Šta je novo?

Ranac za laptop

zholinho

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
2,074
Poena
275
Treba mi neki dobar ranac za laptop. Imao sam onaj dormeo medjutim malo je knap pa sam vec izerao malo laptop sa cipzarom.
Bilo bi dobro da je nepromociv i da ima pregrada, ali da nije jako glomazan.
Laptop je 15.6".
Hvala

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Meni je laptop 15.6" ali je to stariji model deblji i ukupne dijagonale 44 cm. Neki rancevi (na primer Tigernu T-B3032) ne odgovaraju. Na kraju posto necu nesto cesto da ga vucaram u rancu mozda ipak kupim ili mi sasiju futrolu za njega pa ga stavim u obican ranac.
Videcu na kraju ne gori mi pod nogama.
 
Izgleda da cu morati da trazim 17.3" ranceve jer laptop koji imam je stariji i ukupne velicine 17.3" sa sve ekranom i ivicama. Iako se vodi da je 15.6" Pa zato kada sam probao razne ranceve deo mi strci kada se stavi u predvidjeno mesto za laptop. Naravno moze da se zatvori ranac ali mi izgleda kao da su manje zasticeni ti delovi kompa i kao da je uknapirano.
Od svih pogledanih nekako mi ovaj https://www.comtradeshop.com/port-design-chourchevel-ranac-za-laptop-17-3-crni.html najvise odgovara. Jes da je malo veci ranac. Imali neko iskustva sa ovom firmom?
Ima doduse jos jedan HP-ov ranac https://www.gigatron.rs/rancevi_za_laptop/hp_smb_backpack_case__t0f84aa_-71349 ali mi je nekako previse"kockast".
 
Poslednja izmena:
Ja pre par dana kupih upravo taj model Port Design za HP Omen 17". Vreme ce pokazati svoje, za sada sam zadovoljan. Pregrst dzepova i pregrada, navlaka za kisu koja je sakrivena u dnu ranca, jako prakticna stvar...
 
Gledao sam bas ima dosta prostora u njemu kao i tu sakrivenu kabanicu. :) Inace bih ranac koristio i za putovanja i sl. a ne samo za nosenje laptopa.
 
Dobar je. Tek cu da ga koristim jer sam sada na odmoru. Ono sto mi odgovara jeste da mogu da stavim stariji 15.6" laptop koji je deblji u odnosu na danasnje 15.6". I kada se stavi laptop ima prostora u glavnom delu kao i prednjem dzepu. Mozda je malo klasican.
Hteo sam da kupim slican ranac kao tvoj pod brojem 1 to jest https://viphouse.rs/prenosni-racunari/torbe-za-laptop/tigernu/t-b3399/product/123952 medjutim u bilo koji deo gde se stavlja laptop bio bi bas knap inace bih ga kupio sigurno. U ovom ima dosta prostora pa mozda ga budem koristio i kada putujem. Mozda je malo veci i nije onako da kazem savitljiv kao klasicni rancevi ali za te pare (3000 RSD) je ok. Mogao sam i model T-B3142 koji ima u glavnoj pregradi dupli rajsferslus ali nema veze. Ipak nisam hteo da previse trosim na ranac. Da ne ispadne da mi je ranac skuplji od laptopa. :) Evo i nekoliko slika. Nisam jos uklonio etiketu. :)

IMG_1709.jpgIMG_1710.jpgIMG_1712.jpg

E da mozemo sa Amazona da kupujemo kako treba. Moze preko one fiktivne adrese ali to je vec druga tema da ne idem u off.
 
Poslednja izmena:
Za te pare moze da se kupi Dell ili Lenovo originalni ranac, ako je ovo kopija onda zasto bi neko uzimao kopiju.
Dobra stvar kod Lenova je što ne može biti China kopija ili bar je teže da na osnovu lokacije proizvodnje to provališ - ja prekjuče kupih u CTShopu originalni Lenovo ranac, koji je "Made in China", dok je garancija "Printed in China"...

A za 3k baš i nemaš neku široku paletu rančeva tih proizvođača osim baš, baš entry model istog koje sam pogledao i iskreno nisu ostavili baš neki utisak na mene. Naravno, ove iz Maksija nisam video i ne mogu da sudim o njihovom (ne)kvalitetu.
 
Probao sam svašta i kunem se samo u ovaj Dell, šta je taj izdržao, malo koji može, iako na oko deluje "krhko". 😁

PXL_20230529_155401468.jpg
 
Ovi rancevi iz maxija nemaju nikakvu bocnu zastitu,tj imaju ispunu samo pozadi i ono u sta se ubacuje laptop pa ispred njega, Ovi Dell od 3k imaju li dodatnu ispunu ili isto samo gde se stavlja laptop?
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde ovo uopšte da pitam dal ima takva tema
Zanima me neki ranac za plažu, bazen koji može da se zaključa sa onim malim katancem što ide valjda na rajfejšlus plus vidim ima fora sa malom sajlom da se veže za tipa ležaljku, ogradu ili nešto teško pomično.
Ceo život razbijamo glavu dal ce mi neko ukrasti telefon, pare, ključ od kola vidim i za to ima rešenje mali lockbox I to se ubaci u tako neki ranac.
Nije opcija da ostavim ključ, ne nosim pare i telefon što je pravilo discipline broj 1.
Verujem da je to zanimljivo za mnogo ljudi na IT forumu jer su programatori u lovi pa nose svašta nešto vredno na plaže, bazene, avione i generalno mesta gde ima mnogo ljudi i mnogo potencijalnih lopova.
Dal uopšte u BG ima tih ranaca što se mogu zaključati da vidim nesto uživo pre nego što bi naručio nešto iz Nemačke ili EU
Nešto na ovaj fazon
WENIG Laptop Backpack, 15.6 Inch Anti-Theft Laptop Bag for Work with USB Charging Port, Business Travel Backpack for Men, Notebook Waterproof School Backpack for Boys, Teens - Black https://amzn.eu/d/5UVOWjd
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno