Šta je novo?

Konfiguracija za oko 500€

The Filozof

Cenjen
Učlanjen(a)
20.06.2016
Poruke
1,169
Poena
165
Ortak uzima konfiguraciju, biće korišćena samo za igrice i ništa drugo, neće biti nikakvog overklokovanja. Pošto će se kupovati preko firme uz odbitak PDV-a, u obzir dolaze samo domaće radnje.

Ja sam predložio ovako nešto, a vi me ispravite i dajte koju sugestiju ili savet da li ipak treba nešto promeniti:

Procesor: AMD Ryzen 5 1400
Matična ploča: MSI A320M PRO-VD/S
RAM memorija: 8GB DDR4 2400MHz ADATA
Grafika: Zotac GTX1060 3GB
Hard disk: Seagate 1TB
SSD: Biostar S150 120GB
Napajanje: LC Power LC600H
Kućište: MS Industrial Voyager

Hvala!

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Ryzen 2200G umesto R5 1400, jači je na stock frekvencijama i jeftiniji je, plus ima backup grafiku ako mu crkne GPU, ne daj Bože.
Sa uštedom od procesora bih uzeo malo bolju ploču. Ova će raditi posao ali nekako mi je bezveze da se u 2019-u uđe sa pločom koja nema M.2 socket i USB3 Gen2 konektor...ne znam gde se kupuju komponente, od toga bi zavisilo i koju drugu ploču.
Promenio bih možda kućište, neko malo bolje od MS Industriala (neki Cyclops ili Winston) ne bi koštalo mnogo više.
Prvi put čujem da Biostar ima SSD-ove...ne znam kakvi su u poređenju sa Kingstonovim niskobudžetnim A400 i UV400?
Ne bi škodila brža memorija, ako može da se uglavi...

U globalu, mašina je ok, radiće posao i ovako kako je izlistano. Samo bih definitivno promenio procesor da bi se cinculiralo ostalo koliko može...
 
Ryzen 2200G umesto R5 1400, jači je na stock frekvencijama i jeftiniji je, plus ima backup grafiku ako mu crkne GPU, ne daj Bože.

Nisam znao da je 2200G brži, mislio sam da je R5 1400 bolji zbog 8 tredova koje ima.

Sa uštedom od procesora bih uzeo malo bolju ploču. Ova će raditi posao ali nekako mi je bezveze da se u 2019-u uđe sa pločom koja nema M.2 socket i USB3 Gen2 konektor...ne znam gde se kupuju komponente, od toga bi zavisilo i koju drugu ploču.

Slažem se za sve ovo, ali osoba koja će ga koristiti predstavu nema šta znači M.2 ili USB3 Gen2. :D Jedino ako će bolja ploča značiti u vidu boljih performansi ili eventualne stabilnosti u radu.

Promenio bih možda kućište, neko malo bolje od MS Industriala (neki Cyclops ili Winston) ne bi koštalo mnogo više.

Zapazio sam i ja ta dva modela, činjenica da su nešto bolja za neznatno više novca, ali da nije možda bolje tu razliku u ceni možda dati na bolje napajanje, video sam neka dva Chieftec-a od 500W, Value i I-Arena model čini mi se?

Prvi put čujem da Biostar ima SSD-ove...ne znam kakvi su u poređenju sa Kingstonovim niskobudžetnim A400 i UV400?

Prvo sam tipovao na A400 model, ali negde sam čitao da često crkavaju, neka me neko ispravi ako grešim.

Ne bi škodila brža memorija, ako može da se uglavi...

Imaću ovo svakako u vidu ako se uklopim u cenu.



Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam znao da je 2200G brži, mislio sam da je R5 1400 bolji zbog 8 tredova koje ima.

Slažem se za sve ovo, ali osoba koja će ga koristiti predstavu nema šta znači M.2 ili USB3 Gen2. :D Jedino ako će bolja ploča značiti u vidu boljih performansi ili eventualne stabilnosti u radu.

Zapazio sam i ja ta dva modela, činjenica da su nešto bolja za neznatno više novca, ali da nije možda bolje tu razliku u ceni možda dati na bolje napajanje, video sam neka dva Chieftec-a od 500W, Value i I-Arena model čini mi se?

Pošto je mašina samo za igre, 4 threada je ok, mislim da svega šačica igara može da iskoristi 8. Veća frekvencija će značiti više za igre.

Ono, M.2 i Gen2 USB indirektno znače bolje performanse - manje kablova u kućištu, NVME jednog dana i dosta brži protok preko USB-a - ali to je sve za neke buduće apgrejde, za sada se može i bez njih. U svakom slučaju bih gledao neku B450 ploču koja ima kakav-takav hladnjak na VRM-u. Ne znam gde ima i koliko su MSI B450M Pro-VDH ili B450M Gaming Plus ploče...

Ne verujem da su ti Chiefteci toliko bolji od ovog LC-a...ne znam. Druga kućišta su definitivno bolja od navedenog.

Mislim da ćeš moći da uklopiš Ryzen 2200G, bolju ploču i kućište za otprilike istu cenu, uz isti ostatak komponenti (eventualno Kingston umesto Biostara). Ostaje još brži RAM, to je nekih 2-3000 razlike...
 
Poslednja izmena:
Uz 2200G bi mogao da se uklopim sa MSI B450M Pro-VDH pločom, Cyclops kućištem i eventualno Kingston Value 2666MHz CL19 ili Geil 2666MHz EVO X CL16 RGB memorijom.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno