Šta je novo?

Crni ekran Gigabyte ploca

stale96

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2014
Poruke
170
Poena
69
Poz, pre 2 dana pre nego sto sam posao u goste ostao je komp ukljucen, radio je sve normalno. Kako je bio posle mog odlaska bio ukljucen par sati sestra je htela da ga iskljuci, pri pomeranju misa kako ona kaze strelica se nije pojavila pa je iskljucen direktno na power dugme. Sinoc kada sam dosao hteo sam da ga ukljucim, medjutim sem Gigabyte logo-a i to na nekih 2-3 sekunde nisam dobijao nikakvu sliku na ekranu, znaci samo kratki Gigabyte logo i odma crni ekran. Mislio sam da nije nista strasno ali se problem nastavio. Ja sam restartovao komp vise puta i nista se nije menjalo. Izvadio sam graficku iz njega nvidia 210 je u pitanju probao na instegrisanoj i od tada sam prestao da dobijam i logo sliku samo crni ekran. Odlucio sam da sve lepo procistim, skinuo i izduvao ventilator sa procesora i napajanja, skinuo prasinu, zamenio termo pastu, vadio bateriju za reset biosa, cak sam i preko jumpera radio clr_cmos. Nakon svega toga i na integrisanoj i na nvidia grafickoj karti ne dobijam nikakvu sliku, stvarno me je ovo iznerviralo, jer komp koristim generalno samo za filmove i muziku i non stop mi je potreban. Zanima me da li neko ima neko resenje sta bih trebao da probam da uradim ili slicno, sumnjam da je neklsto hardverski ali nemam predstavu sta??? Vadio sam i hard disk iz napona i ploce da vidim da li bih dobiononu ppruku da nema boot device ali ni to nije urodilo plodom. Kada bi neko znao mozda sta trebam da uradim bio bih mu veoma zahvalan.
Inace ploca je Gigabyte GA-H61M-S2
Graficka je nvidia 210
Procesor je neki Intel 2 jezgra ne znam tacnu oznaku. Bilo bi mi jako korisno kada bi neko mogao da predlozi nesto sto bi mi pomoglo. Unapred zahvalan svima.
 
Memorija?

Izvadi štapove iste, produvaj slotove, malo prebriši kontakte stikova memorija, izvadi ponovo cmos bateriju, pritisni nekoliko puta power dugme, vrati cmos bateriju, vrati štapove memorije (ako ih imaš više) i pokreni komp.
Ovo gore pre paljenja kompa naravno radiš dok je kabl napajanja izvađen iz samog napajanja.
 
Nazad
Vrh Dno