Šta je novo?

Kako najlakše uklopiti subwoofer?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,904
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Imam par aktivnih zvučnika koji su zakačeni direktno na TV, htio bih dodati subwoofer pa me zanima kako je to najbolje uraditi? Nejasno mi je uopšte kako to izvesti sem na sledeći način: Imam Technics SA-AX530 receiver, na njega zakačim neki aktivni subwoofer, upalim receiver, preko njega da radi subwoofer a aktivni da ostanu da rade kao i do sada, preko TV-a, je li to moguće uopšte? :)
 
Tesko ces to uklopiti jer ces imati kasnjenje u zvuku izmedju zvucnika i suba par milisekundi koje ce ti itekako smetati

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Imam par aktivnih zvučnika koji su zakačeni direktno na TV, htio bih dodati subwoofer pa me zanima kako je to najbolje uraditi? Nejasno mi je uopšte kako to izvesti sem na sledeći način: Imam Technics SA-AX530 receiver, na njega zakačim neki aktivni subwoofer, upalim receiver, preko njega da radi subwoofer a aktivni da ostanu da rade kao i do sada, preko TV-a, je li to moguće uopšte? :)
Prvo treba nekako da povežeš TV sa risiverom.
Drugo imaš problem sa regulacijom jačine zvuka preko aktivnih zvučnika i risivera, svako pojačanje ili smanjenje moraš da radiš na dva mesta i nikada ti neće biti usklađene jačine sa suba i aktivnih zvičnika.
Po meni - nije dobra kombinacija.
 
Kupi sound bar.. Ja imam LG fantazija zvuk

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Prvo treba nekako da povežeš TV sa risiverom.
Drugo imaš problem sa regulacijom jačine zvuka preko aktivnih zvučnika i risivera, svako pojačanje ili smanjenje moraš da radiš na dva mesta i nikada ti neće biti usklađene jačine sa suba i aktivnih zvičnika.
Po meni - nije dobra kombinacija.
To što će biti neusklađeni mi nije toliko bitno, imao sam i prije situaciju gdje sam subwoofer zakačio direktno na TV (tad nisam imao externe zvučnike), pojačan konstantno na 30% mi je bilo skroz dovoljno u svim situacijama. Nego me ovo zanima, kako risiver da povežem sa TV-om, predpostavljam banana - dva cinca kablom?
 
... Nego me ovo zanima, kako risiver da povežem sa TV-om, predpostavljam banana - dva cinca kablom?
Koje sve audio izlaze imaš iz TV-a?
Kako si povezao aktivne zvučnike sa TV-om?
Koji risiver imaš - odnosno kakve audio ulaze ima?
 
Poslednja izmena:
Role..samo.soundbar..to sve sto pokusavas je kur.eva rabota

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Kakav soundbar, ja imam već vrhunski zvuk ali mi fale niski tonovi...

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
TV ima 1 digital audio output i 1 Side/Hybrid with Headphone and Subwoofer Out, ovaj hibridni sam iskoristio za aktivne zvučnike B&O Beolab 8000 i spojio ih ovim kablom: https://soundsheavenly.com/line-in-...-one-cable-for-two-speakers.html#/2-length-1m
Što se tiče risivera u pitanju je Technics SA-AX530, od ulaza: RCA, RCA x 2, RCA x 3, RCA x 6, phone stereo 6.3 mm
Ako ipak nemaš problema sa različitim nivoima signala na aktivnim zvučnicima i risiveru, onda ti treba jedan digitalni (pretpostavljam da je optički) kabl + jedan običan DAC od 1000-1200 din. koji ima optički i koaksijalni ulaz i stereo činč izlaz + interkonekt 2xčinč na 2xčinč za povezivanje sa risiverom i naravno koaksijalni kabl (činč na činč) za vezu risivera i aktivnog suba.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno