Šta je novo?

Budzetski bookshelf zvucnici

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
658
Poena
320
Drustvo ponovio sam se sa yamaha rx-v371. Budzetska varijanta ali zavrsice posao. Filmovi, TV i povremeno muzika ce mu biti primarna namena. Sta biste predlozili od zvucnika za ovo?

- soba je oko 16m2
- zvucnici bi stajali na TV polici sirokoj 2m i u nekom trenutku bih ih kacio na zid verovatno.
- za pocetak bih krenuo sa 2.1 (imam Heco vogue aktivni sub) pa bih dodao u nekom momentu i centralni. Surround sumnjam da cu da ubacujem. Ne razvlace mi se kablovi po sobi :)

Oko sam bacio na q acoustic 3020, tako da mi je to neki budzet (200-250eur).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sam si sebi odgovorio, razmišljao sam o Q Acoustics 3020 i hteo sam jedan dan da banem da ih uzmem i ne bih pogrešio da nisam video Q 3020i i da ih trebaju dobiti u poznatoj prodavnici na p. 3020i imaju nešto veći kabinet za 25% pa se i malo drugačije čuju, bas sekcija je prepoznatljivija. Slušao sam 3020 i oduševio se kako zvuče, u međuvremenu sam keš potrošio na neke druge stvari i sad razmišljam kako i šta za 3020i, ili kod nas ili neko da mi donese iz nemačke jer su tamo jeftiniji mada ko zna možda se i ovde očepim za tu razliku u ceni.

Mislim da su jako dobra kupovina u tom rangu.

“Many other speaker manufacturers would charge a lot more money for these,” said an effusive Reichert. “If they made the speaker in their own facilities it would actually cost a lot more because of the way that ours are designed in the UK and Germany and then manufactured in China. We are using modern technology not just in the design of the speaker but in the way that it’s produced. Q Acoustics benefit from a high quality design facility in Essen. We have access to a whopping great anechoic chamber. Next door to that is a room where all the laser spectrometry is done, next to that is another dedicated to measuring cabinet resonance and so on.”

izvor: Q Acoustics 3020 review

Još jedna recenzija o Q acoustics

Audioholics forum

Generalno kutije imaju dobre ocene na različitim mestima po netu. Još jedan od razloga zašto sam ih zaobišao je finiš u "white lacquer" i "Gloss Black" boji koji košta oko 50+ eur kod nas, a inače bih uzeo samo i po svaku cenu white lacquer jer se uklapa u različite tipove prostora i jedino mi se u ovom finišu sviđaju kutije.

Sa druge strane do 200 eur ne znam šta da preporučim.

Ustvari sad vidim da 3020i kod nas i u De isto košta (300eur) tako da je svejedno.
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi koliko koštaju kod nas, problem sa našim kupcima je što se natežu za novac za ovakve uređaje dok na zapadu razlika od 200-300+ evra je smešna.

Nisam ih slušao, pretpostavljam da su odlični, za manje para mogu, 2.1 Klipsch promedia umesto ovih bose ili mogu i Dali Zensor 3. Mislim šta god da se uzme od proverenih modela po netu, nema greške a isto tako treba ići po prodavnicama i poslušati šta sve imaju u ponudi, jer bi trebalo da kupovina ovih uređaja služi na duže staze.
 
Setio sam se i jbl studio 230.
 
Da se nadovežem. Bio sam u plejeru danas nekih sat - sat i po, poslušao 3020i muziku koju sam poneo na usb, i nešto mi je zvučalo tu i tamo okej, prosto nisam bio iznenađen, i kad sam taman mislio da sam završio da ne smaram ljude tamo, padne mi na pamet da prikače wharfedale diamond 11.1. Kada su prikačili 11.1 na neki maranc, pri tom ništa nije dirano od podešavanja i pustili pesmu koju sam prethodno slušao, posle par sekundi smo se prodavci (njih dvojica) i ja pogledali u fazonu jel moguće da se čuje tako drastična razlika. 3020i je u odnosu na 11.1 zvučao muljavo, utišano, neprecizno (bas sekcija). Tako da bih se zeznuo u svakom slučaju kada bih na slepo uzeo 3020i. Diamondi su sve vreme bolje svirali i zvučna slika je bila potpunija. Neverovatna razlika za 50 eura razlike u ceni (11.1 je skuplji). Tako da promena mišljenja, dok ne čujem ostale bookshelf kutije u nekom cenovnom rangu do 400 eur, 11.1 je ostavio jako pozitivan utisak.
 
Poslednja izmena:
Ja se kanim da odem do plejera konacno.. sto se ovog poredjenja koje si napravio tice, ako tako krenem ko zna gde cu stici :) nadam se sa cu se zadovoljiti sa skromnim 3020 (Bez i) + u nekom momentu 3090c :) ta kombinacija je ispod 400eur trenutno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Srećno bilo u poseti. Poslušaj što više možeš, da bi znao i za ubuduće kako i šta.
 
Nazad
Vrh Dno