Šta je novo?

Monitor i graficka problema

NeLePFC

Poštovan
Učlanjen(a)
17.05.2016
Poruke
200
Poena
70
Cao drugari. Pre nekoliko dana kupio sam nov racunar i novi monitor 4k Samsung. Povezani su display port kablom. Svako malo se desava da monitor povremeno "trepne" izgubi sliku,znaci kao da se ugasi i posle sekunde se vrati u normalu. Sta tu moze biti problem ima li neko predstavu? Graficka je : Gigabyte nVidia GeForce GTX 1050Ti 4GB DDR5 128bit - GV-N1050TOC-4GL ... Znaci sve je novo iz radnje i uzasno me iritira ova situacija. Prosto ne mogu da verujem da je nesto neispravno,proveravao sam sve drajvere,uredno su instalirani,sva moguca podesavanja sam gledao. Da li je neko imao mozda slican problem i kako ga resiti? Jedino sto mi pada na pamet jos je da probam HDMI kablom da povezem,ali ga trenutno nemam,pa cu videti da iskopam neki,mada cisto sumnjam da je do kabla,posto imam 2 nova display port kabla i na oba se desava isti problem.
 
Poslednja izmena:
Slican problem imao kada sam uzeo monitor (2k 144hz). Iskoristio stari kabl koji sam dobio uz dell monitor i konstantno sam imao treptaje i pomeraje dela slike.
Promenio kabl na onaj koji sam dobio uz novi monitor i radi savrseno.

Pretpostavljam da je u pitanju 4k 60hz i tehnicki, displayport bi to trebao da podrzi, ali nisu svi kablovi isti iako su oznaceni kao ista verzija. Idealno probaj taj koji si dobio uz monitor.
 
Ljudi naravno da sam probao sa originalnim samsungovim kablom koji je izvanrednog kvaliteta,a monitor je premium serije,izuzetno skupo placen. Imam cak dva takva kabla jer je i burazer uzeo jedan pa sam prisvojio i taj,ali na oba se isto desava. Monitor je na starom kucistu radio bez problema,ovde mu nesto ocigledno smeta.
 
Probaj sledeće pa vidi blinka li i dalje:

Control Panel > NVIDIA Control Panel > Adjust desktop color settings > Change "Content type reported to the display" from "Auto-Select" to "Desktop Programs"

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Meni je tako prekidao HDMI kabl i na kraj poceo da se topi, los kvalitet, nadji bolji kabl.
To je bas los kvalitet ako je poceo da se topi zbog 5V, ali moze da se desi i potpuno neocekivana stvar...

https://www.theverge.com/2016/5/18/11705038/cablevision-coax-destroyed-tv-nearly-killed-me

HDMIcable.0.jpg
 
Nazad
Vrh Dno