Šta je novo?

HDMI - slika (desktop) veca od monitora

hektor2

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2006
Poruke
4,359
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G / LCPower212
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
48GB
GPU
Intel Arc A770 16GB
Storage
500GB nvme
Zvuk
Ima
PSU
LcPower 600W
Kućište
MS V700
Monitor
Tesla 27"
Kada koristim HDMI vezu izmedju graficke i monitora na desktopu (i u igrama) slika je veca od monitora i ispada po jedno santimetar sa po svake strane. Nemam task bar, nemam minimize, close. Sve je to van monitora. Mogu misem da "izdjem" i kliknem na slepo. Ako sliku sabijem da sve stane u ekran, u nvidia settings, onda ne dobijem FHD rezoluciju vec neku 1800*1600.
U samom monitoru ne mogu da pristupim nikakvim podesavanjima za sabijanje-rastezanje slike. Sve je sivo.
Preko vga veze sve radi kako treba.
 
Ako je sve sivo u podešavanjim verovatno nešto u podešavanjima drajvera, uradi čistu instalaciju drajvera:
Pokreni drajver, izaberi Custom (Advanced) umesto Express, zatim čekiraj Perform a clean installation.
 
Ako je sve sivo u podešavanjim verovatno nešto u podešavanjima drajvera, uradi čistu instalaciju drajvera:
Pokreni drajver, izaberi Custom (Advanced) umesto Express, zatim čekiraj Perform a clean installation.

Sivo je u podesavanjima na monitoru, ne u NV settings :)
 
Vidi u nvidia control panelu, u podesavanjima za display (ili kako se to vec zove kod nvidie) da li ima nekih overscan/underscan opcija pa tu podesi. To imam i na atiju, a skoro sam imao slican problem kad sam laptop sa intelovom integrusom nakacio na tv preko hdmi kabla. Slika je bila skupljena po santimetar sa svih strana
 
Jesi probao na monitoru da izaberes neki drugi preset (npr.:internet, text, movies..) ako postoji da se bira, pa onda da vidis jel zasivljeno?
 
Nazad
Vrh Dno