Šta je novo?

Problem , Može Pomoć WIFI , MODEM , ( HONOR 8X ) pre god dana sličan problem sa J7 !!

zma91

Poštovan
Učlanjen(a)
30.10.2018
Poruke
44
Poena
54
Društvo jel može mala pomoć , imam problem koji mi se ponovo dešava kao i pre nekih godinu dana dok sam nosio J7 , sad mi se isto dešava i sa novim HONOR 8X telefonom , mislim da nije do telefona , al nisam siguran , naime ovako :
Neki dan sam uzeo ovaj telefon sve normalno ukljucio podesio telefon itd ... Normalno radio WIFI .. udjem čitam vesti sve otvara u sekundi , Youtube isto sve otvara pusta ( vidi se ona bela linija da ocitava odma ceo snimak )  ... I posle nekih 20 min , pola sata gledanja YT pocinje da secka u prevodu , ona bela linija sto pokazuje koliko se očitalo  snimka pocinje da koči ,  vise ne očitava snimak nego sve malo po malo ide ispred i secka i vraca na kvalitet snimka 144p , ja vratim na 1080p ,on opet vrati na nizi kvalitet i ta bela linija vise ne ide ispred i jako slabo učitava   (ne znam kako bi to drugacije objasnio verovatno zvuči smešno al šta da radim  :) ) a problem se resava tek kad restartujem telefon ili modem (ruter) ... Takav sam sličan problem imao i sa J7 pre ovog , al se ne sećam uopšte kako je rešen .. pa ako je neko imao sličan problem ili ako ima neki savet zahvalan sam unapred ..
P.S Niko vise sem mene i zene nije nakačen na WIFI i na mrežu , čak sam i usao na lap topu u telekomova podesavanja za modem , ono 192.168.1.1    i promenio šifru ponovo al opet isti problem , znači restart telefona ili modema problem se reši al na kratko , zatim gledanje snimaka na YT i posle 20 min i premotavanja počinje ono gore da se dešava . Imam kuci i lap top koji je povezan na istu mrezu i nema tih problema , zena isto na svom telefonu nema problem , bas slabo se razumem u ovakve stvari , al meni ovo nešto smrdi kao da tu veza između modema i telefona ne štima .
 
A šta to ustvari radi ? Šta dobijam sa ovom apk ? Slabije se ja razumem u te stvari .
 
Da, probaj da podesis Google ili Cloudflare DNS na network settings na tel

Google
8.8.8.8
8.8.4.4

Cloudflare
1.1.1.1

DNS resolveri su u pitanju, moguće
da tvoj provajder sporo ažurira DNS.
Inače ovo bi svako trebao koristiti.
 
Skinuo sam sa Google Play prodavnice ovu apk Cloudflare
1.1.1.1 i konektovao se .. i dalje pojma nemam sta je ovo al ajde ..

Evo par slika :


screen shot software

pichost


Pa ako neko od vas dvojice vidi da treba još nešto da uradim neka kaže :)
 
imaš neki svoj ruter ili ono što si dobio od provajdera? čisto da ne preskočimo redosled stvari, jer sam i ja imao slične probleme koji su nestali kad sam uradio
update fw na ruteru...
 
Mislim da DNS moze da se iskljuci kao uzrok problema, obzirom da je samo taj uredjaj (honor 8x) pogodjen problemom, osim ako sam nesto propustio. Za pocetak bih probao da 1) Obrisem kes za youtube aplikaciju ili obrisem celu yt aplikaciju pa je ponovo instaliram, testiram da li problem i dalje postoji, ukoliko i dalje postoji presao bih na sledeci korak 2) Instaliranje neke druge slicne aplikacije za gledanje video sadrzaja preko Interneta (Dailymotion, Vimeo, i sl.), utvrditi da li se javlja isti problem. Koja je brzina net-a? Za 1080 video ide ~4 Mbps, ako ne gresim....To sto smanjuje rezoluciju moze da ukazuje na to da je u tom trenutku link preopterecen (primer: Drugi racunar skida update + laptop skida update + zena/dete gledaju nesto na yt). Zbrda-zdola napisano, izvinjavam se, nadam se da ce bar malo pomoci ili usmeriti u pravcu resenja problema...
 
Da se javim samo za ovaj problem što sam imao ..
Na kraju sam ustanovio da problem nije uopšte bio u Wifi nego u SD kartici .. i da je SD kartica izgleda otišla , kad mi se dešavao onaj gore navedeni problem svaki put mi je izbacivao obaveštenje da SD kartica ima neku grešku i da sporo učitava , al ja tad nisam obraćao pažnju na to i mislio sam da je do wifi , čim sam izvadio sd karticu iz telefona problem je nestao , evo već 3 dana gledam normalno YT bez problema i sve ostale apk rade odlično . Eto ako neko bude imao sličnih problema da zna da može da bude vrlo lako do sd kartice .

p.s Ova ista SD kartica bila je u J7 (2017) i izgleda je zbog nje imao i on sličan problem :)
 
Poslednja izmena:
Sad je slomi, da je ne bi za godinu dana stavio u neki novi telefon :D
 
Bacio sam je u vatru :D neće ta više niđe :D
 
Nazad
Vrh Dno