Šta je novo?

Koje reklame izabrati za svoj sajt!

Mrgud16

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2018
Poruke
3
Poena
51
Drustvo,
zelim da na svom sajtu postavim neke reklame, a da nisu one standardne guglove reklame.
Nesto tipa ako neko zeli da pogleda ili procita neki moj sadrzaj da odgleda neki video nekoliko sekundi ili tako nesto!
Sta bi mi preporucili i naravno neki info vrste naplate vrste dozvoljenih reklama i tako to, ocekujem pomoc od forumasa.
Pozdrav,
cekam vase odgovore, savete i predloge!
 
Potpuno te razumem, ali kad bi iza tog videa ili reklame bila neka vazna informacija za korisnika onda bi neko i izdrzao nekih 5 sekundi ili tako nesto da bi dobio tu informaciju.
Bukvalno bi ja tako prodavao tu informaciju kakva god bila preko te reklame.
Imam neku ideju pa me zanima misljenje i hvala na komentaru.
 
Da li neko ima iskustva sa vergeads.com
Upravo se radi o video reklamama, znam da nisu popularne ali kad vec nekog ubedim da dodje da vidi neku za njega nadam se vaznu informaciju onda moze da bude strpljiv da odgleda kratku video reklamu.
I ako ih ne volim dosta puta sam ih gledao, primer kada zelim da odgledam neki online noviji film obavezno je neka reklama pre filma.
 
Sto se mene tice, stavi adblock. Mislim da sve vise ljudi blokira reklame.
 
Najisplativije?

I ja isto tako čim su reklame,nema me više
 
Nezgodno je što ljudi u glavnom baš ne vole reklame, a ne bi ni platili za "uslugu" sajta, dok sam hosting, kao i pravljenje dobrog sadržaja (i dizajna) traže novac i vreme.

Što se vrsta reklama tiče:

Ja sam na sajtu stavio Google reklame - u "mrtav" prostor na stranici koji ničemu ne služi inače (jer ne volim kad mene smaraju s reklamama). Opet, zahvaljujući činjenici da previše sajtova baš smara s reklamama, ja prvi koristim adblock, tako da je od tih reklama relativno slaba korist (osim ako staviš reklame po sred sadržaja, tada prihod raste za 5 do 10 puta, ali meni je to bljak).

Srećom (što se kakve-takve zarade tiče), posetioci su me praktično naterali da stavljam linkove sa svojim preporukama za kupovinu (objašnjavaš nešto u sitna crevca, kako birati, šta gledati, a onda dobiješ 100 pitanja: "super je to, ali šta da kupim?" :) ). Za "English" sajtove - Amazon je, nakon svega pogledanog, bio najmanje loš izbor - imaju sve živo, sa uglavnom razumnim cenama robe & poštarina (za inostranstvo barem). Lepota je što oni nude saradnički program, pa kad neko preko tvog sajta ode i kupi bilo šta, dobiješ procenata (za kupce cena bude ista). Za domaće sajtove (i kupce) - nemam pojma, ako neko zna, nek "viče".

Ako ti je sajt takvog tipa da ima nekih "reviews" i preporuka za kupovinu koje neće biti "na silu" ubačene, to je sasvim OK izvor dodatne zarade.

Treća varijanta je da ti firme plate za reklamu.

Ne znam za dalje.

Kako ćeš ti reklame "implementirati" - to je stvar tvog izbora. Neki stave zamagljen ekran dok se ne isključi ad-block, neki izbacuju reklame u pop-up prozoru preko ekrana (bilo video, ili slika), neki stave samo molbu da se isključi ad-block. Meni lično sve te varijante idu na živa C. Čak me smara i ovo s GDPR-om i ne/prihvatanjem cookies. Mislim da su to sve stvari koje određeni broj ljudi mogu odbiti u potpunosti, a svakako čine "korisničko iskustvo" skrnavijim.

Opet, od pohvale i poseta kao takvih se ne plaćaju računi (samo će više poseta tražiti skuplji hosting). Tako da moraš sam izvagati šta i kako.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno