Šta je novo?

Kako ubiti HDD

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,464
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Samsung S24 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
WD Red 2tb je poceo da drci previse i performanse su katastrofa a u Senteilu health 100%, uzet kod fante, koji je rekao da bi vazila garancija moram da mu **** sektore, i da ga uvijem u peskir i lupam u sto dok radi defragmentaciju, inace ce da ga vrate kao validan...E sada to mi nije uspelo, zna li neko kako to izvesti a da nema fizickih ostecenja ?[emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Procesljaj ga malo sa jakim magnetom.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Jak magnet dok radi...i zavrsio si posao.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ni magnet ni cukanje nije uspleo... Ne znam koliko treba da bude jak magnet da bi uspelo(pokusao iz visokotonca magnet solidne jacine, stavio i krpicu izmedju da ne izgrebe i nista) a Victoria nece na Win 10 kod mn iz nekog razloga..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ако и успеш, може да се деси да га врате због физичких оштећења. Не свиђа ми се та комбинација, ти њему пошаљеш и нека га он треска и лупа а теби нек обезбеди хард.
 
Na kraju je popustio i izbacuje lose pisanje i par bad sektora, ali sada mi se desila situacija da nakon sto sam ga izvadio nece da ucita sistem sa SSDa i izbacuje da ubacim "proper hard drive". Zna li neko razlog?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Da nisi tukao pogresan disk?
:d
 
Da nisi tukao pogresan disk?
:d
Hahhaa moguce [emoji23] Citam po netu da je moguce da iskorosti SSD sekundarni hard kao neki backup, ali nema onih particija od 400-500mb koji sluze za "restore"... I sada mi stoji u kompu i nema reklamacije, dici sistem nanovo muka [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne znam za taj backup, jedino ako ne mislis na particiju koju rezervise prilikom instalacije, ali je meni nikada nije rezervisao na HDD iako su svi bili ukljuceni prilikom instalacije.
Jesli li pokusao u BIOS-u da namestis rucno da se podigne sa ssd?
 
Ne znam za taj backup, jedino ako ne mislis na particiju koju rezervise prilikom instalacije, ali je meni nikada nije rezervisao na HDD iako su svi bili ukljuceni prilikom instalacije.
Jesli li pokusao u BIOS-u da namestis rucno da se podigne sa ssd?
Na to mislim ali je nema u ovom slucaju nigde, takodje izforsiram ssd da se pali prvi i nece dok ne vratim ovaj... Izgleda clean install ne gine [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Zbog ovakvih i propadamo. Hajde sad svi da na neki način uništavamo sve komponente i da reklamiramo i tražimo nove..
 
Zbog ovakvih i propadamo. Hajde sad svi da na neki način uništavamo sve komponente i da reklamiramo i tražimo nove..
Ne bih to nikada ni radio da nije poceo da pravi probleme ni posle pune godine, a covek kaze ako je "zdrav" u softverima za testiranje da ce odbiti reklamaciju i da ga "pokvarim" toliko da je prihvate.. Po tvom misljenju sta je trebalo da koristim ovaj sa tim problemom, ili cak da ga izbacim i dam novac za novi? Kao da sam bas planirao iz dosade da ga menjam pa da jurim ceo dan hardove stare za bekap od 1.5tb... Video sam i po temi da se javljaju ljudi da hoce da pokvare nesto da bi dobili noviju verziju od roditelja ili nekom da pokvare PC sto je druga prica...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne radi se to tako. Uradis Low Level format to jest upis nula na celom disku pa test Victoria alatom. Meni preko 50% diskova tako ozivi i budu 100% funkcionalni, cak i ako su imali lose sektore pre formata.
Sve alate imas na Sergei Strelec live USB. Victoria ima novija verzija i radi na Win10 provereno.
Za boot, imao si 500MB aktivnu particiju na hard disku a sistem na SSD-u, zato ti ne bootuje. To je obicno zato sto ti je hard disk na nultom mestu SATA portova a SSD je 1.
 
Као што сам написао, мени је већи проблем прича у којој ти је тражено да уништиш хард иначе не важи гаранција. Ако си ти сигуран да има проблема, да се чудно чује и да лоше ради (надам се да си покушао нешто на ту тему типа формат и слично) онда то иде на рекламацију. Једино се исправне компоненте уништавају, јесте нељудски потез али има разних очајника који хоће да на тај начин уштеде коју кинту јер су пре тога лоше размишљали.
Мислим, купимо разне компоненте и пар недеља пре истека гаранције кренемо да их уништавамо да би добили нове. Код тебе је прича другачија и нема потребе за било каквим уништавањем, требало је да му однесеш такав какав је па ако врате, напишеш мејл произвођачу који ће да прихвати причу. А нама овде искуство са мађарском везом.
 
EDIT: nisam video poruke djalf i callexx-a jer su bile na sledećoj strani. U principu kažu ono što i ja.

Trebalo je da uradiš više testova i da eliminišeš neke druge stvari, poput lošeg napajanja ili kablova, možda slučajno uključene neke opcije u BIOS-u ili Windows-u itd. Sentinel je više od programa za očitavanje Health-a, ima razne testove, ali ako imaš samo Unregistered verziju, onda si trebao da nađeš neki drugi program za to. Ima i besplatnih, a i svaki prioizvođač nudi nešto za ispitivanje diskova, kako bi poštedeli i sebe i kupca bespotrebnog slanja.

Mnogo brzo si posumnjao na disk, a po tvojim porukama ispada da si malo testirao, to hoću da kažem. Možda tek sad neće da ti uvaže reklamaciju ako analizom diska otkriju da je bio udaran. Al sad, šta je tu je. Javi kako je prošlo.
 
Poslednja izmena:
Pokusao sve pre toga za repair i nije vredelo, inace garancija vazi jos 2+ godine tako da nemam vajde od toga da ga kvarim da bih dobio novi sa opet 3 god... Imam stari black koji i dan danas radi, nakon 12 godina bez problema i sada je kao backup... Plus na sve to cimanje i backup na 3 harda od po 500gb pa cimanje da ga "pokvarim" oduzelo mi je dosta vremena. Samo mi je potrebno da imam HDD koji ce normalno raditi bar u garantnom roku, posle toga nek crkava pasce novi. Slao bih ga i ovako netaknutog, ali kaze fanta da se ne cimam da ga saljem bez da ga "unistim", i eto, sta bi bilo ko od forumasa radio u ovoj situaciji bas me interesuje ako je ovo moje resenje vec "pokvareno".

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
EDIT: nisam video poruke djalf i callexx-a jer su bile na sledećoj strani. U principu kažu ono što i ja.

Trebalo je da uradiš više testova i da eliminišeš neke druge stvari, poput lošeg napajanja ili kablova, možda slučajno uključene neke opcije u BIOS-u ili Windows-u itd. Sentinel je više od programa za očitavanje Health-a, ima razne testove, ali ako imaš samo Unregistered verziju, onda si trebao da nađeš neki drugi program za to. Ima i besplatnih, a i svaki prioizvođač nudi nešto za ispitivanje diskova, kako bi poštedeli i sebe i kupca bespotrebnog slanja.

Mnogo brzo si posumnjao na disk, a po tvojim porukama ispada da si malo testirao, to hoću da kažem. Možda tek sad neće da ti uvaže reklamaciju ako analizom diska otkriju da je bio udaran. Al sad, šta je tu je. Javi kako je prošlo.
I sada je u Senteilu health 100%, samo u HDD scanu izbacuje "spore sektore" sporije od 500ms i otezano radi, kao sto je i do sada , samo za nijansu sporije i dere se kao i pre... Nadam se da ce da prihvati jer nema fizickih ostecenja niti ikakvih tragova, znam da sve ovo zvuci "kvarno" ali sta da se radi, javljam sta je na kraju bilo.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
"Munjobacač" iz običnog upaljača bi trebalo da upokoji jednu ili više komponenti na štampanoj ploči, i to bez tragova. Bi trebalo, ali nije garantovano.. nisam lično probao, samo ideja.


5633cff2392a43a7fceff85b6b1a5960.jpg
 
Ne bi trebalo ali ako nesto pocrni, nema nista od toga. Sto ne probas sa upisom nula ceo hard disk pa test? Ako posle ima te spore od 500ms, to je RMA 100% dobijas zamenu.
 
Ne bi trebalo ali ako nesto pocrni, nema nista od toga. Sto ne probas sa upisom nula ceo hard disk pa test? Ako posle ima te spore od 500ms, to je RMA 100% dobijas zamenu.
Vec sam poslao sa tim od 500ms, ima ih dosta, bilo mi zao da ga "lupakam" vise.. I ja msm da bi trebalo da prihvate.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
^^ Gluposti :) Nema potrebe za kupusom ni akumulatorima, obični piezo upaljač i njegovih 600-800 volti pouzdano ubija čipove u potrošačkoj elektronici. I to bez tragova, čip je onesposobljen ali ne i nagoreo ili slično. Nisam lično radio ali jesam video druge...

Uostalom nebitno, hdd je otputovao.
 
Ovo što sam ja video nisu bili u pitanju hdd (ne mogu o detaljima). Radili su sa isključenim komponentama i "gadjali" su direktno kontakte na mikrokontrolerima, pa bih rekao nema razloga da ne uspe i sa hdd.
Kad bude vremena testiram na starim pata diskovima, i mene zanima..
 
Nazad
Vrh Dno