Šta je novo?

Laptop nece da se ukljuci

djurik

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2017
Poruke
67
Poena
59
Pozdrav, juce sam normalno iskljucio laptop, nakon gasenja ventilator je ostao da radi, izvadio sam bateriju kako bi ga potpuno iskljucio, nakon toga ne mogu da ga upalim. Ne daje nikakav znak, takodje ne signalizira da se puni. Probao sam da izvadim komponente kao i CMOS bateriju, drzao dugme za paljenje 30 sekundi, ne pomaze. U pitanju je HP ENVY 15. Do cega moze biti problem? Hvala unapred.
 
Moja pretpostavka je da je problem u bios-u I da moraš ko nekog da doneses da ga reprogramira.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sam ne mogu nista a? Sve je normalno radilo tako da sumnjam da je problem do maticne, dugmeta za paljenje ili adaptera.
 
Pozdrav, juce sam normalno iskljucio laptop, nakon gasenja ventilator je ostao da radi, izvadio sam bateriju kako bi ga potpuno iskljucio, nakon toga ne mogu da ga upalim. Ne daje nikakav znak, takodje ne signalizira da se puni. Probao sam da izvadim komponente kao i CMOS bateriju, drzao dugme za paljenje 30 sekundi, ne pomaze. U pitanju je HP ENVY 15. Do cega moze biti problem? Hvala unapred.

Ja sam imao slican problem na jednom laptopu. Drzao sam to dugme za paljenje citav minut, posle sam ga drzao na punjacu desetak sati sa sve baterijom, posle sam opet drzao dugme mozda 5 sekundi i onda se neobnjasljivo upalio. Probaj isti ritual.:)
 
Drzao sam ga celu noc na punjacu sa baterijom, nije pomoglo, uopste ne signalizira da puni a cudi me da je odjednom nesto crklo.
 
Drzao sam ga celu noc na punjacu sa baterijom, nije pomoglo, uopste ne signalizira da puni a cudi me da je odjednom nesto crklo.

Probaj opet da drzis to dugme dugoooo, jedno minut i po (gledaj na stopericu), ukljuci na punjac jedno sat, dva i probaj da upalis. Ja sam se sa mojim pomirio da je crko i posle je misteriozno proradio. I dalje ne znam sta mu je bilo, sad radi normalno. Ako ne proradi taj tvoj onda je nesto drugo u pitanju.
 
Probao sam, nece, primetio sam da se ugreje CMOS baterija kada je na punjacu, znaci da dobija struju. Izgleda da je ostecen BIOS.
 
Uvek drzim i bateriju i punjac istovremeno, radio je normalno dog ga nisam iskljucio ali cudi me zasto je ostao ventilator ukljucen a laptop se vec ugasio. Kada sam izvadio bateriju da ugasim ventilator prestao je da radi i od tada nece da se upali. Mozda se ranije skinuo neki Windows 10 update ali nisam primetio.
 
Guglaj ovako nesto "hp envy 15 won't turn". Mozda ces naci neko resenje. Mozes postaviti pitanje i tamo na hp suport forumu.
 
Da li zna neko ko radi povoljno reprogram BIOS-a u Novom Sadu?
 
Problem je bio do standby kontrolera za 3 i 5V. Takodje je stradao i chipset, cena popravke bi bila 120 €, porucio sam polovnu maticnu plocu za 60 €.
 
Nazad
Vrh Dno