Šta je novo?

VOX 39S880 TV

SOCOM

Slavan
Učlanjen(a)
21.10.2004
Poruke
2,485
Poena
445
Pozdrav, ljudi.

TV sam uzeo od nekog lika, bez nekog objašnjenja o kvaru.

Priključio na struju, slike nema, ali led dioda (on-off) sija i deluje da se nešto događa.
Kačio sam ga na komp, i tu se takođe nešto dešava, registruje ga kao neki uređaj, ali nisam imao još jedan kabal pa da vidim konkretnije.
Malo se čuje neko zujanje iz TV-a.

Čitao sam na jednom forumu da su im led diode za pozadinsko svetlo problematične.

Ovih dana ga kačim na laptop ili opet na komp, ako nađem još 1 hdmi.

Da li je neko imao dodir sa ovakvim ili sličnim VOX TV-om?
Ko to proizvodi, da li se može naći elektro šema, ili bar uputstvo za upotrebu?
Na sajtu proizvođača nisam uspeo da nađem uputstvo.

Svaki savet je dobrodošao i zahvalan sam unapred.

Edit: Našao sam HDMI kabal :)

Edit 2: Otvarao sam zadnji poklopac sinoć, elektrinika izgleda očuvano, na prvi pogled. Ali slabije je bilo svetlo, nisam baš mogao tako dobro da vidim.
 
Poslednja izmena:
Pa čuje li se zvuk? Zakači ga normalno na npr noć za TV i vidi da li se čuje. Ako se čuje , nama slike moguće da su lekovi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovako, uputsvo sam dobio direkt od VOX-a i to u roku od pola sata kad sam im poslao e-mejl, svaka im čast :D
E, sad, uputstvo je na momente konfuzno al' 'ajde.

1. Zvuka nema.
2. Nemam drugi hdmi izlaz na grafi, nego displej port.
3. Probao na laptopu sa d-sub izlazom. Kad utaknem kabal, nešto se detektuje u smislu da nudi kloniranje desktopa il tako nešto, ali kad kliknem na detekt, ne nalazi tv.
4. Kačio sam se preko eterneta i tu sam dobio neku bzvz adresu sa tv-a, LE diode na samom rj45 sijaju.
5. Kad iskopčam napojni kabal treba dosta vremena da se isprazne elektroliti.
6. Malo mi je konfuzno signaliziranje diode, nisam siguran kad je upaljen a kad je na stend baj-u, ako neko ima VOX tv, molio bih ga da mi razjasni.

Crow, šta je noć za TV? I kakvi lekovi? Misliš lemovi? :p
 
Ma telefon sam kuca šta hoće...elem lekovi treba da budu ledovi....

Pa čuje li se zvuk? Zakači ga normalno na box za TV i vidi da li se čuje. Ako se čuje , nama slike moguće da su ledovi.
Tako je trebalo da piše
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau*, pretpostavio sam da je slovna greška, ali moje logičko kolo nije odradilo posao.
Bravo, nisam uopšte imao uključen ton na kompu, plus sam disejblovao zvuk preko hdmi na grafičkoj, jer šta će mi inače.
Eto, puno znači kad je neko sa strane i objektivan.
Pokušaću da uhvatim vremena večeras ili sutra, pa da probam opet.

Hvala puno!!
 
Probaj ti to da zakacis na TV box. Ako imaš ton onda su led lampe opalile. Onda ideš dalje

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Probao, dobio sam zvuk u dva navrata, ali sam pomerao onaj taster - selektor i čini mi se da je sad odabran neki drugi ulaz.
Posle toga nije više bilo zvuka.
A slika se nazire pod jakim svetlom, ali samo jedna široka vertikalna linija po sredini, 1/3 ekrana, ali posle 3-4 sekunde lagano nestane i kad čačnem selektor opet se pojavi.
Čitam da mogu biti falični elektroliti, a možda je crkao i ekran.

Šta činiti dalje?

Za večeras dosta, treba i spavati.
 
Kreni od ledova za početak.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To sto si dobio zvuk u dva navrata znaci da ti je bio izabran drugi ulaz na tv-u. To sto ga komp registruje znaci da je 99% logicki deo ispravan. Da je panel crkao ili pukao prilikom paljenja bi registrovao promenu slike jer se upali pozadinsko osvetljenje. To sto vidis pod jakim svetlom 1/3 slike po sredini koja vremenom nestane je verovatno neka animacija koju ti izbaci kad mu izabrani source nema signal. I da, cim se vidi slika pod jakim svetlom znaci da panel radi, a da je crklo pozadinsko osvetljenje. Pisi PM ako ti treba pomoc oko servisiranja.
 
Ok, hvala obojici.
Sad sam malo u problemima sa bitnijim stvarima, ali se nadam da ću uskoro moći da se vratim popravci :(
 
Nazad
Vrh Dno