Šta je novo?

mkvtoolnix

nesa07

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
3,170
Poena
260
Zanima me za konkretan slucaj, dva filma, jedan ima izvorni audio i avi formata je, drugi ima ubaceni drugi audio i avi format je.
Prebacio sam na mp4 video audio sa avi videa, izlazni file sam dobio MKV, da li je moguce zadrzati izlazni da bude bude mp4 ili ne?
 
Da odgovorim sebi a mozda jos nekom bude znacilo, treba se samo u izlaznom file-u pre muxing-a promeniti, umesto .MKV da bude .mp4.
Problem mi je jer TV nece da cita MKV.
 
MKVToolnix kao krajnji format uvek daje MKV. Ako promeniš ekstenziju u nazivu fajl i dalje ostaje u MKV formatu ali ima pogrešnu MP4 ekstenziju na kraju. Ako ti TV čita takav fajl znači da njegov softver u suštini podržava MKV ali da ga nisu stavili na listu podržanih ekstenzija.
 
Ffmpeg. Potrošio malo vremena i više nikad nećeš koristiti druge programe za konverziju video formata.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
+1 za ffmpeg. Izgleda strasno komplikovano u pocetku, ali nije strasno.
Mislim da ima i nezvanicnih gui verzija.
Ja koristim ffmpeg batch, koji ne mora da radi batch vec moze i pojedinacno, a malo olaksava ceo proces
https://sourceforge.net/projects/ffmpeg-batch/
 
Ffmpeg. Potrošio malo vremena i više nikad nećeš koristiti druge programe za konverziju video formata.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

This.
Pogotovu ne sarane gui verzije.

U pocetku komplikovanije, ali mnogo bolje resnje od bilo kog fancy gui programa.
 
Ne znam. Meni to previše komandi za pamćenje. Plus nekad pogrešim u kucanju pa ispravljaj "štamparsku grešku" u komandnoj liniji.
Lakše mi sa neki kvalitetniji GUI. StaxRip mi se pokazao kao najbolji i najkvalitetniji za skoro sve potrebe. Ima Avisynth filtere, podržava gomilu kompresora, može da kompresuje samo audio ili samo video ili da samo promeni kontejner, da secka delove video fajla, resize, crop i ostalo. Podržava i sve hardverske kompresore kad je brzina prioritet a ne kvalitet.
Što se jednostavnosti tiče mislim da je VidCoder dobar i kvalitetan.
A MKVToolNix je ipak samo multiplekser i služi samo za pakovanje video i/ili audio strimova u MKV kontejner.
 
Hvala svima na savetima i predlozima.

MKVToolnix kao krajnji format uvek daje MKV. Ako promeniš ekstenziju u nazivu fajl i dalje ostaje u MKV formatu ali ima pogrešnu MP4 ekstenziju na kraju. Ako ti TV čita takav fajl znači da njegov softver u suštini podržava MKV ali da ga nisu stavili na listu podržanih ekstenzija.

Upravo tako, nece TV da cita mkv, tj. pocne da ucitava....zaglavi-zablokira TV. Kada mu promenim ekstenziju ucitava bez problema, bitno mi je da ne radim nikakavo konvertovanje video file-a vec samo promenom ekstenzije resavam situaciju.
 
Nazad
Vrh Dno