Šta je novo?

Laptop do 60.000 din.

Marep

Poštovan
Učlanjen(a)
12.06.2016
Poruke
72
Poena
60
Ovako treba mi laptop do nekih 60.000 dinara full HD po mogucnosti,za pa neku prosecnu(ili malko iznad prosecne) upotrebu(surofovanje,koji program,faks,multimedija)ali i da moze da se odigra po neka igrica na low,medium.Znaci ne striktno za gejming al bi valjalo da moze da potera i koju igru(sto bi znacilo verovatno neintegrisana grafa).Sta bi ste mi preporucili(neki bestbuy nesto), na sta da obratim paznju, gde da pazarim?Black Friday je sad u petak, mozda bude nekih snizenja dodatnih..
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim od ponovnog sniženja ovog laptopa nema ništa :) Sad imaju neku drugu ponudu sa slbijim SSD-om i grafičkom MX130 umesto MX150, https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/acer_aspire_5_a51552g546f__nxh14ex011-170873

Ne znam da li mi se isplati da čekam onaj ili da kupujem ovaj, nisam pametan.

Ja bih ti preporucio da ne kupujes nista ako nisi primoran i da sacekas akcije kojih ce biti u narednom periodu jer se za ovaj novac nikako ovaj model ne isplati, a ni bilo koji laptop genelrano jer je katastrofa sta rade sa cenama.
MX150 je osetno bolja od 130,128gb je bas bas malo i sve to po ceni od skoro 80.000 I TN panelom.
 
Ja planiram da pazarim laptop u skorijoj budućnosti, trebaće mi za posao.

Možda je glupo pitanje ali nisam bio u tim vodama oko laptopova i nisu me preterano zanimali do sada, ja sam više PC čovek :D

Jel mislite da će biti popusta nekih i akcija za laptopove za Novogodišnje i Božićne praznike? Jel se isplati da se sačeka još koju nedelju ili će to biti u principu isto?
 
http://www.monitor.rs/laptopovi/Lenovo-IdeaPad-520-15IKBR-81BF00HSYA

Mozda ovo nije losa ponuda Ideapad 520 serije,i5-8250u MX150,Ekran FULL HD, ne pise koji je panel proveriti to (na sajtu Lenova stoji da je IPS),4GB(nezalemljenog) RAMa sa dodatnim slotom,1TB HDD-a.
Ako je ekran IPS I uz doplatu 4gb rama, rekao bih da moze biti fina konfiguracija..
Ko se dobro razume neko prokomentarise…
Bude nekad ponesto zanimljivo da se pazari za novogodisnje akcije, ako vas ne kosta sacekajte jos 20ak dana....
 
Poslednja izmena:
Upravo kupio i proverio ima 8 GB Rama (4+4). Ono što sam video na internetu 4 je zalemljen, a 4 je dodato u slobodan slot.
Ako Vas nešto zanima sutra ili posle vikenda


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Utisci su OK, možda sam mogao da sačekam i prođem povoljnije, ali ko zna. Laptop je kupljen da bude porodičan (multimedija, kucanje, poneka igrica i školske obaveze) i da traje 5-6 godina. Ovo je i razlog zašto sam ga kupio (procesor 8gen. , pristojna grafika i ekran).
Odmah sam mu zamenio HDD sa Samsung 860 EVO SSD od 250 GB. Ovo samo čitajući preporuke na Benchu da se prvo stavi SSD i bili su u pravu. Leti. Ali ova zamena je i najveća mana jer podiže cenu za 7000 din.
Postojeći HDD planiram da postavim na mesto CD, ali to tek kada dobijem adapter (naručen) pošto na CD maski nema metalnog dela za šraf.
Još jedna velika mana su otisci prstiju, svuda ostaju. Strašno.
Ekran je po specifikacijama IPS (1920*1080) i za rad u stanu pod jakim svetlima, po danu i uveče je OK.
Ako treba mogu da postavim neke slike (bez donjeg poklopca) i AIDA64, SSD bench.
Programi koje sam do danas koristio lete. Tastatura OK, ima poz. osvetljenje, touchpad je meni neobičan, valjda sam naučio da su levi i desni tasteri fizčki odvojeni i da imaju veći otpor.
 
Poslednja izmena:
http://www.monitor.rs/laptopovi/Lenovo-IdeaPad-520-15IKBR-81BF00HSYA

Mozda ovo nije losa ponuda Ideapad 520 serije,i5-8250u MX150,Ekran FULL HD, ne pise koji je panel proveriti to (na sajtu Lenova stoji da je IPS),4GB(nezalemljenog) RAMa sa dodatnim slotom,1TB HDD-a.
Ako je ekran IPS I uz doplatu 4gb rama, rekao bih da moze biti fina konfiguracija..
Ko se dobro razume neko prokomentarise…
Bude nekad ponesto zanimljivo da se pazari za novogodisnje akcije, ako vas ne kosta sacekajte jos 20ak dana....

Dok ti kupis jos 4GB rama tom laptopu i M.2 SSD od 256GB to je sigurno 10.000 ulaganja a laptop kosta 76.000 skoro , znaci ukupno 86.000 da nije malo mnogo?
 
Dok ti kupis jos 4GB rama tom laptopu i M.2 SSD od 256GB to je sigurno 10.000 ulaganja a laptop kosta 76.000 skoro , znaci ukupno 86.000 da nije malo mnogo?

Ne znam da li si procitao svetislavov post, laptop dolazi sa 8GB rama i ako na sajtu stoji da je sa 4GB,zamenio je hdd sa ssdom i sa tim cena mu dodje oko 82.000 sto je skroz okej i u tom cenovnom rangu je jedna od boljih kupovina..
Slicne konfiguracije sa pomenutom grafickom, i5 8 generacije, IPS ekranom i ssdom nisam vidjao ispod 90 hiljada,imas nekoliko Acera takvih od skoro u ponudi po toj ceni i to je to sve ostalo ide preko 90.000....
 
Razlika je u ekranu 520 (IPS), kameri, osvetljenju tastature i fingerprintu. Ovo su razlike koje navodi Lenovo
https://psref.lenovo.com/Detail/Lenovo Laptops/ideapad_330_15_Intel?M=81DE00K2YA

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno