Šta je novo?

Priključivanje subwoofera preko zvučne

milos0888

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruke
1,441
Poena
305
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 1600af
Matična ploča
gigabyte ab350m-gaming 3
RAM
2x16gb 3200mhz
GPU
rx 6700xt
Storage
m2, 3xhdd
Zvuk
Edifier 350db
PSU
asus strix 650w gold
Monitor
philips 4k tv 50"
Mobilni telefon
Iphone 13 pro 256
Pametni uređaji
Apple watch SE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav, uzeo sam danas zvučnu asus xonar dgx i priključio solo 7c zvučnike koji rade super ali kad hoću da dodam subwoofer sa starog 2.1 sistema i priključim na narandzasti port ne čuje se...Osim kad u zvučnoj podesim da bude 5.1 ali tad se pogorša kvalitet zvuka na zvučnicima?
 
naravno, jer u stereo režimu preostala dva 3.5mm izlaza ne rade ništa.

u 5.1modu, zvučna slika je difuzovana po AC3 i sl. algoritmu (dijalog na centar, muzika na prednje, efekti na zadnje i lfe) tako da sa line-out 3,5mm izlaza ne čuješ ceo spektar snimka (dijalog npr).

tebi bi trebalo da zvuk ide u stereo modu, da bi čuo sve,
ali preko dva 3.5mm izlaza, tako da na jedan prikačiš Mikrolab, a na drugi sabvufer zbog LFE basova.

To nažalost nije moguće kod Xonara (kod realteka jeste, ali to na stranu), jer je svaki džek posebno namenjen za samo jednu ulogu.
Nije moguće ni da istovremeno pustiš front panel slušalice i zvuk preko zvučnika.

Jedina solucija za tebe je da kupiš najobičniji Y 3.5mm razdelnik na dve ženske stereo 3.5mm bananice.
I tako povežeš i sabvufer i mikrolab na front-out.
Time bi dobio i jare i pare.
 
Poslednja izmena:
Moze i kod na Xonar kartici da se cuje lepo.

Podesis u Xonar centru.
Audio Input 2Channel
Audio Output 5.1 Channel
Dolby ako ti je ukljucen iskljuci.
Ukljucis Flex Bass i namestis preko njega crossover.
 
Nije loša ideja.
Ja imam pojačalo 2x150w sa zvučnicima pa razmišljam da bi bolji zvuk bio kada bih ubacio subwoofer, nego ne znam gde bih ga povezao.
Isto imam xonar dgx, ali imam i još dva izlaza na pojačalu koji ukupno može da pušta 4 zvučnika pa mi nije pametno da mi rade samo 3 kanala...

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
neće to moći tako gospodo.
pročitajte moj prethodni post i uradite kako je objašnjeno. live long and prosper.
 
Ako bi se stavio taj Y konektor i spojio subwoofer, tada bi od dva stereo kanala radio samo jedan kanal na tom basu

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
ne razumeš o čemu govorim.
(prvo - Y račva o kojoj govorim nije 3.5mm-> 2x RCA činča, nego spliter sa jednog 3.5mm na 2x 3.5mm ženska)

i mikrolab solo, a i taj 2.1 sistem (kog je sub bio deo i čije pojačalo je u subu) su stereo sistemi i imaju stereo ulaz. A ne LFE.

Tako da je jedino rešenje da najprostijim spliterom, stereo izlaz razdeliš na dva komada.

pojačalo u sabvuferu ima skretnicu i na bas drajver će da šalje samo spektar namenjen basu. Drugog rešenja za njegov frankenštajn projekat nema.
 
Poslednja izmena:
Jedina solucija za tebe je da kupiš najobičniji Y 3.5mm razdelnik na dve ženske stereo 3.5mm bananice.
I tako povežeš i sabvufer i mikrolab na front-out.
Time bi dobio i jare i pare.

Tako je i urađeno, super funkcioniše, hvala svima
 
 
Nazad
Vrh Dno