Šta je novo?

Amstrad CPC 6128 dorade

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,745
Poena
695
Moj glavni CPC 6128 sistem je prilično utegnut (SCART kabl, zasebno napajanje koje pokriva CPC i eksterni drajv sa Gotek-om), ali je ostalo nekoliko stvari koje već duže vremna hoću da uradim.

Prva stavr na tapetu je da se u Gotek ugradi rotaciono dugme i zvučnik:

gotek.JPG

što je prošlo veoma lepo i sada je rad sa drajvom pesma:

 
Poslednja izmena:
Sledeća stvar, odavno sam hteo da stavim reset taster. Našao sam gde treba da se spoji, zalemio žice i zaštitio:

cpcr1.JPG cpcr2.JPG

Za sam taster, ideja mi je bila da izbušim rupu između ON/OFF tastera i potenciometra i tu stavim jedan kakav obično ide na C64 kertridže. Otvorio sam kutiju sa delovima i video da tih tastera više nemam, ali sam našao jedan kakav ide u džojstike i miševe, malo probao i video da se njegove nožice jako dobro zaglave za rebra na kućištu CPC-a. Ergo - reset taster bez bušenja kućišta:

cpcr3.JPG

Poslednja stvar koju sam hteo da konačno lepo rešim je napajanje za SCART kabl, te sam prilepio kućište za AAA bateriju na SCART konektor i prilično sam zdovoljan kako je ispalo (iako je malo budž):

scart1.JPG scart2.JPG

Sad bar više ne moram da otvaram kućište SCART-a kada se baterija isprazni :)
 
Ceo sistem sada izgleda ovako:

Comp0083e.JPG
 
Sta reci sem lepo za pozeleti imati.
Eeeeeeee, a sad pitanja.
Rotaciono dugme pretpostavljam da menja tastere prev next?
U vezi goteka i koriscenja s retro racunarima tu su bitne revizije samog uredjaja ili mogu i najnovije revizije da se flesuju za upotrebu sa retro racunarima cpc,amiga,atari...?
Napajanje za scart zar nije bilo nacina da se koristi neki napon iz CPC-a?
Jos jednom odlican sistem(konfiguracija) za cpc masinu.
 
Sta reci sem lepo za pozeleti imati.
Potrudio sam se oko njega, ali je sve DIY, te nije problem da se odradi. Ako treba pomoć oko bilo čega, tu sam...
Eeeeeeee, a sad pitanja.
Rotaciono dugme pretpostavljam da menja tastere prev next?
Da, dodato je još pre nekog vremena u FlashFloppy. Detaljan opis svih modifikacija koje se mogu dodati na Goteka imaš ovde:
https://github.com/keirf/FlashFloppy/wiki/Hardware-Mods
U vezi goteka i koriscenja s retro racunarima tu su bitne revizije samog uredjaja ili mogu i najnovije revizije da se flesuju za upotrebu sa retro racunarima cpc,amiga,atari...?
Koliko znam, 1.44MB Gotek je ono što sigurno radi. Ja obično uzimam odavde (jedan je od najjeftinijih, besplatno je slanje, a često ima i popust, pa ima smisla sačekati):
https://www.aliexpress.com/item/Fre...USB-SSD-FLOPPY-DRIVE-EMULATOR/1710069272.html
Gotek + FlashFloppy radi perfektno sa gomilom mašina:
https://github.com/keirf/FlashFloppy/wiki
Ono što definitivno hoću da probam je da ga povežem na TIM 011, interesuje me da li će raditi...
Napajanje za scart zar nije bilo nacina da se koristi neki napon iz CPC-a?
Razmišljao sam i o tome, ali mi je ponestalo žica u kablu kojeg sam imao. SCART povezivanje traži dosta žica, naročito ako se šalje i stereo zvuk, što sam takođe uradio, pa je napajanje moralo da "izvisi". Mada, ovo sa baterijom mi je OK, uvek imam tih malih punjivih na raspolaganju.
 
Nazad
Vrh Dno