Šta je novo?

opravka matične ploče za laptop

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,930
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav, zanima me da li neko radi servis matičnih ploča za laptop-e?
 
Imas korisnika na forumu "Cika Pera", koji se bavi popravkom i desktop i laptop ploca, samo znaj da je i cena jaka za laptopove.

Takodje znam jednog momka u Loznici sto takodje sredjuje laptopove i ploce u njima, ALI nemoze da popravi sve kvarove, pogotovu ako je crkao sam cipset.
 
Sa danasnjim cenama laptopova to se vise ne isplati. Bolje zameniti komplet plocu ili laptop u delove i nabavka drugog. Jedino ako je neki gejmerski koji kosta 500+ evra polovan.
 
rekao bih da je problem u napajanju pošto laptop gasi punjač
 
Moze li malo detaljnije objasnjenje sta se tacno desava. Da li laptop moze uopste da se upali, na bateriji, na punjacu bez baterije... Malo vise podataka ako nije problem.
 
ovako, imam 2 ploče, jedna je sa i5 i 720m a druga je sa i3

prva ploča kada je na bateriji se ne pali a gasi punjač, čim se punjač priključi na laptop ona dioda na džeku se odmah ugasi i da bi punjač proradio nephodno je izvući ga iz struje i ponovo utaći (kapiram da je ploča negde u kratkom spoju i da punjač reaguje na to i zato se gasi)
druga ploča ima drugačije i simptome, kada je na bateriji kad pritisnem da se upali, dioda iza tastera zasvetli ali se ništa ne dešava, ne vrti se ni ventilator u laptopu, ništa, i nakon nekih 10-15 sekundi se ugasi, kada ga prikačim na punjač sa baterijom se opet isto dešava, a kada izvadim bateriju i prikačim ga na punjač, laptop se sam upali ali opet isto, samo dioda iza tastera za paljenje i opet se ugasi nakon nekih 10-15 sekundi, ali ono što je "zanimljivo" je da se iz dela gde je CPU se čuje kao blago pištanje zavojnica (coil whine)
 
Po ovome sto si napisao prva ploca je 99% negde u kratkom spoju. Generalno bi cak i sam mogao da probas da ujuris komponentu koja je u kratkom spoju, ako si vican sa unimerom.
Druga ploca je mislim komplikovaniji slucaj. Interesantno je to sto pali led, a ne vrti ventilator. *mjau**mjau**mjau*, moze da bude svasta- od neceg u naponskoj sekciji do cipseta.
I nisam bio od neke preterane pomoci, zar ne? :trust:
 
:) nisi mi rekao ništa što ne znam :)

mogao bih da isproveravam ali sam uglavnom slab sa vremenom pa zato tražim nekog majstora :)

Našao sam nekog ovde u SM ali već je nedelju dana kod njega a on se ne javlja :)
 
Nazad
Vrh Dno