle je, jedino po vremenu isporuke vidim da li je artikal dalje ili blize i uvek, ali uvek mi stoji/la krajnja cena, nikada ni ja ni moja familija niti iko koga poznajem u ger, koji su ovde prijavljeni i imaju ger racune nisu imali dodatne/skrivene troskove.
Posto tako stoji u zakonu, to je i logicno i kao sto vidis, ispod naslova stoji da su sve dodatne takse vec uracunate i ako nije tako, smatra se prevarom.

A narucivao sam iz USA,Kina, Japan,Rusija, Taiwan,Indija i to sam sve skontao tek kada je stigao paket tj na njemu odakle je krenuo...

Nadam se da ti je sada jasnije... ponovo...
 
https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html?nodeId=201895790
"Your order may include items from one or more Marketplace sellers. Since each of these sellers has different sales tax (or VAT) obligations, all Marketplace prices for orders shipped to delivery addresses within the EU are displayed as final prices indicated by the seller. "

Ako se tebi nikada nije desilo nesto, znaci da se to ne desava? Nema to logike.

https://sellercentral-europe.amazon.com/forums/t/foreign-sellers-selling-in-the-uk-market/54122/5

Ponavljam - BBC je prikazao na Panorama programu da Amazon nije proveravao kineske prodavce, i da VAT nije ukljucen bio u cenu.

Ovo sto ti pominjes je POTREBAN, ali ne i DOVOLJAN uslov da se pokaze da se VAT prikazuje na Amazonu.

https://www.theverge.com/2018/9/4/17796118/amazon-ebay-chinese-sellers-tax-fraud-haven

But recent reports indicate that thousands of vendors that are selling on Amazon and eBay’s marketplaces, many of which are from China, are not paying their VAT,


Nadam se da je jasno.
 
Poslednja izmena:
Ne vredi.... dizem ruke...
 
kakve veze ovo ima sa krajnjim kupcem nemam pojma...kineski prodavci na ovaj način varaju nemačku državu, recimo, i prave nelojalnu konkurenciju prodavcima koji uredno plaćaju pdv, ali to ne znači da ja koji nešto hoću da naručim online mogu da očekujem neki skriveni trošak ili da cena koju vidim nije ta negop neka druga...ovo gore spada u tax evasion rubriku...
 
Ako ne dobijas od Amazon.de invoice (sto je bio slucaj do sada za strane prodavce), moze.
Dobijes invoice koji nema iskazan VAT, ili podleze carini, ili nema validan VAT, carina moze da trazi da platis troskove uvoza.

Ovo zadnje se desilo. Dodje od kinekog prodavca item, on nesto nasvrljao (lepo izgleda, skroz legalan invoice, ali nisu tacni podaci), carinik proveri, vidi da nije validan VAT ID.
 
@alfaunits
Koliko si ti narudžbi imao sa amazon.de na nemačku adresu sa nemačkog računa plaćenu?
 
4 or 5. Mojom karticom placeno, amazon.de, DE shipping address.

Altru, ako VAT ID nije validan, znaci da VAT nece biti placen od strane prodavca.
 
A zasto bi verovao? On kaze da se ne moze desiti. Ja znam da se desilo, jer se za moj order desilo.
JEDNOM je dovoljno da se desi da se pokaze da moze da se desi.
EDIT: Da se razumemo, verujem ja da on nije imao negativno iskustvo. Ali ne verujem da to ne moze da se desi, jer se desilo.

Da li ja mrmljam ili ne kapiram kako ne vidite razliku?
 
Poslednja izmena:
A zasto bi verovao?

Naravno, nema razloga da veruješ, kada ti bolje znaš nego neko ko živi i radi u Nemačkoj, i koji je upoznat sa zakonima. I u slučaju da mu se desi neka naplata zna gde i kome da se obrati da se taj novac vrati.
Ako se dobro sećam ova diskusija se odnosi na kupovinu sa amazon.de a ne uopšteno sa bilo kojeg sajta.
 
Poslednja izmena:
Ocito covek ne kapira sta mu se pise, to je problem i pravi se kao i obicno bespotrebni off.

Sa amazona i ebay-a imam blizu 15000 eura narudzbina za ~ 4 god, dobar deo je za frendove.
Nikada se nije desilo da je jedna cena bila navedena a da sam imao + troskove nigde, ne samo navedeni sajtovi.
U general kod svih inernational sajtova je navedena mogucnost da se to moze desiti, radi lakseg pranja u slucaju da se desi nesto.
I sada glavno: ja, kao punopravni rezident nemacke gde uzivam 100% ista prava kao nemci i zivim u istoj sa sve placanjem svih poreza i uzivanjem zastite svih zakona, sam prevaren ako imam navedenu jednu cenu i bez prethodnog obavestenja ili bilo cega mi naplate drugu ako se oglasivac oglasava u nemackoj. To se smatra prevarom gde mene uopste ne zanima ko sta gde vec tu uskacu institucije.
Svaki oglasivac u nemackoj mora da navede sve stavke sta placam i krajnju cifru i mora da obelezi "zadnji klik" tj tacka bez povratka gde finalno kupujem artikal.
Cim amazon ima navedeno da moze da se desi, verovatno da moze niti nisam tvrdio da je nemoguce.
Ono sto ne moze je da ja pod mojim navedenim uslovima moram to da platim vec cu dobiti full refund jer sam ostecen i to nije dobra volja amazona vec postovanje zakona.
Tj , online prodavnice se tretiraju identicno kao fizicke i tu nema izuzetaka.
Kako je alfa uspeo na 4-5 da zakaci a ja na 300+ nisam niti sam cuo od ikog da jeste, ne znam...
Kazem cuo jer je ovde kupovina na amazonu kao nama otici do trafike po novine i cigare i vrlo je cesta tema.
Amazon ne sme sebi dozvoliti takve ekcese ovde, moze previse da ih kosta...

Posla sa carinom sam imao vise puta i uvek samo kada sam uzimao nesto "van nemacke" i platio samo jednom, gde nisam ni kupio predmet vec bio prosledjivac poklona gde sam platio nesto malo u odnosu na veliku vrednost predmeta tipa 3% i svina zelim tako lepo i brzo iskustvo sa carinom.

Toliko od mene i off-a

TT over 6X
 
Svaki oglasivac u nemackoj mora da navede sve stavke sta placam i krajnju cifru i mora da obelezi "zadnji klik" tj tacka bez povratka gde finalno kupujem artikal.
Cim amazon ima navedeno da moze da se desi, verovatno da moze niti nisam tvrdio da je nemoguce.
Ono sto ne moze je da ja pod mojim navedenim uslovima moram to da platim vec cu dobiti full refund jer sam ostecen i to nije dobra volja amazona vec postovanje zakona.
A gde sam ja rekao da ti moras platiti, po svaku cenu, tu razliku? Artikal je vracen, i dobio sam refund od Amazona - to sam i napisao.
Nije Amazon nista pokusavao da odugovlaci, i taj seller vise nije na Amazonu. Ali poenta je da se desava. Kostalo je vremena, nista drugo.

U UK si video (na onom linku sa Amazon foruma) da cak ostaju prodavci na Amazonu, iako su prijavljeni HMRC-u.

Kako je alfa uspeo na 4-5 da zakaci a ja na 300+ nisam niti sam cuo od ikog da jeste, ne znam...
Zato sto Alfa uspe da nadje edge cases za sve moguce, pa i kupovinu zelene salate i kupusa ;)

Dakle ili ja "mrmljam na tastaturi" ili ne pricamo isti jezik :)
 
Nazad
Vrh Dno