»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 14 od ukupno 14

Tema: Test: AMD Radeon RX 590 (Video)

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        48.078

Od predstavljanja prvih AMD Radeon grafičkih karti na bazi Polaris tehnologije prošlo je skoro dve i po godine i u pitanju je prilično zrela tehnologija. AMD svoju "mainstream" klasu grafičkih akceleratora neprestano poboljšava i osavremenjuje kroz različite evolutivne pomake. Ako se samo malo bolje prisetimo, počtekom leta 2016. godine predstavljen je Polaris 10 i na njemu bazirane Radeon RX 480 grafičke karte. Skoro godinu dana kasnije izlazi Polaris 20 i odgovarajući Radeon RX 580 modeli. Konačno, nakon pauze od godinu i po, stiže Polaris 30 u vidu Radeon RX 590 grafičke karte koju ćemo vam danas predstaviti.

Ovaj ciklus "osvežavanja" možda je i jedan od boljih primera koliko je PC industrija usporila tempo i da zapravo pravih noviteta na ovom delu tržišta dobijamo "na kašićicu". Sve se svodi na osvežavanje modela, dodatak nekih funkcija i unapređenja softverske komponente u vidu pripadajućih drajvera. Suštinski je u pitanju onaj isti bazni proizvod na malo doteran i ulepšan način.

Da ne bude zabune, u pitanju je redovni ciklus osvežavanja proizvoda zajedno sa marketinškim ritualom koji se izvodi ne bi li se dočarala slika kod korisnika kako se nešto dešava na ovom delu gejming tržišta. Međutim, značajnih promena i nekih ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Armando
        Guest
        Koje smece, 2kg svega, a gtx 1060 bolje od nje, zali boze para.

Sasa
        Guest
        GTX 1060 6gb nije bolja od nje vec su jednake, najmanje.

Member Avatar korisnika fingon82
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        6.103
      5. Moja mašina
        • CPU: i7 3770k
        • HDD: SSD+HDD+HDD
        • Case: CM Trooper
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: CM QuickFire XT Brown, Logitech G9x
      6. 15% je brza 590 od 1060 6gb.

Sibirski berberin u procesu likvidacije
        Guest
        Ako mi je pronadjes za 250e kod nas, odmah kupujem.

markosi
        Guest
        15% brza u nekim igrama, dok je negde 1060 bolja i to sa 40% manjom potrosnjom. Pitanje je i koliko se koja OC-uje i kakvi su rezultati.

Sasa
        Guest
        @markosi, razlika izmedju ove dve karte ide u korist RX590, i ako neko zeli kupiti jednu od ove dve svakako je bolje ici na AMD. Takvo je stanje zasad. I nije u pitanju cinjenica da je RX590 bolja u nekim igrama, vec u vecini. Cak je i jeftinija u odnosu na 1060 6gb u nasim radnjama. Jedina prednost 1060 6gb je potrosnja. Pomenucu i temperature. Ali, RX590 ima sasvim dobro hladjenje. Nisu to vise one stare AMD furune koje je svako zaobilazio. Dosta sa fanboy ispadima. Tebi je samo tesko da prihvatis da se sa ovim prepakovanim AMD-om presla Nvidija 1060 6gb po pitanju performansi. Verujem da je svima muka od politike jedne i druge firme po nekim pitanjima, ali to ovde nije tema.
        Evo ti i link da bi potvrdio: https://www.youtube.com/watch?v=3gmEtkJGZnk

markosi
        Guest
        Kako ubodes odmah nekog AMD fanboy-a cim spomenes bolje. 1060 trosi manje i manje se greje, cinjenica. Kazem, u nekim igrama 590 je bolja, u nekim je 1060 i to 6gb bolja sto je nedopustivo za "novu" kartu od 8gb pa makar i prepakovanu (pogledaj video koji si sam postavio). Kolika ce biti razlika kada nvidia izbaci 1060 sa +200-300 gpu i mem? Nisam fanboy ni jedne marke, bio bih kada bi rekao da amd ne moze vec 20god da napravi kartu da valja , ali je nedopustivo da se prepakivanje (verovatno posledica ostatka od mining groznice) opravdava fiktivnom potraznjom. 580 i 1060 su sasvim dovoljne, kome se koja svidja. 590 niti je bolja niti vredi vise od 1060, ako vredi manje onda je ok, ko ima 580 ne treba ni da razmislja o zameni. A ova prepakivanja (samo ocuju kartu) na stetu kupaca samo ide u prilog proizvodjacima gde se fanboy-i prepucavaju.

Member Avatar korisnika fingon82
        Na forumu od
        May 2009
        Poruka
        6.103
      12. Moja mašina
        • CPU: i7 3770k
        • HDD: SSD+HDD+HDD
        • Case: CM Trooper
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: CM QuickFire XT Brown, Logitech G9x
      13. Citat Citiram korisnika: markosi Pogledaj poruku
        15% brza u nekim igrama, dok je negde 1060 bolja i to sa 40% manjom potrosnjom. Pitanje je i koliko se koja OC-uje i kakvi su rezultati.
        u PROSEKU je 590 brza 15%.

Sasa
        Guest
        @markosi
        1. Napisao si: “1060 trosi manje I manje se greje.” To sam naveo u prethodnom postu.
        2. Ovo nije nova, vec prepakovana (overklokovana) karta, odnosno onakva "kakva je trebalo da bude od samog pocetka".
        3. Nije u nekim igrama jedna bolja u odnosu na drugu, vec je RX590 u sadasnjem stanju bolja graficka karta u VECINI igara.
        4. Kolika ce razlika biti kada Nvidia izbaci 1060 sa +200-300 gpu i mem. videcemo. Ali, ovde se ne pise o tome, vec komparaciji izmedju trenutno dostupnih modela na trzistu (1060 6gb vs RX590). Razdvoj te stvari, pa onda pisi.
        5. Slozicu se da su 580 i 1060 sasvim dovoljne (a nisam tvrdio drugacije) za one koji ih imaju i svakako ne bi trebalo da razmisljaju o RX590. Dalje, napisao si: “590 niti je bolja, niti vredi vise od 1060”. Opet insistiras na netacnom. SHVATI i prihvati, da je RX590, trenutno, bolja graficka karta od 1060 6gb, dok je cena niza. Bolji odnos ulozenog i dobijenog iliti niza cena i bolje performance u odnosu na 1060 6gb.
        6. Napisao sam da je politika AMD-a losa prema potrosacima. O politici Nvidie da ne pisem. To me jedino interesuje – ne sluzbujem niti jednoj kompaniji.
        7. Ne, nisi fanboy, vec prikriveni fanboy. Da si samo fanboy, verujem da te niko relevantan ne bi uzeo za ozbiljno. Ali, prikriveni fanboy je daleko virulentnija sorta.

Sasa
        Guest
        8. A, nisi ti nikoga ubo, ne zavaravaj se - nemas za to slifa. Niti si spomenuo bolje. Iskonstruisao si neku svoju istinu koju prezentujes kao realnost, a u sustini je obicna prazna prica zbog "posudjenih" argumenata kao kontraargumenata. Jednostavnije - zali Boze tastature i vremena.
        9. Procitaj jos jednom moj komentar, a onda pogledaj video. Valjda ces spoznati sustinu, a ne da mesas babe i zabe. RX590 bolja nekih petnaest odsto u proseku. Jednostavnije od toga ne moze.
        Necu vise da gubim vreme. Pozdrav.

Sasa
        Guest
        @fingon82, sta vredi, kada je sebe ubedio u drugacije.
        Ocigledno je da vidi fanboy-a u svakome ko se ne slaze sa njegovim stavovima, umesto da se zamisli o njima.
        Koristim i preferiram Nvidia graficke karte. I sada posedujem 1080. Uzalud je pravdati se, niti je potrebno....neka veruje i pise sta mu je volja. Pozdrav.

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        1.429
      18. Moja mašina
        • Ostalo: se stalno menja :D
      19. u bre krenula prepucavanja sa kilometarskim postovima, a niko nije fanboj

ovako trenutno klokovana jeste malo bolja u većini igara sto se performansi tiče 590, ali opet 1060 manje troši i manje se greje za slične performanse, ali ako je skuplja onda joj džaba i to. Nego to je nebitno, x9x(x) je uvek vazila za amd kao vecu klasu tako da ce neko tom logikom misliti da se radi o većoj klasi karte nego 580/1060. I gde ima 590 za manje, ja vidim cenu od 38000 za 590 i od 36000 za 1060 (3gb su i manje ali koliko znam i slabiji gpu). Ne pratim odavno gaming scenu...
        UBC- torrent recenzije i pozivnice ł
        Kriptosvet Slack - svet kriptovaluta

Sibirski berberin a britva kineska (;
        Guest
        MarkoZ, imao si u firmi na E. A imas sad RX580 8gb za 28K dinara. 1060 6gb je 36K.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •