Šta je novo?

Koliko vas je imalo SIM Card error ili slicnu gresku?

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,724
Poena
1,365
Dakle greske koje ukazuju da SIM Card ne radi - uglavnom sve radi posle restarta.
Vidim nekoliko se javilo ljudi u MTS temi (i za MTS imam 5+ ljudi koje poznajem da je pocelo da im se desava to u zadnjih manje od mesec dana), ali da vidimo da li je samo kod njih.

Operatera i simptome naveditekoliko dugo i da li radi zamena kartice, ako ste probali.
 
Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu. Dobar ti potpis :D
 
Nije do toga SIM card error, ne dira mi telefon ta roba :D
 
Da se opet javim. I na moju veliku žalost sim 1 danas dvaput neregistrovan. Posle restarta sve ok. Ništa nisam pokušao dodatno, a više ne znam ni da li je do telefona, kartice, mreže...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mts mreza, 2x se desilo za poslednjih 30 dana.
 
Isto mts mreza, po nekoliko puta na dan sam imao gubitak mreze. Izvadio karticu kad mi je dopizdelo prebrisao malo i sad je ok
 
Znači alfa piše mts-u da se ljudi žale na gubitak mreže :D

Živo me interesuje da li možda popravljaju signale, pa dolazi do toga ili je nešto drugo.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sumnjam da je do signala, jer to su uvek druge greske (No network available, ili slicno), a ne SIM Card greske.
Ako je masovno nesto, sredice ga nekako. Nazalost ako jeste do kartica, onda ce svako morati da zameni :D
 
Ja sam nedavno menjao karticu, jer mi stara malčice bila oštećena. Kako izadjem iz kuće tako se jedna kartica ugasi. Nemam pojma zašto

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Malopre posaljem sms i nestane mreza.. haos.
 
Mreza ili kartica?
Ovde mislin samo ako je kartica problen, ne mreza
 
nova kartica 4G nazalost em net katastrofa i puca a pise brzina 10, poziv isto puca nedostupna a ima signal,
 
Danas network problem sa MTS karticom sve to restarta. Moja kartica, do sada nisam imao problem.
Rucnim trazenjem mreze (inace podesen na MTS), nadje sve tri, ali ne moze ni na jednu da se poveze, kaze "try again later".
I nemam uopste prikaz da imam dve kartice druge sem u Mobile Networks->Search networks.
 
Danas network problem sa MTS karticom sve to restarta. Moja kartica, do sada nisam imao problem.
Rucnim trazenjem mreze (inace podesen na MTS), nadje sve tri, ali ne moze ni na jednu da se poveze, kaze "try again later".
I nemam uopste prikaz da imam dve kartice druge sem u Mobile Networks->Search networks.

ti samo danas moja zena stalno
 
Ali signala ima, drugi telefon radi, zove, razgovara..

Rafiki, sta radite? :D
 
Sad nešto razmišljam i padoše mi na pamet podešavanja mreže za koja su nam stizala obavestenja... Da nije možda do toga?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja ih sigurno nisam pokupio, a to bi samo Data saobracaj poremetilo valjda.
 
Takođe imam problem sa mts karticom
"Sim kartica nije registrovana"
Nakon restarta sve radi kako treba
Otprilike 2-3 puta mesečno
 
Ja imam problem zadnjih par meseci (mts),nekada prijavi "Sim Card not detected" , a nekada prosto imam signal ali sam nedostupan.Menjao sam jednom karticu,softwer na telefonu,bateriju...Sada kada vidim da mnogi imaju takav problem se nadam da je ipak do mts-a
 
Mojoj ženi se LG G3 restartuje nekoliko puta dnevno posle poruke o grešci da sim kartica nije prisutna. Uzela je pre par meseci 4G karticu. Ima li neki zaključak, tj rešenje.
 
Osim da se desava random, nista drugo nisam pohvatao kao slicnost :D

Zamenio sam svoju MTS karticu, obe su crvene (KT, nema 4G), za sada nisam nijednom primetio problem da se ponovio, ali tek je desetak dana proslo.
 
Ja imam problem zadnjih par meseci (mts),nekada prijavi "Sim Card not detected" , a nekada prosto imam signal ali sam nedostupan.Menjao sam jednom karticu,softwer na telefonu,bateriju...Sada kada vidim da mnogi imaju takav problem se nadam da je ipak do mts-a
Kod mene počelo pre dve nedelje otprilike.

Piše ima signal mobilne mreže ali nema internet konekciju. Kad se to desi bez obzira što kao imam signal mobilne mreže nedostupan sam za pozive a ako pokušam nekoga nazvati izbacuje odmah.
Zanimljivo je i da ako me neko nazove i kod njega odmah izbacuje (i ne dobija poruku od mts automata da birani broj nije dostupan i slično) a mreža meni kasnije ne šalje sms o propuštenom pozivu.

Dešava se i na 3g i 4g, a stvari se uvek reše tako što odem u podešavanja i izaberem drugu vrstu mreže. Ili to ili restart telefona.
Raspali mts...
 
Mojoj ženi se dešavalo sa Telenor karticom, da nasumično prijavi Sim card not detected, ili da iako ima signal nije dostupna i posle restarta proradi.
Zamenili su joj karticu i od tada nema problema.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Evo danas posle dosta mnogo vremena izbacio grešku da nema ubačene kartice (sim 2). Dok je na sim 1 sasvim normalno funkcionisao. Sad možda je i do uređaja, jer se to dogodilo posle jednog skoka i nezgodnog doskoka [emoji51]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
citajuci ovu temu, dolazim do zakljucka da sam pogresio sto sam nabedio sina da je pokvario telefon...sa svojom mts prepaid katicom.
 
^MTS?
 
Dok sam koristio MTS dešavao se SIM Card error par puta dnevno, restart uređaja "reši" privremeno. Nikad na Telenor ili Vip u istom uređaju.
 
Kod mene nijednom nije bio sim card error, u suštini nebitno, svi ostali simptomi su isti. Jedno vreme se dešavalo jednom u dva, tri dana pa je skoro skroz prestalo.


Kod mene počelo pre dve nedelje otprilike.

Piše ima signal mobilne mreže ali nema internet konekciju. Kad se to desi bez obzira što kao imam signal mobilne mreže nedostupan sam za pozive a ako pokušam nekoga nazvati izbacuje odmah.
Zanimljivo je i da ako me neko nazove i kod njega odmah izbacuje (i ne dobija poruku od mts automata da birani broj nije dostupan i slično) a mreža meni kasnije ne šalje sms o propuštenom pozivu.

Dešava se i na 3g i 4g, a stvari se uvek reše tako što odem u podešavanja i izaberem drugu vrstu mreže. Ili to ili restart telefona.
Raspali mts...

Ili kao što neko reče "SA NAMA BI ANA KARENJINA I DANAS BILA ŽIVA"
41127f7410dd3cd08c1493db8b55ff8c.jpg
 
Nazad
Vrh Dno