Šta je novo?

Ranac za laptop

zholinho

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
2,083
Poena
275
Treba mi neki dobar ranac za laptop. Imao sam onaj dormeo medjutim malo je knap pa sam vec izerao malo laptop sa cipzarom.
Bilo bi dobro da je nepromociv i da ima pregrada, ali da nije jako glomazan.
Laptop je 15.6".
Hvala

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Za dugotrajan, izdržljiv, po ne-nenormalnoj ceni - kunem se u novosadski Protector.
Čovek tvrdi da daje garanciju za dok je on živ, ali nikad nisam to proverio jer sve što sam kupio (torbe, futrole, ranci) još uvek radi - cibzari, platno - ništa se nije pokidalo/pokvarilo.
Ostali rančevi mi traju do 3 godine - vučem stalno da li knjige, da li gvožđuriju.

Za nepromočiv, tipa na pljusku - koliko znam, samo planinarski, sa "ugrađenom" navlakom za kišu. Nisam siguran ima li navlaka da se kupe odvojeno i gde.
 
Poslednja izmena:
Video sam i njih pa me interesuje kakvi su ti rancevi. Kao sto napisah ne treba mi neki nabudzeni sa puno pregrada i dzepova. Sto jednostavniji. I onako mi je laptop tezak.
 
Video sam i njih pa me interesuje kakvi su ti rancevi. Kao sto napisah ne treba mi neki nabudzeni sa puno pregrada i dzepova. Sto jednostavniji. I onako mi je laptop tezak.

Broj pregrada zavisi od modela do modela. Zip je dupli na glavnoj "pregradi" i kvalitetan, kao i sam materijal ranca. Kod mene je takodje laptop tezak, plus ima ciglu od punjaca, ali ranac ima one sundjeraste delove za ledja i oko ramena, pa nije problem nositi. Ja sam svoj uzeo na netu, ali imas ih i kod nas, pa mozes otici da pogledas uzivo. Imas i dosta review-ova po netu i aliexpressu, pa pogledaj.
 
Video sam ih u Uscu u jednoj domacoj it radnji. Ali iskreno nesto nisam obracao paznju. Pogledacu malo bolje kada odem sledeci put.
 
Ne vezano za ranceve da li bi radilo radnju da kupim one futrole za laptop pa kao takvog da ga stavim u obican ranac ili je ipak bolje da kupim namenski ranac. Danas sam isao da ih gledam i nekako mi je u izboru Tigernu Ranac za Laptop T-B3032 15.6" Black i Targus classic cn600.
 
Poslednja izmena:
US $39.20 51%OFF | Mark Ryden Multifunction USB charging Men 15inch Laptop Backpacks For Teenager Fashion Male Mochila Travel backpack anti thief
https://s.click.aliexpress.com/e/ctphMgK8
Taj sam ja uzeo, i zadovoljan sam prilično.

Dobra stvar je što ne moraš da razmišljaš da l' ti neko čeprka po rančlcu kad si u gužvi - otvara se sa zadnje strane, tj moraš da ga skineš sa leđa da bi ga otvorio.
Takođe je vodootporan.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
US $39.20 51%OFF | Mark Ryden Multifunction USB charging Men 15inch Laptop Backpacks For Teenager Fashion Male Mochila Travel backpack anti thief
https://s.click.aliexpress.com/e/ctphMgK8
Taj sam ja uzeo, i zadovoljan sam prilično.

Dobra stvar je što ne moraš da razmišljaš da l' ti neko čeprka po rančlcu kad si u gužvi - otvara se sa zadnje strane, tj moraš da ga skineš sa leđa da bi ga otvorio.
Takođe je vodootporan.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Da li se kod nas negde mogu naći takvi rančevi?
 
Proveri brend Tigernu, burazer je kupio model mislim T-B3213B za ~4000 dinara, koji je tog tipa, proširen gore i sa skrivenim rajsferšlusom.
Kaže da je ok, ali nije zadovoljan gornjim proširenim delom koji je onako "kutijast", umetnuta mu neka plastika ili guma, šta li. Smeta mu kad treba da nabrzaka otvori samo nešto i izvuče, ne može to baš najlakše kao sa običnim rančevima, kao da je predviđeno da lepo i natenane otvoriš tu glavnu pregradu i spustiš. Inače ranac ima i još jedan džep, uz leđa, baš za laptop, i to kaže da je odlično - eto samo prenosim tuđa iskustva.
 
Proveri brend Tigernu, burazer je kupio model mislim T-B3213B za ~4000 dinara, koji je tog tipa, proširen gore i sa skrivenim rajsferšlusom.
Kaže da je ok, ali nije zadovoljan gornjim proširenim delom koji je onako "kutijast", umetnuta mu neka plastika ili guma, šta li. Smeta mu kad treba da nabrzaka otvori samo nešto i izvuče, ne može to baš najlakše kao sa običnim rančevima, kao da je predviđeno da lepo i natenane otvoriš tu glavnu pregradu i spustiš. Inače ranac ima i još jedan džep, uz leđa, baš za laptop, i to kaže da je odlično - eto samo prenosim tuđa iskustva.
Hvala ti. I meni je sumnjiva korisnost u odnosu na rančeve sa klasičnim pregradama, pa bih zato nešto kod nas, da mogu da pogledam lično.

Meni bi i neki od klasičnih odgovarao, samo da ima neke neutralne boje (crna/siva) po mogućstvu bez raznoraznih ukrasa i visećih/štrčećih detalja.
Kod nas se zove "Boban" ;)
Jel možeš da pojasniš?
Možeš i na PM.
Ja bih nešto lično da pogledam, ne bih uzimao na neviđeno.
 
@nemanja123 bukvalno ukucas na netu boban ranac i izaci ce ti. To je navodno original "bobby" ranac koji je fund-ovan na kickstarteru i kosta daleko vise, a mark ryden je njegova kineska kopija.
 
Swissgear prodaje radnja u žarkovu (ukucaj swissgear u kupujemprodajem) za 25 evra. U njemu sam nosio thinkpad od 3 kile, punjač (cigla) nikona d7100 sa tri objektiva, eksterne hdd-ove i još koješta. Veoma je praktičan za vukljanje i jeftin. Srećno
 
Nazad
Vrh Dno