Šta je novo?

SBB internet i kucna mreza

nemesis_tt

Cenjen
Učlanjen(a)
11.12.2007
Poruke
35
Poena
154
Pozdrav svima,

Trenutna situacija sa mrezom je sledeca - SBB-ov internet preko UBEE EVW32C na koji je prikljucen jedan racunar na kome ide puna brzina interneta (blizu 100Mbps) i u čijoj blizini WiFi maksimalno izvlači do 50Mbps. Iz rutera ide kabl do najdalje prostorije u stanu (30ak metara) do TP Link TL-WR543G rutera na kome su stanardna fabrička podešavanja i poslednja verzija firmware-a. Kabl je uboden u WAN port, a iz jednog od četiri porta izvučen kabl do računara u njegovoj blizini. Na navedenom TP link ruteru podešena posebna WiFi mreža koja pokriva taj deo stana.

Prvi problem: U trenutnoj situaciji na drugom računaru koji je povezan žično na TP link ruter maksimalna brzina ide do 40Mbps, a kada na isti računar direktno zakačim kabl iz SBB modema (Ubee) brzina ide do 90Mbps. Brzina WIFi-a varira od 10Mbps do 20Mbps.

Drugi problem: Možda i nije problem već pitanje - zašto na metar od Ubee modema ne mogu na telefonu/laptopu preko WiFi-a da dobijem više od 50Mbps brzine?

****

Treća stvar je da bi trenutnu situaciju rešio nekako kulturnije pa ako imate ideju kako da to izvedem bio bih zahvalan. Da li da taj TP link zamenim nekim drugim uređajem, da li da se negde postavi drugi uređaj, repetiter i sl. Stan je oko 90 kvadrata i u većem delu WiFi signal je solidan i ide do 45Mbps. U najdaljem delu gde se nalazi TP link i drugi računar (30ak metara i 3 zida) brzina je u proseku oko 20Mbps (govorim o brzini kad je uređaj povezan sa Ubee modemom).

Hvala svima unapred!
 
Poslednja izmena:
Prvi problem, probaj umesto u WAN da sbb ruter povežeš na neki od LAN portova, tako će raditi samo kao switch. WiFi koji si na tp linku podesio nastaviće da radi i tako.

Kakav je to stan od 90 kvadrata gde je neka tačka udaljena 30 metara? :)
 
Prvi problem, probaj umesto u WAN da sbb ruter povežeš na neki od LAN portova, tako će raditi samo kao switch. WiFi koji si na tp linku podesio nastaviće da radi i tako.

Da, da. Ovako je definitivno proradilo. Umesto u WAN stavljen u prvi LAN port, a iz drugog u računar, pa sad ide punom brzinom, ali WiFi je i dalje oskudan. Malo sam čačkao po WiFi kanalima, ali u proseku ne ide više od 10-20Mbps. Mislim da ću morati da ga zamenim za noviji.

HVALA Lappy!
 
Samo da se javim da sam azurirao trenutnu situaciju. Umesto postojeceg TP Link rutera stavljen je TP-Link TL-WR840N.

Povezano sve kao sto je Lappy napisao i radi bez problema. Na racunaru pun protok, kao i preko WiFi-ja u neposrednoj blizini (do 100Mbps).

Jedini problem je sto na ruteru konstantno trepce narandzasta lampica koja obavestava da:

Orange blinking: The WAN port is not connecter while in Router Mode.

Da li ovo moze nekako da se promeni ili ugasi ili mora da se ruter prebaci u AP mod ili kako vec?

Hvala!
 
Izgleda da sam racun za avgustovski mesec slucajno dva puta platio. Jednom u septembru i ponovo u oktobru. Mislim naveo sam isti poziv na broj oba puta kada sam placao putem e-bankinga.

Da li je moguce da mi onda sad racunaju dugovanje za jedan mesec koji sam preskocio upravo iz gore navedenog razloga?
 
Evo ti zvaničan odgovor na to pitanje... To je meni odgovoreno na mail kada sam postavio slično pitanje.

"Kada izvršite uplatu, svaka prva uplata pokriva prvi neizmiren mesec na kartici, bez obzira na naznaku."

U prevodu, ne gledaju preterano poziv na broj (tačnije mesec), već kad prođe uplata, sistem sam prosledi na prvi neplaćeni mesec.
 
Poslednja izmena:
Samo da se javim da sam azurirao trenutnu situaciju. Umesto postojeceg TP Link rutera stavljen je TP-Link TL-WR840N.

Povezano sve kao sto je Lappy napisao i radi bez problema. Na racunaru pun protok, kao i preko WiFi-ja u neposrednoj blizini (do 100Mbps).

Jedini problem je sto na ruteru konstantno trepce narandzasta lampica koja obavestava da:

Orange blinking: The WAN port is not connecter while in Router Mode.

Da li ovo moze nekako da se promeni ili ugasi ili mora da se ruter prebaci u AP mod ili kako vec?

Hvala!
Prebaci taj tplink u bridge ako ima tu opciju, ili ga ostavi u ruter modu a iskljuci mu dhcp

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Prebaci taj tplink u bridge ako ima tu opciju, ili ga ostavi u ruter modu a iskljuci mu dhcp

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Kako da proverim da li ima tu opciju (koliko sam video nema, osim ako ne mislis na WDS). Trenutno je u Router modu sa iskljucenim DHCP-om.
 
Nazad
Vrh Dno