Šta je novo?

Koliko vas je imalo SIM Card error ili slicnu gresku?

Kod mene nece moci da je do mreze, jer imam dve MTS kartice, 3G, jedna radi jedna ne, pa rade obe posle reseta ;)
 
Meni se redovno desava da nestane mreza kao i da bude no sim ali se resi posle vadjenja kartice ili ukljucivanja AP moda, u pitanju je iPhone Xs, mts... devojci je pre neki dan kartica prestala da daje znake zivota i morala je da menja, isto iPhone Xs, isto mts... a ista stvar joj se desila na telenoru na sluzbenom samo je iPhone SE u pitanju...

mts je imao problem sa losim fabrickim podesavanjima za mrezu u iosu, pricali smo o tome, ali je to reseno jednim od update-a na pocetku ali ocigledno je jos tu problema...
 
Poslednja izmena:
Ovo što se najnovije dešava na mts da nestane mreža ili potencijalno bude samo 2g je jer treba uskoro VoLTE da puste, pa zato iskače, tako mi je rečeno nedavno

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@alfaunits Kao što sam jutros napisao ispostavilo se da ovaj put jeste bilo do mreže to jest konkretne bazne stanice, a ne do sim kartice.
Nisam rekao suprotno, dodao samo da kod mene je provereno do kartica :( U drugoj varijanti ne bi bio siguran nikako, jer i da je 4G MTS kartica nije isto. Ovako, obe 3G, promenjeni slotovi, isto se desi sa istom karticom :)
 
Ceo dan i juče ovakva situacija kod mene kući... Odličan signal GSM ali telefon ili piše da ima signal al nikako ne prolazi ni SMS ni poziv, šanse nema, ili piše da uopšte nema signal.

Nije do kartice, nije do telefona. A kad je na LTE signalu prolazi sve (i internet i SMS). Zanimljivo da poziv koji počne na 3G mreži bez problema pređe na 2G i ne pukne, ali da iniciram poziv na 2G nema šanse.

Vip je u pitanju.
Screenshot_20190327-184308_Network_Signal_Guru.png

Preusmerio sam sve pozive na globaltel app, pa se javljam preko VoIP-a.
 
-90dBm GSM?
 
Zavisi od mikro lokacije, indoor mi je od -75 do -95 signal GSM na Vipu, Telenor je oko -65 do -90 zavisno od lokacije. mts je potpuni raspad, retko gde je iznad -90, cesto i -105dBm. Naravno pricam vezano za GSM. Ovo na Vipu danas i juče nije problem do jačine signala već do toga što bazna ima neku "traumu", pa baš zeza. 4G sve vreme radi dobro. Evo na istoj lokaciji 4G signal radi i telefon je uredno povezan na mrežu. Samo kad dođe poziv, ili ostane na LTE-u ili se prebaci na GSM (uspe poziv - ali svaki 7-8.) ili skroz ispadne iz mreže.
Screenshot_20190327-212456_Network_Signal_Guru.png
Kad uspe da se prebaci na 3G, uspe svaki poziv, i nakon toga ne pukne kad sa 3G padne na 2G mrežu. Kad je u 2G only modu, ne radi ni EDGE ni pozivi ni SMS. Baš baš čudno. Sve vreme signal na standardnom nivou.
 
Nazad
Vrh Dno