Šta je novo?

MBA 2015 - vent se vrti na 7000rpm stalno

djpaan

Slavan
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poruke
880
Poena
345
Dakle, problem je sto i pod opterecenjem cpu od 10-ak posto ventovi pice na max stalno, i to od momenta paljenja.
Mislio sam da je neka app problem, obrisao ceo hdd, odradio recovery, i to se vratio na mountain lion, i opet ventovi rade sve vreme.

Ne verujem da je prasina ili nesto, posto je do sad sasvim normalno radio, a cini mi se da nije do sw?

Ideje?
 
Neki su takav problem resavali programom za kontrolu ventilatora(smanjivali su brzinu.

Ali nebi bilo lose da prvo resetujes "smc i nvram" !!!

Moze biti i tehnicke prirode, da je ventilator "odlepio" ili da je do senzora za toplotu.
Kako god, ako je pod garancijom ili ne trebalo bi odneti do "radnje" na proveru.
 
Na starijem mbp-u se desavao isti problem, nikakav reset nije pomogao, smcfan profili isto dok ga nisam otvorio i nasao 5mm debeo "tepih" na izlaznoj resetki. Ocistio, produvao ventove malo i nikad vise nije podigao obrtaje.

Prasina se strasno lako skuplja, u vazduhu je svuda okolo i vremenom se zna nakupiti podosta.
 
smc i nvram naravno da su resetovani, nista.
Imao sam i ja ideju da regulisem max brzinu ventova, ali tri programa koja sam skinuo nisu mogli to da ucine, uz prikaz greske da su min i max vrednosti zakucane na isti broj i da je porteban reset smc. Koji opet nije dao rezultate.

otvoricu ovih dana, ocekujem naravno da nadjem prasinu, ali mi je jako cudno sto je to pocelo odjednom, nije postepena stvar.
 
Nazad
Vrh Dno