Šta je novo?

baterija se prazni kad je laptop isključen,kako?

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Meni se baterija prazni na laptopu kad je laptop isključen,za nekih 7 dana sa 39 % spalo je na 0 %.
Kako je to moguče,jel problem u bateriji (da kupim novu) ili je problem u nekom sklopu na ploči koji crpi bateriju?
 
I ja imam sličan problem na HP laptopu. Dok je ugašen, relativno brzo se isprazni baterija, ali u radu je odlična i drži preko 3h.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
I kod mene je HP.HP je smeće očito od laptopa.
Koliko ti je stara baterija ili laptop?
 
Laptop je star 5 godina, a toliko je i baterija. Svakako za svoje godine ima i dalje dobar kapacitet, sem eto što se brzo prazni kada je ugašen.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
djalf brate čekaj ja imam ne znam ni sam koliko laptopa svi su stariji modeli po par godina ali samo se na ovom prazni baterija kad je napunim do kraja kad je laptop isključen.
Na žalost ne mogu vaditi bateriju iz njega.
Jel tvoje mišljenje sigurno da je problem u bateriji,jer ako jeste da pokušam naći novu iako je to teško,ovaj laptop je star 6 godina?
 
HP je poznat po tome, narocito serije Probook gde se baterija isprazni u neko dogledno vreme (nekada pre nekada kasnije zavisno o stanju celija), u cemu je poenta nikada nisam ispitivao ali generalno HP je takav.
 
Da,ali ja sam uradio dijagnostički test baterije HP-ovom aplikacijom sad ne sjećam se naziva aplikacije, i kaže da je baterija OK.
 
HP battery check predpostavljam, on ce reci da je baterija Ok ali serija je takva (i mnogo njih drugih HP) i ti tu ne mozes nista vec da je napunis i izvadis (ako ti nije non-stop potrebna) i da ga koristis na punjacu, tada se baterija nece isprazniti mnogo duze (van laptopa) i imace duzi vek.
Poznat je problem na HP Spectre XT serijama da ako ode baterija na 0 (nulu) na vecini se ne moze oziveti jer se same po sebi zakljucaju, celije budu Ok ali ploca nece da ih puni. HP je HP .
 
Dobar komsija nema sta , koci mu youtube i surf i ceo laptop i ne puni mu baterija i sad hoce da ga se otarasi posto niko nece da mu kupi ali uvalice ga nekom ima ljudi koji se ne razumeju u laptopove.
 
HP battery check predpostavljam, on ce reci da je baterija Ok ali serija je takva (i mnogo njih drugih HP) i ti tu ne mozes nista vec da je napunis i izvadis (ako ti nije non-stop potrebna) i da ga koristis na punjacu, tada se baterija nece isprazniti mnogo duze (van laptopa) i imace duzi vek.
Poznat je problem na HP Spectre XT serijama da ako ode baterija na 0 (nulu) na vecini se ne moze oziveti jer se same po sebi zakljucaju, celije budu Ok ali ploca nece da ih puni. HP je HP .
Dobro napunit ću je i izvaditi.Kad otprilike ponovo da je stavim u laptop i napunim?
Jer ja sam 2 baterije iz 2 laptopa tako izvadio,nikad nisam koristio u laptopu i crkle su obje jer nisu korištene.
 
Ako ti, kako si napisao, za 7 dana spadne sa 39% na 0%, onda je u laptop stavi tek nakon 7 dana i vidi koliko ce biti odstupanje od 100% :type:
 
Da,ali baterija je konektorom vezana za ploču,ne vadi se na klasičan način.
A meni se ne rastavlja laptop svaki put kad želim napuniti bateriju.
 
Prodaj laptop :) stvar resena, dobio si savete a na tebi je kako ces dalje postupati sa uredjajem, istera ti mak na konac do kraja .
Ili vadi bateriju i poslusaj savet djalf-a ili na dobos laptop
 
Da,ali baterija je konektorom vezana za ploču,ne vadi se na klasičan način.
A meni se ne rastavlja laptop svaki put kad želim napuniti bateriju.
Pa ne moras to da radis svaki put, vec je napuni i izvadi da ustanovis da li se posle 7 dana baterija isprazni i kad nije prikljucena na laptop :trust:

Ako se prazni, zameni je, a ako se ne prazni, onda ti laptop vuce struju.
 
O 'leb ti... :cuss: Pa jesi li napisao da ti posle ~7 dana sa 39% spadne na 0%? Isto kao sto iskljucen GoPro (ne svi modeli) hoce da isprazni bateriju ako se ne izvadi iz kamere, tako je mozda i kod tvog laptopa - otkud znas da je 100% ispravan?
 
Razbit ću ga na kraju majke mi.
Sad ću odpojiti bateriju iz konektora.
Jel konektor može ući samo na jedan način?
U pitanju je HP Envy 17.
Ma laptop 100 % nije ispravan jer je kupljen polovan.
 
Ne znam kako se skidaju one gumice što naliježu na podlogu.Pretpostavljam da i ispod njih imaju šarafi,jer ne mogu da skinem poklopac.Čak sam jednu poderao.
Jebaji ga,nek se prazni,svakako je laptop u k...u.
 
Ma i da ustanovim dal je baterija ili laptop krivac za pražnjenje šta vredi.Ne planiram kupovat novu bateriju,a čisto sumnjam i da je mogu naći za ovaj model.
Eto neka mi neko napiše kako se skidaju te okrugle gumice za podlogu laptopa,ili možda ima na youtube video al ne znam šta da kucam u pretraživanje.
 
hp envy 17 3080-ez je moj.
Kako se skidaju te gumice za nalijeganje na podlogu?
Ne može čupam prstima ali oštetio sam i drugu.Neću ništa dirati više.
Nek radi ovako kako radi.
 
Poslednja izmena:
Hvala.Ma neka se prazni,neću sada svaki put nosit u servis da mi spaja bateriju.
Ja sam gumice poderao i ne čačka mi se više.
I ne znamo jel problem do baterije (da se sama od sebe prazni) ili laptop odnekle crpi bateriju.
Baterija mi je u laptopu nebitna,neka crkne,jer ovaj laptop je svakako pretežak za bilo kakvo nosanje van kuće.
 
Nazad
Vrh Dno