Šta je novo?

Da li je moguce lazirati Sentinel?

Učlanjen(a)
19.09.2000
Poruke
3,865
Poena
815
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3600 + Scythe SCMG-5100
Matična ploča
Asus B550 TUF Gaming Plus
RAM
Kingston 2x16 GB DDR4 3200 CL 16
GPU
ASUS GTX 1080 ROG Strix 8 GB
Storage
Kingston SA2000 1 TB + 2x4 TB WD Red
Zvuk
Integralac
PSU
Cooler Master V750 gold
Kućište
Thermaltake Urban T31
Monitor
HP Envy 27'' 4K
Miš & tastatura
Mad Catz RAT 5 + Genius tastatura
Mobilni telefon
Samsung Note 20 Ultra SD 256/12
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kako je ovo moguce?

originalslika_Hard-disk-za-kompijuter-SAMSUNG-500GB-samo-199-172424453.jpg

0 dana, 0 sati, a 2600 start/stop count?
 
Mislim da nije moguće lažirati SMART podatke u disku. Ovde se najverovatnije radi o tome da je brojač za "Power on time" dostigao maksimalnu vrednost i nastavio da se uvećava (npr. maksimum je 999 + 1 = 1000, ali nema gde da upiše jedinicu pa postaje 000). Daj SMART tab.
 
Nije moj hard, vec sam video neki na limunu, i samo ima ta slika.
 
Sentinel i SSD - nije bas merodavno.
EDIT: Onda je odgvoro jos jasniji, jer se ovi diskovi ne prave verovatno 5+ godina :)
 
Poslednja izmena:
Ovo nije ssd, vec klasican hard od 500 GB.
 
Gotovo vec, neko ga je kupio za 1000 din :) mislim, meni ne treba, nego me cisto zanima da li je moguce lazirati sentinel (ne mislim brisanje brojeva u Paintu ili slicno :D ), ili da sentinel u nekim situacijama ne vidi lepo 'power on time'.
 
Treba hdd lepo pregledati i drugim alatom sem hd sentinela, npr uzeti HD Tune PRO, tako sam ja prijatelju nasao u hdd koji je po sentinelu savrsen da su mu glave u problemu i da moze crci lako... prodavac je otisao pušeći se od muke sto sam ga "provalio"...
 
Ja sam nesto slicno video kod usb eksternog hdd-a koji nije radio (samo je "caktao" a komp ga nije video).
Kada sam ga izvadio iz "fioke" i povezao na komp radio je normalno i pokazivao je:

0 dana, 0 sati i oko 1000 start/stop count

sa drugom verzijom sentinela pokazivao je: 0 dana, 7 sati i oko 1000 start/stop count (ista brojka (+1) na obe verzije sentinela).
 
Nije uopste ocitavao taj parametar, "tune" je imao taj parametar u ocitavanju a sentinel nije.
Ne secam se koda i naziva.
Odma se videlo, crveni se parametar, procitam sta je, proverim na netu sta je, halo prijatelj tako i tako ja ne bih, nemoj, ode prodavac...
 
Po stoti put, Sentinel pokazuje samo ono sto je hard disk snimio u SMART. Ako hoces pravi test, koristis HD Tune ili Victoria, pustis sken i vidis kakav je hard disk. Juce sam bas Victorijom skenirao jedan hard disk od 500GB, u prvih 70GB je los posle kao nov. Odsecem taj deo sa Mini Tool Partition, napravim Linux EXT4 particiju da je Windows ne gleda i to je to. Podigao sistem, sve radi super.
 
Nazad
Vrh Dno