Šta je novo?

Gaming monitor - 144hz za najmanje novca

onlyuros

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruke
19
Poena
155
Caos ljudi, koji najjeftiniji gaming monitor mogu da nadjem kod nas da a vredi?
Npr.

24" TN
1080 ili 1440
144hz

Na KP sam nasao 300-360e
ASUS MG248Q
AG241QX
ASUS ROG Swift PG248Q
BENQ XL2430
 
Poslednja izmena:
Taj pg248q je bez garancije prodaje se duze vreme vec,ali on poseduje g-sync ovi ostali nemaju to.
Posto vidim da ima amd graficku idi na monitor bez g-sync

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Meni sve to deluje kao mnogo para, to su već sada prevaziđeni monitori (ovi 1080p FHD TN). U zadnje vreme redovno viđam Benq XL2411 i Asus VG248QE za po 18-20 hiljada na oglasima, neki od njih i u garancijama, pa ako ciljaš 1080p 144hz TN onda uzmi tako nešto, taman vrede koliko i koštaju.
 
Poslednja izmena:
Bas nije CPU okej, a GPU jeste za esports titlove.

Edit:

Greska, gledao sam konfu drugog korisnika,.definitivno jeste GPU bottleneck.
 
Viewsonic XG2401

Caos ljudi, koji najjeftiniji gaming monitor mogu da nadjem kod nas da a vredi?
Npr.

24" TN
1080 ili 1440
144hz

Na KP sam nasao 300-360e
ASUS MG248Q
AG241QX
ASUS ROG Swift PG248Q
BENQ XL2430
Nijedan od navedenih ni slučajno već:
https://www.emmi.rs/monitori-monitor-24-viewsonic-xg2401-tn.11.html?productId=76347

FreeSync 144Hz za 280e :)

Ako je za konfu iz potpisa, CPU je preslab za 144Hz gaming.
Viewsonic XG2401 koji je najbolji monitor u klasi 24“ 1920x1080 TN na 144 Hz.

Jedino šteta što grafička (Radeon R9 270X) ne podržava FreeSync, ali bez obzira ne postoji bolje ni u inostranstvu.

Prvi model ni pod razno (negativna iskustva sa stranih foruma).
Za drugi nemam komentar zato što je HP jedini koji godinama ne šalje nikome svoje monitore da ih testiraju.
Panel je odlično poznati SVA, ali to je samo pola jednačine.
 
Hvala na odgovorima, razmisljam izmedju XG2401 i VG248QE, ali ako kazes da je najbolji u klasi onda XG2401 :p

Grafika je stara, ali gura Fortnite a i zamenicu i nju posle monitora o/
 
Hvala na odgovorima, razmisljam izmedju XG2401 i VG248QE, ali ako kazes da je najbolji u klasi onda XG2401 :p

Grafika je stara, ali gura Fortnite a i zamenicu i nju posle monitora o/
Kucao sam na ovom i drugom forumu, ali me mrzi da tražim linkove, pa ću ukratko ponoviti – na stranu što je ASUS VG248QE praistorijski model,
to je najgori model na 144 Hz u istoriji i jedan od najgorih modela uopšte bez obzira na klasu!
 
Ja sam ovaj ViewSonic pronasao kao jednu od preporuka za bolji 144Hz FreeSync TN, zato sam ga postavio.

Zaboravio sam da je FS tek od 3xx Radeon kartica. Svakako uzmi taj monitor, pa kad zamenis karticu za neku RX imaces FreeSync :)
 
Šta je najbolje kod nas u ponudi od Freesync 144hz, 27-32 inch, 2k rezolucija, zakrivljen.
Toliko je loš izbor monitora u odnosu na preko da je to tuga.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gledajući više testova čini mi se da je ultrawide glupost sem za igre.
Pošto veći deo dana monitor koristim za posao, remote, web Mislim da je bolje uzeti neki 27-32 2k 144hz ravan.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Gledajući više testova čini mi se da je ultrawide glupost sem za igre.
Pošto veći deo dana monitor koristim za posao, remote, web Mislim da je bolje uzeti neki 27-32 2k 144hz ravan.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Kupiti monitor ovde kod nas je muka ziva... sve su to uglavnom starinski modeli stari po 3-4 god., taman nadjem nesto sa dobrim odzivom kad ono samo Full HD rez i TN panel ili velicina 24 ili 27 inca max. 32 2k i 144hz mislim da to vec dosta kosta
 
Gde po Beogradu ima najviše izloženih 144hz + monitora 27,32,34,35 inch? Hteo bi da vidim to malo uživo.
Mislim da na našem bednom tržištu ovaj ispada best buy, jer ne želim 4k.
https://www.eponuda.com/monitori-cene/asus-rog-strix-xg32vq-led-crni-monitor-cena-435535
E sad gledao sam sve moguće od testova i vidim hvale monitor. Model nije baš prastar, izašao je pre malo više od godinu dana.
VA panel deluje ok za koje potrebe.
90% vremena radi na kompu nevezano za gaming, a 10% je na gaming i tad volim mnogo da je ugođaj maksimalan,zato i razmišljam o zakrivljenom gaming monitoru.
Ne uspevam da nađem info da li na nVidia karticama radi dobro Freesync na ovom modelu?
Svaki savet, predlog je dobro došao.
Za konfiguraciju iz potpisa ne brinite jer svakako uskoro sledi upgrade.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Gde po Beogradu ima najviše izloženih 144hz + monitora 27,32,34,35 inch? Hteo bi da vidim to malo uživo.
Mislim da na našem bednom tržištu ovaj ispada best buy, jer ne želim 4k.
https://www.eponuda.com/monitori-cene/asus-rog-strix-xg32vq-led-crni-monitor-cena-435535
E sad gledao sam sve moguće od testova i vidim hvale monitor. Model nije baš prastar, izašao je pre malo više od godinu dana.
VA panel deluje ok za koje potrebe.
90% vremena radi na kompu nevezano za gaming, a 10% je na gaming i tad volim mnogo da je ugođaj maksimalan,zato i razmišljam o zakrivljenom gaming monitoru.
Ne uspevam da nađem info da li na nVidia karticama radi dobro Freesync na ovom modelu?
Svaki savet, predlog je dobro došao.
Za konfiguraciju iz potpisa ne brinite jer svakako uskoro sledi upgrade.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ovo su tvoje reci pre dva dana ako se ne varam a ima jos nesto sto si pisao u temi Residen evil 2
"Totalno je besmisleno igrati TPS single player igre na 144Hz monitoru. Pogotovo dati 800 evra za samo 27 incha, pa da je zlatan. Za te pare uzmeš 55inch 4k i pustiš na tome Re2, e to je posao. Plus ti ostanu pare za neke 7.1 sluške koje su po meni bitnija stavka za doživljaj od grafike i monitora. "
Pa me interesuje odakle ova drasticna promena sto ne uzmes neki 4k tv?


Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Imam 4k TV star 3 godine koji je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. Niti HDR niti kvalitetan ekran i on će uskoro na zamenu, uzeću Oled.
Monitor odavno planiram da zamenim, ali nisam siguran dal da uzimam zakrivljen, kakvi su sa svakodnevni rad.
Šta će mi 4k monitor? Em su skupi, em treba zver od mašine. 2k je sweet spot.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa sta ce ti monitor ako vec preferiras TV? :D

I uzimati gejming monitor a ne igrati igre na njemu, WTF! Uzmi onda onaj AOC ako vec zelis 32 inca, tu je manje od 30.000din. Totalno mi je nebuloza dati 75000din za monitor za office i nevezano za gaming
 
Poslednja izmena:
Meni ovaj xg32vq npr nije jasan. Mislim uzmeš 32" 1440p monitor, koji u suštini ima isti pixel density kao 24" 1080p, s tim što moraš i malo da se odmakneš od njega u odnosu na 24" i onda ti skoro pa dođe na isto :)
Pre bih uzeo Asus PG278QR ili nešto slično.
 
Poslednja izmena:
Pa imaš ljude koji se zalepe u monitor, i drugu vrstu koja se odalji od njega. Ja npr kad igram pes odaljim se maksimalno, dok cs:go igram veoma blizu monitora. Tako da to je to, pa ko kako voli...
 
Ja sam trazio viewsonic kod komšija, nije niko imao tad. Bilo kod nas za 36k. I kupio lg 24GM79g 220 evra kod severnih suseda naravno(sredina septembra). Mislim da je bolji od asusa i benq, barem tih osnovnih 144hz modela

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno