Šta je novo?

Preporuka za monitor do 25000

violetica

Poštovan
Učlanjen(a)
19.02.2018
Poruke
1
Poena
51
Pozdrav, procitala sam nekoliko poslednjih tema i dvoumim se izmedju Dell SE2717H i Philips E-line 276E9QJAB. Nekako su mi se ova dva modela najvise svidela i vidim da je razlika medju njima to sto Dell ima FRC a Philips Low Blue Light koji bi mi znacio za oci zato sto dosta citam i kucam mada ce se monitor koristiti i za internet, office, multimediju i po neku igricu ali nista zahtevno. Oba imaju Flicker-free sto mi je isto bitno zbog ociju. Oba modela su 27" Full HD sto mi odgovara i oba imaju FreeSync pa ce dobro doci nekad i za igrice ako bude trebalo. Trenutno imam Dell U2312HM i sa njim sam zadovoljna ako to nesto znaci.

Ono sto me jos zanima a sto sam citala dosta ovde na forumu je da uzimam obavezno preko interneta zbog onih 14 dana vracanja ali posto to nikad nisam radila ne znam kako se to radi, popunim samo podatke tamo na sajtu firme i stigne mi na kucnu adresu i tada tek placam? Jos me zanima kakva je procedura ako bi htela da vratim monitor ako nisam zadovoljna, da li u tom slucaju oni dolaze po monitor ili im ja saljem i kako im saljem? Ili im nosim u firmu? Taj deo nisam razumela najbolje i hvala unapred svima.
 
2000-ta poruka. What?

Pozdrav.
violetica je napisao(la):
Ono sto me jos zanima a sto sam citala dosta ovde na forumu je da uzimam obavezno preko interneta zbog onih 14 dana vracanja ali posto to nikad nisam radila ne znam kako se to radi, popunim samo podatke tamo na sajtu firme i stigne mi na kucnu adresu i tada tek placam?
Tako je. Plaćaš pouzećem prilikom preuzimanja, mada možeš i unapred preko računa, ali ja lično, uvek prilikom preuzimanja.

violetica je napisao(la):
Jos me zanima kakva je procedura ako bi htela da vratim monitor ako nisam zadovoljna, da li u tom slucaju oni dolaze po monitor ili im ja saljem i kako im saljem? Ili im nosim u firmu? Taj deo nisam razumela najbolje i hvala unapred svima.
To zavisi od prodavca. Nekima (?) ti šalješ o svom trošku, neki pošalju kurira, a kod ovih velikih maloprodajnih lanaca koji imaju prodavnice u svakom iole većem mestu,
možeš im odneti direktno u prodavnicu. U svakom slučaju prvo nazoveš korisnički servis (ako imaju) ili direktno (ako nemaju) da te upute.

violetica je napisao(la):
Pozdrav, procitala sam nekoliko poslednjih tema i dvoumim se izmedju Dell SE2717H i Philips E-line 276E9QJAB. Nekako su mi se ova dva modela najvise svidela i vidim da je razlika medju njima to sto Dell ima FRC a Philips Low Blue Light koji bi mi znacio za oci zato sto dosta citam i kucam mada ce se monitor koristiti i za internet, office, multimediju i po neku igricu ali nista zahtevno. Oba imaju Flicker-free sto mi je isto bitno zbog ociju. Oba modela su 27" Full HD sto mi odgovara i oba imaju FreeSync pa ce dobro doci nekad i za igrice ako bude trebalo. Trenutno imam Dell U2312HM i sa njim sam zadovoljna ako to nesto znaci.
Dell ima FRC? Ne razumem :S:.
Low Blue Light je nebitna funkcija na monitoru pošto f.lux program to radi na bilo kom monitoru.

Oba modela koja si navela imaju AH-IPS panele, ali Philips 276E9QJAB je bolji model uz jednu napomenu, on ima proširenu pokrivenost boja (sRGB ~112%), tačnije crvena i
zelena su zasićenije, dok plava nije. Ako se ne baviš profesionalnom obradom foto materijala, u suštini to ti ne bi trebao biti problem (mada postoje pojedinci kojima to smeta).
Takođe, koliko vidim, sRGB mod (ako zatreba) je skoro perfektan, tako da se i on može korisiti u krajnjoj meri ako zatreba.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno